Bologna - Fiorentina 1-1/ Adi Mutu, rezerva de lux: intra si inscrie!

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 august 2009, 21:46 Sport | Fotbal

Mutu vrea sa-si incheie cariera la Fiorentina
Adrian Mutu a adus un punct Fiorentinei in prima etapa a campionatului Italiei, in partida cu Bologna. Condusi de adversari cu 1-0, violetii au reusit sa inscrie prin internationalul roman, in minutul 65.

Noul sezon din Serie A a debutat cu un meci echilibrat Bologna - Fiorentina, terminat la egalitate, 1-1.

Osvaldo a deschis scorul in minutul 24 si a adus pe Bologna in avantaj. Rezerva in acest meci, Mutu a inscris in minutul 65, printr-un sut in forta din centrul careului.