Liga 2/ Revolutie la Farul: fanii au intrat pe teren si au intrerupt meciul

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 august 2009, 13:13 Sport | Fotbal

Farul Constanta nu se simte deloc bine in liga a doua. Elevii antrenati de Sumudica au pierdut cu 1-4 in fata Victoriei Branesti, in cea de-a treia etapa a Ligii 2, fapt ce a dus la o revolta a fanilor. Acestia au intrat pe teren, iar meciul a fost intrerupt vreme de opt minute. Scorul etapei a fost inregistrat in Vest, unde UTA Arad a invins cu 5-0 pe CFR Timisoara.

Liga 2, etapa a treia

Seria I

Victoria Branesti - Farul Constanta 4-1. Marcatori: Rotaru '10, C. Coman '55, Oprea '57, Nicoara '85/ Chico '37

Petrolul Ploiesti - Sportul Studentesc 1-1. Marcatori: Vlad '28/Ferfelea '66

Tricolorul Breaza - Dunarea Galati 0-1. Marcator: Cionac '19

CSM Ramnicu Sarat - Delta Tulcea 0-2. Marcatori: Costescu '34, Pantelie '60

Steaua II - FCM Bacau 1-1. Marcatori: I. Mihai '31 (autogol)/ Rusu '60

Gloria Buzau - Dinamo II 2-1. Marcatori: Boghitoi '51, Loricz '81/ Miranda '54

Dunarea Giurgiu - Cetatea Suceava 2-2. Marcatori: Iordache '42, M. Stan '64/ Comneac '67, Tomescu '90+3

FC Snagov - Sageata Stejaru 2-0. Marcatori: Petrescu '14, 76'

Seria II

CFR Timisoara - UTA Arad 0-5. Marcatori: Batin '28, Digbeu '32, Pascariu '55, Batin '65, Tucudean '89

Fortuna Covaci - Jiul Petrosani 2-3. Marcatori: Suciu '6, Rosenblum '29/ M. Ilie '14, Antohi '85, '87

FC Silvana - CSM Ramnicu Valcea 3-0. Marcatori: Danila '8, '67 (penalty), Petcut '80

Minerul Lupeni - FCM Targu Mures 0-0

Gaz Metan CFR Craiova - Muresul Deva 2-2. Marcatori: Trifu '59, Chivu '74/ Pribac '70, 90+10

1177 vizualizari

Funny fans (Sâmbătă, 29 august 2009, 20:46)

Vasile [anonim]

Fanii au intrat pe teren... din titlu se poate intelege ca au fost si ceva suporteri faristi la acel meci. Saracii, n-au nicio vina, la ce s-a jucat nu si-au dat seama ca e meci, au crezut ca n-a inceput, e pauza sau deja s-a terminat meciul... nimeni nu si-a dat seama ca acolo e meci, vroia lumea s-o puna de-n gratar la iarba verde. Farul joaca acasa cu 300 de spectatori, in zilele bune, in deplasare cati puteau sa inte pe teren? Hai faruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...in C!