Play-0ff Europa League/ Steaua - St. Patrick's 3-0/ Fara emotii

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Joi, 20 august 2009, 19:04 Sport | Fotbal

Bergodi castiga ultimul test inainte de grupele Europa League
Foto: AGERPRES
Steaua e ca si calificata, dupa ce a invins pe St. Patrick's in prima mansa a play-off-ului Europa League, scor 3-0. Dupa o prima repriza saraca, stelistii au venit remontati de la vestiare si si-au ingenunchiat adversarii. Nicolita a facut un meci mare, fiind autorul primului gol si al unei pase decisive pentru golul lui Stancu. O faza de manual creata de ros-albastri si acelasi Stancu inchide tabela de marcaj. Echipa lui Bergodi se va prezenta peste o saptamana in Irlanda, fara emotii si cu calificarea in buzunar.

Steaua a inceput in forta turul cu irlandezii, Kapetanos luftand din sase metri in minutul al doilea. Ocaziile ros-albastrilor au continuat la poarta lui Rogers, dar scorul la pauza a fost egal: 0-0. Remontati, elevii lui Bergodi au avut mai multa sansa in repriza secunda si recitalul a inceput in minutul 56. Kapetanos i-a pasat excelent lui Nicolita pe partea dreapta, iar acesta din urma a trimis un sut nimicitor la coltul lung. Acelasi Nicolita a pasat decisiv in minutul 65 la golul lui Stancu. Meciul s-a mutat in careul irlandezilor, iar Stancu a reusit dubla (min. 80), dupa un atac de manual al stelistilor, in care au fost implicati Kapetanos si Surdu.

Cristiano Bergodi:
"Am dat 3 goluri, dar am ratat multe ocazii mari. La sfarsit sunt multumit si vad ca anul acesta jucam mai bine in repriza secunda. Am vazut ieri niste DVD-uri cu St. Patrick's si le-am citit bine jocul. Am incercat sa riscam ceva prin introducerea lui Bogdan Stancu. Mi-a placut Nicolita. Am incercat sa jucam in viteza, dar nu este usor pe un gazon prost. Atmosfera a fost urata, fotbalul nu este la fel fara suporteri". (Digisport, citat de gsp.ro)
 
Romeo Surdu: "Se vad grupele Europa League. Am spus ca vrem sa ne calificam de la Bucuresti si se pare ca am reusit. Pina la pauza am fost un pic cam timorati si am fost certati la vestiare de domnul Bergodi. A facut o schimbare buna, prin introducerea lui Bogdan Stancu. Domnul Bergodi ne-a zis la pauza ca trebuie sa fim concentrati, sa nu ne facem de ras. Emotii au fost si la Motherwell, cind am avut 1-0 si au fost probleme". (Digisport, citat de gsp.ro)


Echipe de start:

Steaua: Tatarusanu, Golanski, Baciu, Tudose, Marin, Ochirosii, Onicas, Ionescu, Nicolita, Surdu, Kapetanos

St. Patrick's: Rogers, Gavin, Harris, Partridge, Clarke, Guy, Byrne, O' Connor, Lynch, Fitzpatrick, O'Brien


Citeste mai multe despre   






















11459 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    pe net il putem vedea? (Joi, 20 august 2009, 20:15)

    kuki [anonim]

    un site, ceva?
    • 0 (0 voturi)    
      da (Joi, 20 august 2009, 20:57)

      tronicx [utilizator] i-a raspuns lui kuki

      www.gnttv.com deschide prin internet explorer
  • 0 (0 voturi)    
    unde se poate vedea (Joi, 20 august 2009, 20:27)

    dardar [anonim]

    unde se poate vedea meciul
  • 0 (2 voturi)    
    MECIUL LIVE (Joi, 20 august 2009, 20:32)

    Vlad [anonim]

    Cine vrea sa-l vada live faceti in felul urmator, la mine a mers perfect: intrati pe siteul asta http://fanfotbal.org/2009/08/fc-steaua-st-patricks-va-fi-live-pe-digi-sport/ , apoi instalati programul SopCast(aveti acolo un link) si apoi intrati aici http://www.livescorehunter.com/Livescores/Livescore-Soccer.html si uitati-va la meciul Stelei unde gasiti niste linkuri unde il puteti vedea live. Pe voi va va interesa linkurile din dreptul SopCast. Faceti click pe oricare dintre linkurile de acolo si veti vedea meciul live. Dar neapareat insta;lati mai intai programul ala. Nu e virus, credeti-ma, merge 100%, HAI STEAUA!!!!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    add (Joi, 20 august 2009, 20:48)

    g [anonim]

    http://www.livesport1.tv/
  • 0 (2 voturi)    
    ADD (Joi, 20 august 2009, 20:49)

    g [anonim]

    http://www.justin.tv/
  • 0 (2 voturi)    
    TV (Joi, 20 august 2009, 20:53)

    A [anonim]

    j u s t i n .t v /d i g i s p o rt 1 1
  • 0 (2 voturi)    
    Deci, se poate (Joi, 20 august 2009, 21:09)

    1 [anonim]

    Multumesc. Asa mai merge
  • 0 (2 voturi)    
    Cine il transmite? (Joi, 20 august 2009, 21:22)

    Alin [anonim]

    Vad ca la Dinamo scrie cine transmite meciul in direct, la televizor. Aici de ce nu scrie?
    • -1 (1 vot)    
      ... (Joi, 20 august 2009, 21:50)

      me [anonim] i-a raspuns lui Alin

      probabil pentru ca au mai scris acest detaliu aici

      http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-6066211-play-off-patru-echipe-din-romania-joaca-pentru-loc-cele-12-grupe-ale-europa-league-program-complet.htm
  • 0 (2 voturi)    
    meci live (Joi, 20 august 2009, 22:06)

    meci live [anonim]

    http://www.rojadirecta.com/ustream/steaua-vs-patrick
  • 0 (0 voturi)    
    Dinamo (Vineri, 21 august 2009, 8:23)

    sabo [utilizator]

    Sa mearga in B si sa nu mai revina decat dupa ce ispaseste toate pacatele din ultimii 55 de ani!!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! Dar...totusi... (Vineri, 21 august 2009, 9:16)

    Dorian [anonim]

    Cat de urat e fotbalul fara suporteri in tribune... :-S Nici nu ma mira ca nici jucatorii n-au chef ca la alte partide... Noroc ca a fost St Patrick, pt. ca altfel...cu o echipa serioasa...putea fi urat. Bravo, Bergodi...sper sa nu se lase si el calcat in picioare de becali("b" mic) odata cu trecerea timpului...

    Forza Steaua, si...la mai mare!
    • 0 (0 voturi)    
      stadioane goale (Vineri, 21 august 2009, 10:25)

      mike [anonim] i-a raspuns lui Dorian

      Dupa ce a fost aseara in Dinamo cred vor fi din ce in ce mai multe meciuri in Romania fara spectatori. Trebuie sa se intample ceva si la Dinamo sa isi mai revina cu picioarele pe pamant. Foarte urat in romania nu se mai stie de fair-play,
      Bravo Steaua!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo, Bergodi! (Sâmbătă, 22 august 2009, 12:43)

    Avalhon [utilizator]

    Om serios, face treaba foarte buna. Sper sa-l lase oierul ala analfabet in pace.