LIGA 1: Gaz Metan - U Craiova 2-1/ Victorie in doua minute

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 7 august 2009, 19:48 Sport | Fotbal

Mediasul obtine prima victorie a sezonului in fata Universitatii Craiova, elevii lui Cristi Pustai intorcand incredibil soarta partidei in doar doua minute. Juvetii au condus cu 1-0 (a marcat Florin Costea 45'), dar reusitele lui Eric (74') si Kubala (76') i-au lasat pe olteni cu doar un singur punct in clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 45/ Florin Costea primeste o pasa la marginea careului de 16 metri, patrunde, suteaza pe coltul scurt si inscrie cu largul concurs al portarului Vatca. Medias - Craiova 0-1.

Minutul 74/ Eric egaleaza cu un sut bine plasat de la aproximativ 17 metri. Medias - Craiova 1-1.

Minutul 76/ Kubala ia o actiune pe cont propriu, patrunde in careul oltean si il executa cu un sut pe coltul scurt pe Lung Junior. Medias - Craiova 2-1.

Au evoluat echipele:

Gaz Metan: 82. Vitca, 11. Marovici, 15. Hoban, 25. Z. Markovici, 5. Kratochvil, 22. Parvulescu, 27. Eric, 12. A. Munteanu, 7. Kubala, 10. Todea, 99. Bud

Rezerve: 24. Butcha, 8. Buzean, 6. Nohai, Vidakovici, 17. Dudita, 14. Sabou, 13. Silvasan. Antrenor: Cristian Pustai

Craiova: 21. Lung Jr., 18. Dananae, 7. V. Gaman, 6. D. Stoica, 27. Rose, 30. Prepelita, 8. Soava, 13. Dilevski, 9. M. Costea, 17. Baird, 10. Fl. Costea

Rezerve: 22. Merlier, 25. Firtulescu, 3. R. Barbu, 2. Barboianu, 77. Wobay, 20. Dina, 11. V. Badea. Antrenor: Daniel Mogosanu.