Primera Division Real Madrid - Deportivo 3-2/ Diarra, colacul de salvare al madrilenilor

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 30 august 2009, 0:36 Sport | Fotbal

Real, victorie in prima etapa
Real Madrid a deschis noul sezon din Primera division cu o victorie plina de emotii, scor 3-2. Galacticii au intalnit o echipa a lui Deportivo gata sa tina in frau sclipirile madrilenilor. Raul si Cristiano Ronaldo au inscris in prima repriza, dar adversariii le-au dat o replica prompta. Diarra a marcat golul victoriei, iar ultima jumatate de ora a meciului i-a gasit pe madrileni in incercarea de a apara scorul.

Kaka si-a amenintat adversarii inca din primele secunde, dar nu a reusit sa inscrie. Raul a fost cel care a deschis scorul in minutul 26. Riki nu i-a lasat pe madrileni sa se bucure prea mult si a marcat dupa doar patru minute. Aranzubia il faulteaza pe Raul in careu, iar portughezul Cristiano Ronaldo marcheaza din penalty (min. 35).

In debutul reprizei secunde, Valeron inscrie golul egalizator (min. 46) si le da emotii madrilenilor. Diarra se dovedeste a fi decisiv pentru soarta partidei si marcheaza in minutul 60. Urmatoarea jumatate de ora arata un Real obosit, incercand sa pastreze rezultatul.

1440 vizualizari

• -1 (1 vot)
    ... (Duminică, 30 august 2009, 2:22)

Cojones [anonim]

Obosit esti tu prietene, Real a mai avut cel putin 4 ocazii de a duce scorul la 4-2

Hai sa-ti citesc din statisticile jocului, ca idee:

Suturi spre poarta: 28 - 8 in favoarea lui Real
    Suturi pe poarta: 12 - 4 in favoarea lui Real
    Cornere: 10 - 3 in favoarea lui Real
    Posesie: 61% - 39% in favoarea lui Real

Nu prea vad de aici unde e echipa aia obosita care s-a chinuit sa castige ... n-ati reusi voi sa fiti obiectivi si sa vedeti un meci de fotbal ca pe un simplu meci de fotbal ...
    Hala Madrid!!! (Duminică, 30 august 2009, 10:02)

Gotal [anonim]

Niciodata romanii nu sunt obiectivi cu Real. Intotdeauna tin cu Barca si o vad doar pe ea. Faptul ca Real nu straluceste inca nu inseamna nimic, doar ca jucatorii noi veniti nu s-au adaptat inca. Real obosit?! Frate, tu ai vazut meciul? Kaka a avut vreo 3 suturi doar la vinclul portii fara sa socotim alte faze. Imi place Realul asta nou; cand vor reveni Sergio Ramos si Pepe apoi sa vezi echipa. Ca ieri au jucat cu 3 fundasi noi din 4 folositi.
    Extraordinar (Duminică, 30 august 2009, 11:30)

Robinho [anonim]

Daca juca Barcelona cum a facut-o Real aseara cred ca nu mai conteneati cu laudele...
    meci (Duminică, 30 august 2009, 11:57)

and [anonim]

Pai incep sa cred ca am vazut alt meci..
    La mine la TV realul a atacat si in ultima jumatate de ora, avand ocazii mari de 4-2, spre deosebire de deportivo. Cumva articolul e scris pe baza scorului ? Stiti.. ca temele facute la romana fara citirea romanului..
    hahahaha (Duminică, 30 august 2009, 12:14)