Dinamo - CFR Cluj 1-0/ O secunda de inspiratie

de Andra Popa     HotNews.ro
Duminică, 23 august 2009, 20:25 Sport | Fotbal

Dinamo isi joaca ultima carte
Foto: Hotnews
Exista viata si dupa Liberec: Dinamo castiga in fata celui mai solid candidat la titlu, CFR Cluj, printr-un gol fabulos semnat de Marius Niculae - in minutul 79, in plina dominare ardeleana, "Sageata" a inventat un sut exceptional din afara careului, fara pendulare, aruncand mingea sub transversala. Niculae trebuie sa imparta prima de victorie cu fundasii centrali, portarul Dolha si cu... bara din dreapta, cea care a evitat golul egalarii in ultimul minut (la sutul lui Emil Dica).

"Daca nu ar juca tot timpul sub o asemenea presiune, Dinamo ar fi mult mai eficienta si mai spectaculoasa. Dar asta e situatia, trebuie sa acceptam ca sunt atatea pretentii de la noi. Astazi, jucatorii au inteles ca indiferent de problemele aparute dupa jocul cu Slovan, trebuie sa ne facem datoria. Returul cu Liberec? S-au mai vazut minuni in fotbal!" - Dario Bonetti, antrenor Dinamo.

"Dupa cum s-a jucat in special in a doua repriza, cand am avut ocazii mari, infrangerea este nemeritata. Ei au dat gol la primul sut pe poarta. Meritam mult mai mult" - Bogdan Mara, mijlocas CFR Cluj.


Citeste mai multe despre   























4665 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    1.Dinamo (Duminică, 23 august 2009, 23:22)

    Zabu [anonim]

    Cei mai buni.
    • 0 (0 voturi)    
      niet (Luni, 24 august 2009, 11:36)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Zabu

      aseara au fost cei mai norocosi; si cam atata.
  • +3 (9 voturi)    
    Dinamos.....los bulanos..... (Duminică, 23 august 2009, 23:45)

    Flo [anonim]

    in rest no comment.....
    • 0 (2 voturi)    
      e o virba veche... (Luni, 24 august 2009, 9:15)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Flo

      fotbalul se joaca pe goluri...
      cu liberes a fost exact inversul "los bulanos" asa ca nu mai comenta atat
      • +1 (3 voturi)    
        nu.... (Luni, 24 august 2009, 9:33)

        Flo [anonim] i-a raspuns lui liviu_

        in meciul cu liberes am tinut cu Dinamo, sincer! pe de alta parte tre sa fii realist ca cehii puteau sa mai dea cel putin 2 pe contraatac, asa ca Dinamo nu a facut mare meci cu ei!
        • 0 (0 voturi)    
          nu am zic ca a facut mare meci... (Luni, 24 august 2009, 11:19)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Flo

          departe de mine.
          am zis pur si simplu ca au avur ghinion (si bineinteles o doza de prostie la fazele fixe)
          eu sincer nu inteleg cum poate o echipa sa aiba aceeasi problema de cativa ani si sa nu si-o rezolve...
  • +1 (1 vot)    
    Si totusi! (Luni, 24 august 2009, 12:27)

    Gheorghe [anonim]

    Ar trebui facut ceva cu aceasta echipa CFR-Cluj. Am vazut meciurile jucate de ea cu Steaua si acum cu Dinamo. Acest jucatori de stransura dupa parerea mea joaca foarte brutal. Am vazut faulturi facute si de Traore si de Culio care ar au depasit cu mult faultul de joc. Se joaca cu o incrancenare vecina cu incaierarea. Si parca arbitrii mi s-au parut ingaduitori. Nu sunt dinamovist dar imi pare nespus de bine ca i-au invins pe acesti cotonogari.