Dinamo - Slovan Liberec 0-2

Play-off Europa League/ Huliganii pun capat meciului din Stefan cel Mare/ Dragomir: Dinamo va fi data afara din Europa pentru multi ani

de Andra Popa     HotNews.ro
Joi, 20 august 2009, 19:53 Sport | Fotbal

Dinamo si-a reclamat suporterii la politie.
Foto: AGERPRES
Dinamo - Slovan Liberec s-a transformat dintr-un meci de cupa europeana intr-un scandal rusinos pentru Romania -  in minutul 88, la 2-0 pentru cehi, suporterii dinamovisti au rupt gardurile si au patruns pe pista de atletism a terenului din Stefan cel Mare. Imediat, arbitrul a oprit partida si cel mai probabil Dinamo va pierde cu 3-0 meciul cu Slovan la masa verde.

Nu este prima abatere a suporterilor "cainilor" in Europa. In septembrie 2008, Comisia de Disciplina a UEFA a amendat clubul Dinamo cu 20.000 de franci elvetieni si un ultim avertisment dupa ce fanii dinamovisti au provocat incidente la meciul din Cupa UEFA cu NEC Nijmegen. Atunci, oficialii din Stefan cel Mare s-au temut ca Dinamo sa nu fie exclusa din cupele europene.


Dumitru Dragomir, presedinte LPF:
"De trei ani de zile tot atrag atentia asupra acestor probleme cu suporterii. Ei nu inteleg ca aceasta este o competitie sportiva. Totul se intampla cu aceeasi huligani, aceeasi sefi de galerie. Dinamo va fi data afara din Europa ani de zile de acum inainte!"(DigiSport)

Ionut Lupescu:
"Stewarzilor cred ca li se va da o imputernicire mai mare, pentru ca nu se poate asa ceva, trebuie sa intervina. Degeaba dam amenzi si sanctiuni foarte drastice, daca organele statului nu fac legea mai dura pentru astfel de incidente la evenimentele sportive. Trebuie ca lumea sa stie de frica autoritatilor. Cred ca ar trebui si ca masurile de securitate de la stadion sa fie innasprite. Dinamo risca o amenda si alte sanctiuni foarte, foarte drastice. Sunt recidivisti dupa episodul Nijmegen"(Telesport)

Gigi Netoiu:
"Am spus de mai mult timp ca domnul Badea va duce la desfiintare clubul Dinamo. Cum adica de ce e vina lui? Pai, el conduce clubul. Chiar daca nu sunt de acord cu manifestările suporterilor, pot spune ca e normal faptul ca rabdarea lor a ajuns la capat. Badea este vinovat suta la suta, el a avut ultimul cuvant in absolut orice decizie, el a distrus Dinamo"(gsp tv)

Cum s-au marcat golurile:

min 84 GOL Slovan Liberec: Blazek patrunde in careu, Tamas greseste si cehul il dribleaza si pe Dolha si duce scorul la 2-0

min 5 GOL Slovan: Liska inscrie cu o lovitura de cap in palsa laterala a lui Dolha;


Echipele de start
Dinamo: 12 Dolha, 3 Pulhac, 6 Rus, 9 Niculae, 10 Danciulescu, 20 Cristea, 21 Grigore, 22 Torje, 25 Scarlatache, 29 Ndoye, 30 Tama;
Rezerve: 23 Matache, 4 Moti, 7 Zicu, 8 Bostina, 14 Molinero, 17 Cristea, 99 Niculescu
Antrenor: Dario Bonetti

Slovan Liberec: 1 Hauzr, 8 Liska, 10 Gecov, 11 Holenak, 15 Keric, 18 Dockal, 19 Vulin, 21 Dejmek, 22 Coric, 23 Papousek, 32 Gebreselassie;
Rezerve: 16 Zlamal, 2 Kelic, 6 Vacha, 12 Bosancic, 17 Janu, 26 Martan, 28 Blazek;
Antrenor: Ladislav Skorpil


Citeste mai multe despre   






















14564 vizualizari

  • +24 (30 voturi)    
    dinamo (Joi, 20 august 2009, 20:43)

    cristi [anonim]

    aaaahahahaha!!!!
    • +25 (27 voturi)    
      Se concentreaza pe campionat. (Joi, 20 august 2009, 22:05)

      georgio [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Ce "sampion lig" ? ce "iurop lig" ? Ei se concetreaza pe campionat :) Nu-i asa borcica tata ?
      • +10 (12 voturi)    
        da, da (Joi, 20 august 2009, 23:54)

        margin [utilizator] i-a raspuns lui georgio

        poate pe shampon lig :))
    • +13 (13 voturi)    
      au sanse (sau sunt calificate) toate 6 (Joi, 20 august 2009, 22:37)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui cristi

      mai putin Dinamo, pescarii, tiganii si nentori.
    • -4 (6 voturi)    
      voi cei (Vineri, 21 august 2009, 9:11)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      care va bucurati de raul altuia nu sunteti cu nimic mai buni decat cei care au intrat ieri pe stadion
      • +4 (4 voturi)    
        termina-te cetatene, (Vineri, 21 august 2009, 9:57)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui liviu_

        aia n-au ras pe stadion ieri, si oricum eu nu ma bucur de raul clubului, care e pe faras fie vorba intre noi, ci rad de tziganii respiraci pe gura care chiar nu inteleg decat de Bataie.
  • +11 (11 voturi)    
    si anu asta va pregatiti de CL?? (Joi, 20 august 2009, 21:58)

    florin [anonim]

    de aia nu vreti sa va calificati nici anu asta in UEFA(ma rog EUROPA LEAGUE)????
    • +4 (4 voturi)    
      nu se pregatesc nicaieri. (Vineri, 21 august 2009, 10:33)

      sorinel [anonim] i-a raspuns lui florin

      Asa e dinamo in cupele europene: o perpetua ejaculare precoce.
  • +24 (24 voturi)    
    Astia ne fac de ras (Joi, 20 august 2009, 21:59)

    Marian [anonim]

    A cata oara Dinamo nu reuseste nimic in Europa?
    • +2 (2 voturi)    
      Mai bine dacă îi exclude UEFA (Vineri, 21 august 2009, 12:12)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui Marian

      Mai bine dacă îi exclude UEFA. Aşa măcar o să participe în Europa echipe româneşti care măcar au o şansă să scoată nişte puncte.
  • +14 (18 voturi)    
    Ha! (Joi, 20 august 2009, 22:14)

    stefan [anonim]

    Sa-si schimbe emblema. Sa-si puna niste pudeli!
  • +14 (14 voturi)    
    Penibili (Joi, 20 august 2009, 22:20)

    crapu' [anonim]

    Porcea, Turcu, Vova..samd plecati si renuntati la fotbal..a fost prea mult.
  • +24 (24 voturi)    
    dinamo (Joi, 20 august 2009, 22:22)

    nume [anonim]

    Bai frate Dinamo e praf...niste prosti fara egal...
    Dar handicapatii aia de "suporteri" sunt ceva de neimaginat...Cam cat de prost trebuie sa fii sa faci asa ceva ??? Eu stau si ma mir cum dreaq reusesc astia sa supravietuiasca...sa respire...
    • +4 (4 voturi)    
      ??? (Vineri, 21 august 2009, 9:24)

      crapu' [anonim] i-a raspuns lui nume

      1. Sint mult mai prosti decit permite legea.
      2. Respira prin punga.
  • +20 (26 voturi)    
    desfiintati-i !! (Joi, 20 august 2009, 22:22)

    duduloi [anonim]

    asta-i adevarul ! tot gunoiul din sportul romanesc s-a adunat si numit dinamo: securistii, coruptia, violenta, neamurile proaste, prostul gust, manelele, cocalarii, definitia bucurestiului mileniului 3.
    cat despre scor: sunteti blestemati ! nu-i clar ? toate hotiile, toate blaturile si santajele si turnatoriile si magariile inventate de dinamo in Romania se intorc impotriva voastra !

    tumorile se opereaza. pana nu-i prea tarziu !
  • +20 (20 voturi)    
    O rusine pentru Europa (Joi, 20 august 2009, 22:24)

    Addy [utilizator]

    O rusine pentru Romania.

    Este inadmisibil. Huliganii nu au ce cauta pe stadioane.

    Huliganii dinamovisti si Dinamo in general nu sunt reprezentativi pentru fotbalul romanesc.

    Sper sa interzica prezenta echipei Dinamo in cupele europene pentru cel putin 5 ani. In acelasi timp sper ca sutele de huligani dinamovisti sa fie fie trasi la raspundere si pedepsiti cu cel putin 3 luni dupa gratii.
    • +8 (8 voturi)    
      de ce sa ii interzica?! (Joi, 20 august 2009, 23:01)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Addy

      ca oricum nu prind europa ...
      • +10 (12 voturi)    
        pentru ca alta echipa ar fi prins... (Joi, 20 august 2009, 23:09)

        akanom [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        nu sunt rapidist, dar daca in loc blegilor astora juca rapid, scotea 3 puncte pt romania...
    • -5 (7 voturi)    
      de ce nu sunt reprezentativi? (Joi, 20 august 2009, 23:42)

      dd [anonim] i-a raspuns lui Addy

      nu zau
  • +18 (18 voturi)    
    rezumat (Joi, 20 august 2009, 22:26)

    Ghita [anonim]

    1. era meci de 0-5
    2. dinamo praf, vesnica rusine nationala, jucatorii "impinsi" din spate la nationala si spre champions league si-au aratat "valoarea" (exceptie danciulescu si dolha).
    3. bun prim plan cu torje fugind de tribune spre adidasii lui funky, gagica lui misto si masina cu cai putere.
    4. mai multi infractori pe metru patrat in tribune nu cred ca se vede in alta parte ca in stefan cel mare
    5. gaze lacrimogene si un tatic cu sugarul in brate fugea din tribune. iresponsabil ca si-a dus bebe-ul in groapa.
    6. ROMANESHTE
    7. il reasteptam pe securistu` dinu sa faca ordine (asa cum a facut in timpul revolutiei scotand teroristi - cadre MI - din spitale)
  • +9 (11 voturi)    
    Si daca..... (Joi, 20 august 2009, 22:28)

    Me [anonim]

    ar fi avut si ei "norocul" Stelei sa joace fara specatori, nu ar fi mai putut sa-si dea in stamba.....
    Ar fi pierdut doar cu 2-0 si ar fi ramas cu mandria intacta.
    Si apropos....HAI STEAUA!!!!!!!!!!!!
  • -3 (13 voturi)    
    Rusinos (Joi, 20 august 2009, 22:28)

    Un dinamovist [anonim]

    pt.echipa si suporteri,e clar.Dar e incredibil ca unii se bucura de chestia asta...Daca va veni si randul vostru?!Eu unul nu v-as dori.
    • +3 (7 voturi)    
      alt dinamovist (Joi, 20 august 2009, 23:21)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui Un dinamovist

      dar diverenta intre tine si ceilalti de pe forum este ca, in cazul tau capul are si alta utilitate decat de a proteja gatul...

      oricum nu stiu ce i-a apucat asstazi pe boii care au intrat pe stadion...
      fac exact ce vrea porcea si badea... le dau posibilitatea ca sa dea vina pe altii si ca sa ramana la dinamo...

      ce sa mai zic... inainte ziceam ca la dinamo trebuei schimbata echipa, stadionul si (in primul rand) conducerea... acum din pacate trebuie sa mai adaug si suporterii pe la PCH...
      nu dealta dar sunt multi suporteri civilizati care nu mai vin pe stadion din cauza violentelor sau a rezultatelor...

      ceea ce nu realizeaza cei ce se buucra de asa ceva este ca intre ei si cei care au intrat azi pe stadion nu este mare diferenta...
      • +7 (7 voturi)    
        gresesti (Vineri, 21 august 2009, 7:17)

        if0014 [utilizator] i-a raspuns lui liviu

        Sunt stelist si cand am vazut ce se intampla m-am intristat. Nu pentru Dinamo, Borcea &CO sau suporterii dinamovisti, ci pentru ca rusinea asta va fi catalogata drept "romaneasca". Trist si adevarat din pacate, nu cred ca figurile dubioase si tampe care au invadat terenul erau ale unor straini, nici macar ale "minoritatii" noastre.

        Insa cei de mai sus au dreptate. Nu se bucura pentru ce s-a intamplat, ci spera ca Dinamo sa stea cativa ani pe tusa si sa nu ne mai faca de rusine in Europa. Pentru ca asta e rusine, nu sa pierzi acasa cu Lion, Real Madrid sau Bayern in CL.
        • -2 (2 voturi)    
          nu e chiar asa... (Vineri, 21 august 2009, 9:14)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui if0014

          ei se bucura pentru ca urasc dinamo nu pentru ca fac roamia de rusine... am fost 10 ani dupa revolutie scori toti in preliminarii si nici un stelist nu zicea sa fie exclusa steaua...

          suporterii fac acest lucru pentru ca li e permite, cu alte cuvinte sefii clubului platesc cativa oameni ca trebuie sa vina si cineva pe stadion...
          jandarmii nu sunt competenti... etc

          ceea ce eu totusi nu inteleg oricat as vrea este d c dracu au facut asta???
          - clubul a pierdut cu 3 -0 + alte sangtiuni
          - sefii clubului si jucatorii au gasit vinovati
          - dragomir care ar vrea sa impuste toti suporterii e fericit
          - jandarmii sunt fericiti
          - rivalii lui dinamo sunt fericiti...

          toti mai putin suporterii adevarati... daca-mi explica cineva ce au vrut sa vaca eu sunt deschis la sugestii...

          asta s-ar explica probabil daca e sa presupunem ca din cauza rezultatelor, suporterii adevarati nu mai pasesc de mult pe stadion... si au ramas numai aia care se duc sa se bata si sa ainjure
    • +3 (3 voturi)    
      se (Vineri, 21 august 2009, 9:21)

      sabo [utilizator] i-a raspuns lui Un dinamovist

      bucura domnule pt ca Dinamo a distrus multe echipe..Craiova, Timisoara, UTA
      etc
    • +2 (2 voturi)    
      gogule.. (Vineri, 21 august 2009, 9:54)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Un dinamovist

      lumea se bucura nu pt ca echipa se numeste dinamo ci pentru ca echipa asta este o echipa construita pe impostura, au furat meciuri, echipe, bani, jucatori etc. tu, fiind dinamovist, nu poti sa-ti vezi barna din ochi, asta e tot. ps: nu tin cu vreo echipa anume insa dinamo este echipa cu cei mai violenti suporteri si cu actionarii cei mai hoti.
  • +6 (6 voturi)    
    la mai mare... (Joi, 20 august 2009, 22:30)

    AYAN [anonim]

    la mai mare ............
  • +9 (9 voturi)    
    isi merita soarta (Joi, 20 august 2009, 22:35)

    adrian [anonim]

    nu inteleg de ce se plang suporterii pentru ca au fix echipa pe care o merita, niste mediocrii cu pretentii... Eu ma bucur mult ca Dinamo este out din Europa, o echipa second-hand care merita fix divizia B. Din pacate nici ceilalti suporteri nu sunt mai civilizati dar macar eu un singur tampit care taie si spanzura la echipa, la Dinamo sunt mai multi... :-).
    • -1 (1 vot)    
      cum ziceam (Vineri, 21 august 2009, 9:15)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui adrian

      declaratiile de genu asta va coboara fix la acelasi nivel cu cei ce au intrat pe stadion ieri...
    • +1 (1 vot)    
      afara (Vineri, 21 august 2009, 11:13)

      je [anonim] i-a raspuns lui adrian

      ar trebui, pe langa sanctiunile date de uefa, ca federatia sa ii sanctioneze si sa joace fara suporteri pana la sfarsitul turului de campionat. trebuie dat exemplu. nu se mai poate! in europa te poti duce cu sotia, prietena si gasca sa te distrezi la un meci. la noi nu. AFARA!!! daca nu se poate altfel, divizia inferioara.
  • +9 (9 voturi)    
    de asteptat (Joi, 20 august 2009, 22:35)

    srpc [utilizator]

    cand in loc de iubitori ai fotbalului pe stadioane apar "baietzashii da cartier", rezultatul este inca un sut in imaginea Rromaniei.
    • +5 (5 voturi)    
      mare dreptate ei... (Joi, 20 august 2009, 23:25)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui srpc

      pai pe stadion in romania lumea se duce sa se bata...
      fotbal nu mai e demult (si nu numai la dinamo)
      suporterii care iubesc fotbalul nu prea mai merg pe stadion...

      eu personal nu mai merg pe stadion de vreo 5 ani... la ce sa ma duc? sa vad oameni batandu-se, si performante dezastuoase?!

      oricum sunt foarte dezamagit de reactia suporterilor... consideram suporterii din PCH mai destepti... se pare ca m-am inselat...

      nu puteau sa se razboiasca cu porcea si restu dupa meci??? acum ce au castigat? pot suspenda clubul si o sa piarda probabil cu 3-0...
      • -1 (3 voturi)    
        nu inteleg (Vineri, 21 august 2009, 9:33)

        arici [anonim] i-a raspuns lui liviu

        nu inteleg de ce maria ta folosesti un etalon (bucuresti) si crezi (gresit) ca in toate stadioanele se intampla la fel? meri la cluj la cfr si vezi
        • 0 (0 voturi)    
          Ha..ha...m-ai facut sa rad cu lacrimi! (Vineri, 21 august 2009, 23:32)

          Andrei [anonim] i-a raspuns lui arici

          Ai uitat ce s-a intamplat la Cluj la ultimul meci CFR- U ??? Clujenii s-au batut intre ei ca chiorii!!!
  • +9 (11 voturi)    
    Excludere ! (Joi, 20 august 2009, 22:48)

    Motul [anonim]

    Dinamo a facut prea mult rau fotbalului romanesc, pentru a mai fi tolerata . Se impune o singura masura : EXCLUDEREA DIN CAMPIONATUL DE FOTBAL AL ROMANIEI !!! Urgent !
    • -3 (5 voturi)    
      as mai fi una... (Joi, 20 august 2009, 23:26)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui Motul

      inventarea transplantului de creier...
      cam 80% din cei ce au comentat pe acest forum ar cam avea nevoie...

      liverpool a OMORAT 80 de oameni si a primit 6 ani... nu au fost suspendati din campionat...
      • +1 (1 vot)    
        tu ai idee despre ce vorbesti? (Vineri, 21 august 2009, 9:57)

        vlad [anonim] i-a raspuns lui liviu

        Ce s-a intamplat la Hillsborough s-a intamplat din incompetenta autoritatilor (politiei) si n-a avut de-a face cu fanii lui Liverpool. Cu atat mai putin cu stadionul lor.
        Daca te referi la Heysel au fost 39 de victime si din nou, nu s-a intamplat pe stadionul lui Liverpool.

        Una peste alta Dinamo chiar nu mai are nici o speranta (conducere, staff, echipa, suporteri, stadion: toate sunt praf. Situatia e mult mai rea decat la orice alta echipa din Romania) Asa ca o suspendare nu ar face decat sa le incheie agonia.

        P.S. cand te exprimi "Liverpool a omorat 80 de oameni" probabil nici transplantul nu mai ajuta.
  • +8 (8 voturi)    
    derbedieii lui Sandu si Mitica (Joi, 20 august 2009, 22:50)

    PB [anonim]

    Imi este rusine ca sunt conational cu acesti derbedei
  • +6 (6 voturi)    
    info (Joi, 20 august 2009, 22:58)

    info [anonim]

    Oricat te-ai pregati pt Liga Campionilor.....niciodata nu vei fi pregatit pt LIGA I...........


    Ar fi cazul sa inceapa si depunctarea echipelor pt declaratii....si aici nu ma refer numa la dinamo ci si la STEAUA si TIMISOARA.....alte 2 cluburi cu conducatori vacari ( pacat de public )
    • +3 (3 voturi)    
      da da (Joi, 20 august 2009, 23:29)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui info

      eu sunt total de acord cu depunctarea pentru declaratii.... mult rau fac cu aceste declarati (inclusiv instigarea la violenta)
      dar trebuie sa o si faca cineva...
      sandu si dragomir sunt prea preocupati sa se lege de scaunu de conducere pentru inca cativa ani ca sa aiba timp si de masuri care sa ajute cu adevarat campionatul romanesc...

      oricum nu inteleg d c nimeni nu spune si de vina jadnarmilor... aia ce dracu au pazut???
      oricum sunt foarte dezamagit de galeria lui dinamo... bine naibi ca nu mai merg pe stadion
      • +1 (1 vot)    
        jandarmii... (Vineri, 21 august 2009, 7:58)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui liviu

        ..nu mai au voie sa stea pe stadion, ci doar in afara lui (ca sa nu-i "provoace" pe cei infierbantati); intervin doar daca apar tulburari, ceea ce au facut si aseara.
        • +2 (2 voturi)    
          pe bune??? (Vineri, 21 august 2009, 9:17)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          shit... multe s-au schimbat de cand nu mai merg pe stadion...

          n-am suferit niciodata jandarmii si (hai sa zicem) excesul lorde zel... da sa nu aiba voie pe stadion e o prostie
    • +1 (3 voturi)    
      reply (Joi, 20 august 2009, 23:40)

      dante [anonim] i-a raspuns lui info

      Timisoara echipa cu conducatori vacari ? :| ...Iancu e cu multe clase peste majoritatea actionarilor si conducatorilor multor echipe din Liga I
      • 0 (0 voturi)    
        info (Vineri, 21 august 2009, 11:38)

        info [anonim] i-a raspuns lui dante

        deci .... un conducator care se numeste conducator.......conduce nuf ace declaratii...pt asa ceva este purtator de cuvant......in tarile mai cu 7 ani de unde nu-i ai......la noi.......patronii sunt de toate.......jucatori antrenori....paznici ( becali ) care fac ordinea.....istigatori...lideri de galerie ( dinamo )...mai vrei sa iti mai zic.....in afara de ala de la urziceni...bucur....restu mai mult pe la tv sunt decat sa isi vada de afaceri. dar in fine.......
  • +4 (6 voturi)    
    AFARA........ (Joi, 20 august 2009, 23:00)

    jean [anonim]

    PORCEA .........pleaca de la Dinamo si ia-i si pe baditza si restu de spalatori de bani cu tine....AFARA CU PARVENITZII
  • +4 (4 voturi)    
    in B (Joi, 20 august 2009, 23:01)

    liv [anonim]

    dINAMO este o echipa care face cinste ca deobocei tatii,speram ca FRF sa ia masuri inainteade UEFA.Ca intotdeauna Steaua isi face datoria,felicitari Vaslui si CFR.
    • -1 (1 vot)    
      da mai bine... (Joi, 20 august 2009, 23:30)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui liv

      sTEAUA ... (ca sa te parafrazez) si-a facut datoria azi cand a avut cel mai accesibil adversari dintre toti... sa nu mai vorbim ca acum 5 ani era exact in aceeasi oala cu dinamo asa ca acel "ca intotdeauna" nu prea isi are rostul...
      • +5 (5 voturi)    
        sa fim seriosi (Joi, 20 august 2009, 23:54)

        alex [anonim] i-a raspuns lui liviu

        Dinamo si daca juca cu irlandezii lua bataie.
        • -1 (1 vot)    
          nu ai de unde sa stii... (Vineri, 21 august 2009, 9:19)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui alex

          hai sa nu comentam presupuneri da?
          si steaua s-a facut de kkt mult ani... si nimeni nu zicea nimic...
          totu se rezuma la ura impotriva lui dinamo sau nu... atat
          un om ivilizat ii pare rau pentru ce s-a intamplat... condamna , dar regreta!
          • 0 (2 voturi)    
            Presupeneri vs. fapte (Vineri, 21 august 2009, 11:09)

            silicon [anonim] i-a raspuns lui liviu_

            Inteleg ca sunteti dinamovist si puneti suflet in asta. Eu nu sunt stelist, nici macar bucurestean.. Dar puteti sa imi spuneti de cate ori s-a facut Steaua de kkt in ultimii 15 ani in cupele europene? Ma refer in principal la infrangeri rusinoase cu echipe aflate sub cota ei valorica. Ca daca ma gandesc la Dinamo imi rasar nenumarate meciuri cu pescari, bucatari si altii, nici nu are rost sa vi le mai amintesc, ca sigur asta va doare tare.

            Asta e lucrul cel mai enervant la Dinamo: in interior sunt lei, afara sunt mielusei.

            Nici nu stiu cum poate suporta un suporter adevarat ca dvs. toate astea a la long

            Si eu am avut o echipa de suflet, dar nu am mai avut energia sa suport toate porcariile. De 10 ani nu mai imi urmaresc echipa decat sporadic si nu mai investesc sufleteste nimic in ea

            P.S. Este greu sa faci analiza, dinamovist fiind. De ce este oare atat de urata Dinamo in tara? De ce nu Steaua? De ce nu Rapid? De ce nu Poli? De ce nu Craiova?
  • +7 (7 voturi)    
    ! (Joi, 20 august 2009, 23:08)

    ileana [anonim]

    Daca Steaua "a luat"2 etape fara suporteri pt. un banner idiot, astia cu bataia asta...primesc 2 ani fara Cupe Europene!
    O sa aveti timp sa va pregatiti baieti..din belsug!
    Felicitari Vaslui!
    Bine CFR-ul!
    Steaua ne-ai dat emotii prima repriza. Buna victorie, dar jocu'...
  • -6 (6 voturi)    
    da (Joi, 20 august 2009, 23:15)

    liviu [anonim]

    suporterii lui dinamo au esuat lamentabil astazi...

    DAR

    oamenii care tot injuca clubul pe forum sunt de-a dreptul jalnici... si sunt sigur ca in conditii identice ar fi facut exact acelasi lucru...

    un om cu materie cenusie nu se apuca sa injure un club si sa-i doreasca raul pentru cativa oameni
    din punctul meu de vedere nu sunteti cu absolut nimic mai bun decat cei care dau cu pumnul....
    stiti cum se spune, vorba poate rani mai rau ca pumnul... deci cam tot in categoria aceea intrati...

    sa moara si capra vecinului asta-i motoul romaniei...
    • +2 (2 voturi)    
      nu injura nimeni clubul (Vineri, 21 august 2009, 7:33)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui liviu

      Speram ca am scapat de Dinamo, rusinea Romaniei in Europa. Compara-i cu Vasluiul ca sa vezi de ce.
      • +1 (1 vot)    
        mda (Vineri, 21 august 2009, 9:20)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui if0014

        si eu sper sa scape romania de toti oamenii care vor numai raul altora... dar asta nu se intampla (vezi forumu asta)
        si ei sunt tot "rusinea Romaniei" diferenta e ca nu apar la TV
  • +4 (4 voturi)    
    praf.. (Joi, 20 august 2009, 23:18)

    klauss [anonim]

    asta e romania..mereu a trabuit sa iasa in evidenzta cu ceva rau..oricum,dinamo sia meritat soarta..antecedentele trebuiau revizuite..so..au obtinut ce au vrut..o mareeee amenda..si multi ani de meciuri la tv:))..bineee baneleeee
  • +1 (5 voturi)    
    Frumos... (Joi, 20 august 2009, 23:24)

    miculgigant [anonim]

    Hai, mah, ca a fost frumos... Era mare plictiseala, asa ne-am mai distrat un pic...
    • +2 (2 voturi)    
      baiete (Vineri, 21 august 2009, 9:23)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculgigant

      nu te supara dar daca te distrezi la asemenea evenimente ai o problema grava...
  • +5 (5 voturi)    
    pestele de la cap se impute (Joi, 20 august 2009, 23:36)

    cristi borcea [anonim]

    La asa conducatori de cluburi..asa echipe...dar sa nu uitam ca fotbalul romanesc e condus de 20 de ani !!!! de mitica dragomir...incredibil....nu a fost fotbalist ci doar un militian..deci ce rezultate asteptati oameni buni de la fotbalul nostru ????? eiii???? militia e cu voi....asa ca rezultatele or sa vinaaa....
  • +4 (4 voturi)    
    diferenta (Vineri, 21 august 2009, 0:00)

    Andrei [anonim]

    Si la Bucuresti si la Timisoara, în minutul 85 scorul la meciurile lui Dinamo, respectiv Poli, era 0-2.
    Parca am remarcat o diferență totuși intre comportamentul suporterilor din cele doua orașe.
    Respectul meu celor care au demonstrat ca-l merita!
    • +1 (1 vot)    
      Oare cand (Vineri, 21 august 2009, 8:46)

      Unitatea electorala [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

      vom vedea si in Romania un asemenea comportament pe stadion, la scorul de 0-2 ca in link-ul de mai jos?

      http://www.youtube.com/watch?v=UvoK210dm68&feature=related
  • +3 (3 voturi)    
    hulicanilor rusine (Vineri, 21 august 2009, 0:38)

    dardar [anonim]

    Ole Ole ole ole ole DInamo in EUropa nu mai e > RUsine parintilor care isi trimit copii la asemnena meciuri
  • +3 (3 voturi)    
    departe (Vineri, 21 august 2009, 7:23)

    Anti A1, A2, A3, A4 (si anti Dinamo) [anonim]

    Suntem departe de ceea ce inseamna civilizatie si bun simt. Intelegem foarte prost democratia. Democratia nu inseamna anarhie. Citesc tot felul de comentarii in care "suporterii" isi cauta scuze si dau vina pe jucatori si pe conducere. Indiferent ce au facut jucatorii si cei din conducere, suporterii nu au ce cauta pe teren. Spectatorii se uita, nu joaca, nu participa direct. Au ceva impotriva, pot sa fluiere, sa huiduie, sa nu vina la meci, sa-i astepte dupa meci (in cel mai rau caz). Cum ar fi ca la un spectacol sa nu-mi placa felul in care canta cel de pe scena si sa intru pe scena sa-i "cer socoteala"? Dar asta e gradul de civilizatie la noi.
    Sper sa nu patim ca Anglia si sa stam cativa ani cu toate echipele in afara cupelor europene. Si asta din cauza unora care nu au bun-simt, 7 ani de-acasa, civilizatie.
    In afara de suporteri vina apartine si celor ce ar trebui sa aplice legea dar nu o fac. La noi se intelege prost libertatea. Am vazut acum cativa ani o stire din Australia in care studenti si profesori care manifestau pasnic dar ilegal erau batuti de politie, alergati si imprastiati cu tunurile de apa, fara ca nimeni sa sara cu idei de genul "da' ce-ati avut cu ei" sau "politia a facut abuzuri"
  • +1 (1 vot)    
    redresare (Vineri, 21 august 2009, 7:29)

    amator de fotbal [anonim]

    Iubesc fotbalul competitional din vremea cand se transmitea un singur meci duminica la radio (prin 1955-60).
    Acum, prefer sa urmaresc meciuri din campionatul enlez, german, italian, spaniol, chiar cand sunt meciuri in reluare, decat meciurile echipelor de la noi. Fireste ca tin cu echipele romanesti in competitiile cu echipe straine, dar nu pot lauda jocul slab, violenta, comportamentul suburban etc. chiar daca sunt ale noastre...
    Conducatorii fotbalului romanesc ar trebui sa puna la punct un sistem coerent de sanctiuni si recompense special pentru prezenta echipelor romanesti in competitiile internationale. La aceste competitii cluburile romanesti( cu echipe de mercenari din diferite tari) nu se reprezinta numai pe ele insele , ci si Romania.
    Depunctarea echipelor cu vreo 10 pct. i-ar disciplina pe cei predispusi sa-si arate muschii...
  • +1 (1 vot)    
    Soluţia? (Vineri, 21 august 2009, 8:41)

    hopşieu [anonim]

    În liga I vina nu e decât a arbitrilor!!! Soluţia?! ARBITRI STRĂINI! He he he. Nu aşa spuneau conducătorii din Fane Babanu???!!! Mergând pe acelaşi fir (i)logic în Europa league sunt de vine suporterii. Soluţia?! SUPORTERI STRĂINI. V-ar mai mira să auziţi asemenea pretenţii??? Pe mine... nu prea.
  • +1 (1 vot)    
    adversarii si-au dorit mai mult victoria (Vineri, 21 august 2009, 8:42)

    piatra neamt [anonim]

    Eu cred ca cei de la dinamo au crezut ca joaca tot cu ceahlaul
    Dar din pacate pentru ei cehii nu-l au patron pe pinalty
    Asa ca......
    Fotbalul nu poate fi pacalit tot timpul
  • +1 (1 vot)    
    20 de minute (Vineri, 21 august 2009, 8:50)

    Unitatea electorala [utilizator]

    dupa o infrangere la 2 goluri diferenta:

    http://www.youtube.com/watch?v=OfEEv7To2p4&feature=related
  • +2 (2 voturi)    
    ce frumos ar fi.. (Vineri, 21 august 2009, 9:07)

    gonzo [anonim]

    ..sa-i scoata din europa vreo 2-3 sezoane, sa nu mai reprezinte un interes economic pentru imbogatitii prin tun. atunci n-or sa mai aiba sens blaturile si o sa se vada adevaratul loc pe care ar trebui sa fie dinamo.. probabil o sa retrogradeze.
  • +2 (2 voturi)    
    Borcea vea arbitrii straini!!? (Vineri, 21 august 2009, 9:08)

    gabifm [utilizator]

    De ce? Ca sa le opreasca meciurile?
    Ei nu au echipa dar fite pe capul lor cat cuprinde.
    In opinia mea TOT raul pleaca de la Borcea, de la declaratiile lui, de la modul lui de a fi, etc.
  • +1 (1 vot)    
    DESFIINTARE (Vineri, 21 august 2009, 9:30)

    sandu [anonim]

    Ar fi un mare pas inainte pentru fotbalul romanesc daca dinamo S-AR DESFIINTA !
  • 0 (0 voturi)    
    motive..... (Vineri, 21 august 2009, 9:43)

    capatu' satului [anonim]

    cauzele pt. care dinamovistii au iesit pe teren, sunt multe si vechi, erau in orice caz previzibile si este mai bine ca s-a intamplat acum decat poate in CL,
    motivele principale sunt foarte simple si sunt legate de legaturile dintre galeria Dinamo si Militia, Jandarmii si ceilati dastepti ce fac ordine in Bucuresti; daca ne amintim ultimele mari derby-uri jucate pe stadionul Dinamo, toate au avut acelasi tipar: lovirea suporterilor echipei adverse de catre jandarmi pe drumul inspre stadion, asa a fost la meciul cu Steaua din urma cu ceva timp,
    al II-lea motiv important a fost statutul privilegiat de care s-a bucurat Dinamo din partea lu' don' mitica - persoana care in urma cu ceva timp ne-a spus candid ca la inceputurile Ligii, el cumula atat functia de pres. a Ligii cat si vice-pres. a lui Dinamo, conflictele de interese ar fi fost daca nu cumula cele 2 functii,
    ca o consecinta a iubirii lui don' mitica pt. Dinamo in toate cazurile in care clubul Dinamo ar fi trebuit sanctionat pt. conduita jucatorilor, suporterilor, sanctiunile erau mai blande decat in cazul altor echipe din capitala si din tara; pe de alta parte, si din sanctiunile blande acordate cu greu, multe erau anulate de Comisia de apel a ligii - sau cum s'o fi numind smecheria asta - lucru care nu se intampla prea des cu celelalte echipe,
    ............................................................................................
    suporterii lui Dinamo, fiind invatati ca pot face orice, ca nu li se intampla nimic si-au dat in petec;
    stati linistiti liga nu poate sa ii sanctioneze: don' mitica stie de ce....
    asteptam ziua cand combinatorii ca don' mitica, badea, borcea si jeneralii din MI apropiati de Dinamo nu vor mai fi, atunci poate ar avea rost sa privim din nou la meciurile echipei Dinamo - cum am facut-o pana in 1992,
    hhaalloo!!! militia, parchetu', jandarii, ce asteptati, sau aveti cumva interdectie la suporterii lui Dinamo.....
  • +3 (3 voturi)    
    diferenta est vest (Vineri, 21 august 2009, 10:03)

    sorin [anonim]

    La 0-2 pt stutgart la timisoara se cinta si se incuraja echipa.
    NU cred ca se supara multa lume daca se desfiinteaza dinamo. La urma urmei am scapat de sovietici, trebuie sa ne curatam si de ramasitele lor.
  • +1 (1 vot)    
    ne pregatim (Vineri, 21 august 2009, 10:25)

    un fost dinamovist [anonim]

    ne pregatim de champions league.
    urmatorii 5 ani o sa fie dinamo cea mai tare echipa la pregatirea pentru Champion League.
    :)
  • +3 (3 voturi)    
    inadminisibil (Vineri, 21 august 2009, 11:52)

    anonima [anonim]

    Nu se poate asa ceva... doar in Romania este posibil... sper ca Dinamo sa nu mai aiba voie in Europa muuulti ani de acum inainte, si sincer sper sa fie penalizati si pentru meciurile din Liga I si tot sezonul asta sa joace fara spectatori... sau sa le scada puncte... nu se poate ca niste animale sa ne faca de ras de fiecare data in Europa.. deja nu mai este vorba de fotbal. Sunt echipe care au o istorie incomparabila cu a lui Dinamo si care au fost umilite in meciuri foarte importante (ex. Real Madrid- Barca 2-6) si care nu s-au comportat ca niste oameni primitivi, pentru ca suporterii fac diferenta intre fanatism si sport si in plus inteleg ca facand asa, fac rau echipei.
  • 0 (0 voturi)    
    Profesionism (Vineri, 21 august 2009, 12:39)

    bigradu [anonim]

    Din pacate Dinamo culege roadele unui management defectuos pe parcursul multor ani.

    1. Selectia jucatorilor a fost proasta: multi jucatori din lotul lui Dinamo au jucat in strainatate, nu au confirmat si dupa aceea s-au intors, din nou, la Dinamo unde au fost primiti ca mari vedete, cand ei erau de fapt niste ratati.

    2. Disciplina si profesionalismul jucatorilor de la Dinamo este sub orice critica si impotriva celor mai elementare reguli.
    De fapt se dovedeste ca jucatorii lui Dinamo (dar si ai multor alte echipe) sunt de fapt niste betivi, care sunt niste trofee pentru toate curvele din cluburi (uitati-va si voi la gagica lui Cristi Tanase de la Steaua: arata ca o pocnitoare de ultima speta), si care sunt preocupati mai mult de freze, haine si masini decat de pregatire profesionala si rezultate pe masura asteptarilor suporterilor si banilor primiti (nemeritat) de la actionari.

    3. Conducatorii lui Dinamo (dar nu numai) au pompat o gramada de bani in salariile jucatorilor care in schimb nu au oferit nimic.

    4. Din pacate conducatorii lui Dinamo (si nu numai) au ales sa mituiasa arbitri si sa construiasca cooperative pentru ca echipa sa castige meciuri. Iar atunci cand echipa juca prost, in loc sa-i critice pe jucatori ei se legau de arbitraj. Daca ai arbitraj partinitor in campionatul intern nu poti sa faci fata pe plan international.

    5. In sfarsit: cu sefi precum Borcea, Turcu, Becali, etc., e greu sa faci performanta. Caracterul lor nu intelege si nu permite performanta. Conductorii trebuie sa fie in primul rand un exemplu pentru cei din subordinea lor. Si acestia sunt un exemplu: FOARTE PROST.
  • +2 (2 voturi)    
    Mi-e rusine! (Vineri, 21 august 2009, 12:49)

    Bastiano [utilizator]

    cand o echipa romaneasca evolueaza intr-o competitie atat de importanta, tin cu acea echipa! ce am vazut pe stadionul lui dinamo, m-a facut sa-mi fie greata si rusine ca sunt roman. cum dracu este posibil ca niste jeguri de oameni, derbedei fara capatai, scursori ale societatii, imputiti ordinari, cretini irecuperabili, burtoshi nespalati si analfabeti, sa se comporte in asemenea hal in conditiile in care te vede o lume intreaga? ce, nu era clar ca dinamo e praf?? nu era clar ca n-au nicio treaba cu fotbalul? nu era clar ca putea fi 5-6 la 0?? nu era clar ca este o adunatura de fitzosi condusi de niste securisti corupti care toata viata lor au dat tzepe si au furat meciuri???ce rost mai avea sa intri pe teren si sa faci de kkt o tara intreaga??? rusine acestor gunoaie de oameni! nu vreau sa ma identific cu jegurile alea care au intrat pe teren!!! faceti ceva cu ei, trimiteti-i dracului undeva pe toti, cu tot cu neamu' lor de tzigani si taiati-le limba sa nu mai spuna vreodata ca sunt romani!! starpiti-i ca pe sobolani!! ne-am saturat de astia pana peste cap....!
    • +1 (1 vot)    
      Ai dreptate (Vineri, 21 august 2009, 13:06)

      bigradu [anonim] i-a raspuns lui Bastiano

      Sunt total de acord cu tine. Dar am un singur amendament: starpirea lor trebuie sa fie facuta incet si public pentru ca sa le produca cat mai mult durere si sa fie un exemplu pentru toti ceilalti.
  • -2 (2 voturi)    
    nu se schimba nimic, (Vineri, 21 august 2009, 12:51)

    alexa [anonim]

    ce atita taraboi? care-i tragedia? diamo oricum era data afara din europa din primul tur in care participa...
    • +2 (2 voturi)    
      nu se schimba nimic... (Vineri, 21 august 2009, 15:10)

      Bastiano [utilizator] i-a raspuns lui alexa

      Daca n-ai inteles, taraboiul si tragedia nu se refera la defuncta si prafuita dinamo...Problema cu taraboiul se refera la ce s-a intamplat pe stadion, in vazul a milioane de oameni din toata lumea, care mai au inca un motiv in plus sa ne eticheteze, cum pe buna dreptate au facut-o pana acum...Tragedia, daca vrei este ca eu de exemplu n-am doua paie cu jegurile de pe stadioanele din Bucuresti, dar din pacate sunt ROMAN! si pot fi asimilat cu astfel de scursori puhave ale societatii!...Cam asta-i treaba cu taraboiul si tragedia.....