Ion Craciunescu: Tamas a marcat din ofsaid

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 30 august 2009, 23:23 Sport | Fotbal

Dinamo a castigat derby-ul cu Steaua dupa ce a marcat dintr-o pozitie de ofsaid, crede Ion Craciunescu. Fostul arbitru international a declarat in cadrul unei emisiuni de la GspTv ca fundasul dinamovist se afla in pozitie afara din joc in momentul in care a dat gol.

"In momentul cand Tamas primeste mingea, Tatarusanu este iesit din careul mic si il lasa in ofsaid pe jucatorul dinamovist. In schimb, semnalizarea de la golul anulat lui Andrei Cristea a fost eronata. Dinamovistul era scos din ofsaid de Petre Marin", a declarat Ion Craciunescu la GspTv, citat de gsp.ro


Citeste mai multe despre   



















2138 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Dl. C. (Duminică, 30 august 2009, 23:33)

    Alex [anonim]

    Dle Craciunescu, cu tot respectul pt cariera dvs, dar ura indreptata impotriva echipei FC Dinamo Bucuresti nu va face decat rau. sunteti singurul care a vazut offside la acea faza. in rest, sa auzim de bine. Teo ce mai face?:)
    • +4 (6 voturi)    
      teo e bine (Luni, 31 august 2009, 0:07)

      Ion Craciunescu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Draga Alex,

      Teo e bine, nesperat de bine. Acum doua saptamani a arbitrat un meci al lui Dinamo. A facut treba buna, doi jucatori eliminati deampulea, important e ca a prins ocazia. Si daca nu erau faulturile alea, tot rezolva meciul, nu imi fac griji.

      In rest sunt bine, multumesc de intrebare. Cu tot respectul, regulamentele sunt flexibile. Uite o regula simpla dupa care sa va ghidati cand evaluati un meci: cand Dinamo marcheaza, e ofside, sau fault, sau hands. Sau toate trei la un loc. Cand adversarii lui Dinamo marcheaza din offside, puteti inventa alte reguli.

      Ce sa va mai zic? Reteta asta a dat rezultate - vezi din nou arbitrajul genial al lui Teodor in meciul mentionat de dvs. .

      De asemenea, urmariti va rog arbitrajele mele in meciurile Rapidului. Desi rau voitorii zic ca eram pe lista de plata a lui Copos, nu e adevarat. Eu sunt convins ca un off-side al Rapidului nu e egal cu un off-side al lui Dinamo. Prin urmare trebuie sanctionate diferit. Mai tineti minte meciul din finala Cupei Romaniei Ploiesti-Rapid? Nu stiu cum sa explic, dar Rapid nu a bagat gol din off-side. Daca era Dinamo, era alta poveste, dadeam si doi jucatori afara de la Dinamo.

      Sper ca ati inteles acum care e regula de trei simpla.

      Al dvs,
      Ion Craciunescu
  • +4 (4 voturi)    
    Tot pt dl CRAC (Duminică, 30 august 2009, 23:50)

    scooby_doo [utilizator]

    mai scutiti-ne d-le C de astfel de comentarii, oricum nu fac decat sa puna paie peste foc, meciul fiind incheiat. Probabil fac parte din strategia de discreditare a echipei Dinamo pe care o duceti impreuna si la ordinul stapanului dvs Giovanni Becatza...
  • -3 (5 voturi)    
    ... (Luni, 31 august 2009, 1:29)

    Cojones [anonim]

    Pentru prietenii care au postat mai sus: sunteti destul de agitati cu teoriile conspiratiei ... Craciunescu a zis ca a fost offside la golul lui Tamas, dar ca golul lui Andrei Cristea a fost anulat gresit (probabil voi nu stiti definitia cuvantului eronat)

    Cu alte, cuvinte, e destul de chit. Nu inteleg unde e partea cu discreditarea clubului Dinamo.

    Dar cum creierul vostru e cam cat numarul suporterilor la meciurile lui Dinamo, adica mic, nu am ce sa mai cer ...
    • +2 (2 voturi)    
      nea cojones lipsa... (Luni, 31 august 2009, 10:00)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui Cojones

      Daca te uitai ca lumea iti dadeai sema ca creatura care a facut declaratia oricum nu vede decat ce vrea... Ca a avut Dinamo si un gol anulat aiurea (ca de obicei) e alta poveste...
    • +1 (1 vot)    
      nici vorba de off-side (Luni, 31 august 2009, 14:23)

      ws [anonim] i-a raspuns lui Cojones

      draga testicol,

      uita-te la reluare te rog. tamas era scos din off-side de un jucator stelist de pe partea dreapta, jucator care a incercat sa blocheze lovitura de colt. simplu, nu?

      "... creierul vostru e cam cat numarul suporterilor..."

      asta e delir verbal. cum poti sa compari un creier cu un numar??? duh, esti ilogic, e ca si cum ai zice ca un crocodil e la fel de verde pe cat e de lung. sau ca si cum ai zice ca testicol e la fel ca meciul de ieri, adica prost.

      regards,
      ws
  • +2 (2 voturi)    
    atunci e OK (Luni, 31 august 2009, 9:25)

    srpc [utilizator]

    tot Dinamo este castigatoarea, atat de facto cat si morala, de vreme ce unul din cele doua goluri a fost valabil.
  • +1 (3 voturi)    
    Cracimuiescu (Luni, 31 august 2009, 9:51)

    gogu [anonim]

    Acest rebut uman este bonav!!! Sufera de paranoia si delirum tremens cand este vorba de dinamo! Toti oamenii din studioul gsp vad ca nu este offside doar el australopitecus, vede offside!Din cauza lui emisiunea lui Ioanitoaia s-a transformat intr-una umoristica, si-anume: Haideti sa-l iritam pe cracimuiescu sau o noapte de vis la spitalul 9!!!
  • +3 (3 voturi)    
    ce conteaza... (Luni, 31 august 2009, 10:02)

    cata [anonim]

    ... parerea lui craciunescu... sa fie sanatos si el si ceilalti care nu ii suporta pe dinamovisti... important e ca dinamo a inceput sa aiba rezultate... bravo dinamo
  • -2 (2 voturi)    
    sunteti praf (Luni, 31 august 2009, 14:54)

    LGS [anonim]

    Alex vezi putin faza si pune pe pauza in momentul pasei, dupa ce ai pus pauza studiaza putin regulamentul si pe urma apuca-te de facut comentarii.
    • +1 (1 vot)    
      in schimb tu... (Luni, 31 august 2009, 16:39)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui LGS

      nute uiti la emisiuni pana la capat...
      ca pe gsp au dat alta reluare din care nu mai era offside... si a spus asta si craciunescu...
  • -2 (2 voturi)    
    ofsaid (Luni, 31 august 2009, 15:30)

    hubaru77 [anonim]

    a fost clar ofsaid.portarul a devenit jucator de camp si invers.mai cititi si voi regulamentul.sunter-ti pe dinafara
  • +1 (1 vot)    
    foarte interesant... (Luni, 31 august 2009, 16:59)

    liviu_ [utilizator]

    am avut un comentariu in care spuneam ca in aceeasi emisiune craciunescu, ioantoaia si restul am recunoscut (dintr-o alta reluare cu stop cadru), ca nu a fost offside la gol...
    si am spus ca presa este de 2 lei pentru ca maanipuleaza si nu da toata stirea, ci numai jumatate din ea...
    desi am folosit un limbaj adecvat mi s-a refuzat comentariul... frumos... cum ziceam si in celalalt comentareiu "manipularea presei" ... felicitari...
  • +1 (1 vot)    
    Craciunescu = Nebun (Luni, 31 august 2009, 18:35)

    INT ICE [anonim]

    omu asta pana o muri tot o sa aiba ceva cu dinamo, poate pentru ca este cea mai buna echipa din romania ( a demonstrat-o in ultimele trei meciuri) si poate ca la facut masa nebun din nastere.
  • -1 (1 vot)    
    fc unirea tricolor (Marţi, 1 septembrie 2009, 0:20)

    Hubabaeba [anonim]

    Hai sa mai aruncam o petarda pe chestia asta!
    Traiasca FC Unirea Tricolor! (prietenii stiu de ce :) )