Concordia Chiajna a reputat o noua victorie in Liga a doua si a acumulat noua puncte din tot atatea posibile, urcand pe locul al treilea in Seria 1. Elevii lui Adrian Bumbescu s-au impus in fata echipei FC Botosani, scor 1-0. In ultima partia a etapei a treia s-au luptat fostele echipe din Liga 1, CS Otopeni si FC Arges, castig de cauza avand prima.

Laurentiu Dinita a marcat singurul gol al Concordiei impotriva celor de la FC Botosani in minutul 48 si a adus echipei sale a treia victorie consecutiva.

In cea de-a doua partida de duminica din Liga a doua, FC Arges a fost invinsa de CS Otopeni cu scorul de 3-0. Dupa o prima repriza fara goluri, Parvu a deschis scorul in minutul 54, dupa o pasa din lovitura libera a lui Caramarin. Draghici a marcat in minutul 83 pentru 2-0, iar Parvu a reusit dubla pe finalul partidei.