Visul banatenilor s-a spulberat in prima repriza a confruntarii cu Stuttgart: un penalty obtinut de Marica (extrem de activ marti seara) si un gol senzational reusit de Hleb au condus echipa germana spre o victorie cu 2-0 care ii da cam toate sansele la calificarea in Champions League.

Banatenii nu au mai reusit sa repete prestatia euforica din dubla cu Sahtior Donetk: intentia de pressing a oprit constructia germana doar in minutele de start, perioada dupa care travaliul lui Khedira (bara transversala in minutul 15) sau creativitatea lui Hleb au facut diferenta.

Stuttgart a deschis scorul in minutul 28, dupa un penalty obtinut de Marica. Gebhart a transformat lovitura de pedeapsa, apoi svabii au reusit sa inchida tabela. La doar doua minute distanta, Hleb a "serpuit" in dribling prin toata defensiva timisoreana si l-a invins pe Pantilimon cu o executie de finete.

Repriza secunda nu a adus nimic nou - ritmul a fost impus tot de Stuttgart, echipa care a avut si cele mai importante ocazii ale perioadei. Timisoara a ramas anemica, dupa cum fara reactie s-a demonstrat si banca tehnica, acolo unde antrenorul Sabau nu a gasit nicio idee care sa ajute echipa.

Timisoara - Stuttgart 0-2 (Gebhart 28 penalty, Hleb 30)

'87 Pantilimon are in continuare de furca cu atacantii adversi: doua parade prin care limiteaza proportiile infrangerii.

'85 Karamian, angajat de Claudiu Ionescu, in afara jocului. Stuttgart nu are nicio emotie in a-si proteja victoria.

'75 Bucur incearca o foarfeca din 18 metri. Departe de poarta.

'70 Cartonas galben pentru Artiom Karamian. Nici el nu va juca la Stuttgart, in retur, din cauza suspendarii automate.

'66 Marica, actiune individuala, sut spre vinclu, scoate Pantilimon. Replica banatenilor - sut BOnfim, respinge Lehmann, iar Bucur nu poate relua in plasa.

'63 Karamian executa o lovitura libera din marginea carelui, prinde Lehmann, fara ezitari.

'60 Iese Hleb, autorul unui gol fantastic, inlocuit de Elson. Germanii controleaza jocul autoritar.

'59 Bucur, la finalizare, depasit in ultimul moment de Magnin.

'56 Sut Pogrebniak, din marginea careului, prinde Pantilimon.

'53 Marica incearca o actiune individuala, oprita la marginea careului timisorean.

'50 Bonfim rateaza o centrare simpla. Timisoara nu poate tine posesia in terenul lui Stuttgart.

'46 Repriza secunda incepe cu o schimbare la timisoreni: a iesit Scutaru si a intrat Borbely.

'44 Bonfim ajunge in dribling in careul lui Stuttgart, dar sutul este slab. A fost ultima ocazie a unei reprize dominate de echipa germana.

'39 Banatenii acuza socul, in vreme ce echipa germana asteapta pauza.

'31 Poli are sansa de a reduce diferenta, dar Magera nu poate inscrie, desi era singur la 10 metri de buturile lui Lehmann.

'30 Cosmar in Banat: Hleb dribleaza jumatate din echipa romana si inscrie senzational, pe langa Pantilimon. 2-0 pentru Stuttgart!

'28 Marica obtine un penalty pentru germani. Transforma Gebhart, 1-0 pentru svabi...

'20 Emotii la Timisoara: Bucur ramane singur cu Lehmann, dar se ridica fanionul - ofsaid...

'19 Magera, apoi Nibombe incearca poarta lui Stuttgart, cu doua lovituri de cap.

'16 Alexa il blocheaza pe Marica la 8 metri de poarta!!!

'15 Bara Stuttgart! Khedira trimite in transversala de la 30 de metri!