Oltenii au facut instructie cu Gloria Bistrita in cea de-a cincea etapa a Ligii 1 si s-au impus pe teren propriu cu scorul de 5-1. La pauza, Craiova conducea deja cu 2-0, prin golurile lui Baird si Vali Badea. In repriza secunda s-au dezlantiut oltenii: Baird a inscris din nou, a pasat excelent pentru golul lui Florin Costea si Wobay a inchis fiesta la doua minute dupa ce Hora a marcat golul de onoare al bistritenilor.

Universitatea Craiova - Gloria Bistrita 5-1

Cum s-au marcat golurile:

Min. 32/ Cu spatele la poarta, Baird primeste o pasa in careul de sase metri, suteaza din intoarcere si il invinge pe Albut cu un sut la coltul scurt

Min. 41/ Valentin Badea inscrie cu capul primul sau gol pentru Craiova

Min. 52/ Baird se remarca si la golul trei, dupa o pasa excelenta catre Florin Costea, care trimite balonul cu capul in poarta

Min. 64/ Acelasi Baird inscrie in poarta lui Albut, in urma unei centrari a lui Barboianu

Min. 80/ Bajenaru dribleaza in careu, ii trimite o pasa lui Hora, iar acesta marcheaza golul de onoare al bistritenilor