Barcelona castiga clar/ Ibrahimovic inscrie la debutul in Primera Division

Marţi, 1 septembrie 2009, 10:46 Sport | Fotbal

Ibrahimovic, primul gol pentru Barca
FC Barcelona a debutat cu o victorie, scor 3-0, in noua editie a Primerei Division, catalanii dispunand de formatia Sporting Gijon, informeaza Marca. Reusitele lui Bojan, Keita si Ibrahimovic au stabilit invingatoarea, suedezul marcand la primul meci oficial in tricoul blau-grana in prima liga de fotbal din Spania.

Pana la pauza a fost 2-0 pentru camponi, Bojan (18') si Keita (42') punctand spre deliciul unui stadion arhiplin.

Scorul final a fost stabilit de catre Ibrahimovic, cu o lovitura de cap in minutul 83, suedezul aflandu-se la prima reusita dupa transferul de la Inter Milano.

Inainte de startul partidei jucatorii lui Josep Guardiola au prezentat trofeul Supercupei Europei, castigat dupa victoria cu 1-0 in fata lui Sahtior.

1155 vizualizari

Ibrahimovic (Marţi, 1 septembrie 2009, 11:37)

Rolo [anonim]

Stimate autor, primul meci oficial al lui Ibrahimovic in tricoul Barcelonei a fost Super Cupa Europei de Vinerea trecuta...
    A little research nu strica niciodata inainte de postarea unei afirmatii.
      Graba strica treaba (Marţi, 1 septembrie 2009, 11:57)

Cristi [anonim] i-a raspuns lui Rolo

"suedezul marcand la primul meci oficial in tricoul blau-grana in prima liga de fotbal din Spania."

Dupa cum poti observa era vorba de primul meci oficial in Primera Division .
      Ibrahimovic (Marţi, 1 septembrie 2009, 14:06)

Rolo [anonim] i-a raspuns lui Rolo

Stimate autor, multumesc pentru schimbarea textului - intr-adevar, acesta a fost primul meci in Primera, nu in general. Recunosc ca este prima data cand vad textul unui articol schimbat in urma unui comentariu - felicitari!
    documentare (Marţi, 1 septembrie 2009, 11:40)

leon [anonim]

dragi copii...ar fi bine sa va documentati putin inainte de a scrie diverse articole pe subiecte complet straine...ibrahimovic a jucat deja pt barca in Supercupa Europei care este un meci cat se poate de oficial.....poate a inscris la primul meci in campionat...dar nu la debut.....