FC Vaslui a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Brasov, in cea de-a treia etapa a Ligii 1. Brasovenii au condus la pauza gratie autogolului lui Zubar. Vasluiul egaleaza prin Wesley, iar urmatoarele doua goluri sunt urmari ale greselilor celor doi portari, Coman si Haisan.

Cum s-au marcat golurile:

min. 15/ Ezequias suteaza din afara careului, iar Zubar deviaza balonul in proprie poarta

min. 50/ Temwanjera centreaza in careu catre Wesley, care marcheaza in poarta lui Coman

min. 57/ Mihai Roman a marcat al doilea gol al Brasovului dupa o greseala a portarului vasluian. Haisan a alunecat in incercarea sa de a proteja balonul, iar brasoveanul a profitata de gafa

min. 81/ Un nou gol primit pe greseala portarului. Coman respinge in fata direct la Zubar, care-si rascumpara greseala din prima repriza si egaleaza.

Echipe de start:

FC Vaslui: Haisan, Balace, Farkas, Zubar, Buhus, Gangioveanu, Jjubinkovic, Genchev, Burdujan, Temwanjera, Wesley

FC Brasov: Coman, Oros, Abrudan, Constantin, Ezequias, M. Roman, N. Grigore, Maladarasanu, C. Munteanu, Hadnagy, Zaharia