Adrian Mutu a semnat din nou cu firma fratilor Becali

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 2 septembrie 2009, 20:44 Sport | Fotbal

Mutu vrea sa-si incheie cariera la Fiorentina
Foto: AGERPRES
Fotbalistul Adrian Mutu a semnat astazi un nou contract cu impresarii Becali, cei care l-au reprezentat inainte de episodul Chelsea. Informatia a fost confirmata de Victor Becali care a descris negocierile ca fiind extrem de scurte: "Nu am fost niciodata in relatii reci cu fotbalistul Adrian Mutu".

Dupa ce a fost suspendat pentru consum de cocaina, Mutu a rupt intelegerea cu firma ISM, acuzandu-i pe Ioan si Victor Becali ca nu l-au ajutat. La acea vreme, Mutu a ales sa semneze cu firma italiana GEA World, care ii apartinea lui Alessandro Moggi, fiul lui Luciano, omul din spatele "Calciopoli". In aprilie 2009, Moggi si-a pierdut licenta, implicit dreptul de a reprezenta jucatori.

Victor Becali a declarat miercuri, dupa semnarea noului angajament cu atacantul Fiorentinei, ca nu si-a asumat nicio obligatie in a-l scoate pe jucator din litigiul cu Chelsea, club catre care Mutu trebuie sa plateasca despagubiri de 17 milioane de euro.  


Citeste mai multe despre   























2590 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Dubios (Miercuri, 2 septembrie 2009, 21:47)

    Nightprowler [utilizator]

    Parca vad scena de la inceputul primului film din seria Nasul.
  • 0 (4 voturi)    
    ? (Miercuri, 2 septembrie 2009, 22:16)

    ploiesteanu [anonim]

    a semnat un contract care nu poate sa-l duca la bun sfarsit, nemai avand drept de joc.
    • +1 (3 voturi)    
      va rog mult! (Joi, 3 septembrie 2009, 1:21)

      frati romani... [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Scrieti corect, fratilor. Puneti mana pe o carte, ceva, mai lasati televizoarele cu emisiunile lor stupide.

      Efectiv am citit gresit prima oara fraza. E asa greu sa pui un amarat de "pe"?

      Iar spatiul dintre "nemai" si "avand" e superb... dar asta e frumusetea ascunsa a 'agramatilor': pe langa ca nu pun anumite cuvinte de legatura, au si ingeniozitati din astea la cuvinte compuse ;) te doare mintea....
      • 0 (2 voturi)    
        greseli gramaticale (Joi, 3 septembrie 2009, 9:59)

        carcotas [anonim] i-a raspuns lui frati romani...

        "pe langa ca nu pun anumite"
        Nu suna mai bine "pe langa faptul ca nu pun anumite"?
  • 0 (2 voturi)    
    Greseli (Joi, 3 septembrie 2009, 12:00)

    bigradu [anonim]

    Dupa ce Mutu a facut GRESEALA cu drogurile, orgoliul lui nu a putut suporta criticile fratilor Becali asa ca s-a gandit el sa semneze cu Mogi. Numai ca aici a facut o alta GRESEALA, Mogi i-a tras o teapa mare cat EUR 17 mil. pe care Mutu abia acum o simte. Si acum, semnand inapoi cu fratii Becali se pune intrebarea daca este sau nu o greseala. Fratii Becali cred ca sunt intr-o foame mare pentru ca fotabalistii lor merg mai nou in Cecenia si CIS in loc sa mearga in Anglia, Spania, Germania sau Italia (evident cu unele exceptii, notabile de altfel). Timpul ne va spune.
    • 0 (2 voturi)    
      E MAI RAU (Joi, 3 septembrie 2009, 13:02)

      GICU [anonim] i-a raspuns lui bigradu

      acum v-a plati in plus si fratilor becali, pe langa cei 17 mil
  • 0 (2 voturi)    
    pact cu diavolul (Joi, 3 septembrie 2009, 12:58)

    adi [anonim]

    cred ca tocmai si-a vandut sufletul.