Motherwell se lauda: 70 de minute am fost echipa mai buna

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 7 august 2009, 11:13 Sport | Fotbal

Jim Gannon, multumit de jocul impotriva Stelei
Jim Gannon, antrenorul echipei Motherwell, este multumit de prestatia elevilor sai, tehnicianul fiind de parere ca echipa sa a fost peste Steaua timp de 70 de minute. "Ar fi trebuit sa intram cu 2-0 la pauza", a completat Gannon. Ros-albastrii au fost condusi cu 1-0, dar au castigat cu 3-1 pe terenul scotienilor, obtinand astfel calificarea in play-off-ul Europa League.

"70 de minute am fost echipa mai buna si acesta a fost lucrul pe care mi l-am dorit. Ar fi trebuit sa intram cu 2-0 la pauza. In cateva randuri arbitrul ar fi putut dicta penalty in favoarea noastra, dar prestatia lui a fost una modesta", a declarat Jim Gannon.

"Steaua este prin traditie echipa armatei romane, asa incat nu a fost intamplator ca au ridicat baricade in prima repriza, iar dupa pauza a scos artileria grea", se precizeaza in cotidianul The Herald.

"Curajoasa Motherwell nu a reusit sa compenseze diferenta de clasa dintre ea si Steaua", se scrie in The Telegraph.

Steaua a castigat cu 3-1 pe terenul lui Motherwell si a obtinut calificarea in play-off-ul Europa League cu scorul general de 6-1 (a fost 3-0 pentru echipa lui Bergodi in Ghencea).

2051 vizualizari

• 0 (6 voturi)
    Asta ... (Vineri, 7 august 2009, 11:22)

#DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

... sigur e dinamovist.
    Este adevarat (Vineri, 7 august 2009, 11:35)

costi [anonim]

cine nu a vazut asta e orb .
    oricum o sa se vada traseul stelei in viitoarele meciuri .
    iar incepe ; ca au mancat meciul ,ca gazonul , ca arbitrii ,ca a plouat,ca n-a plouat ....etc
    O echipa buna se vede .Dupa cum joaca .Dupa cum merg pasele .Cum lovesc mingea .
    Stancu a dat un sut excelent .Sa vedem daca confirma sau asta o sa fie sutul vietii lui .
    La al doilea gol banel nu a pasat ,i-a suflat mingea Stancu si a sutat . banel vroia sa suteze el desi era evident ca nu putea din intoarcere.
  • -1 (5 voturi)
    as (Vineri, 7 august 2009, 11:55)

sdf [anonim]

cu a.s badoaca am fost buni ..sa vedem si cu o echipa de fotbal...
  • +1 (3 voturi)
    meciuril live (Vineri, 7 august 2009, 11:59)

onmysite.ro/sport [anonim]

"70 de minute am fost echipa mai buna " si in 20 ..ati fost veriga slaba:))

onmysite.ro/sport

----------
    digisport+gsptv+telespor+sportro live

online TV (cu internet explorer)
  • 0 (2 voturi)
    "FC BineleMamei" (Vineri, 7 august 2009, 12:05)

Luci [anonim]

Au avut si ei ceva faze bune, mai ales golul a fost dragut, oricum, nici cu stelutza nu pot sa ma laud, au jucat ca pleasna.

Dar, echipa a doua a stelei a fost suficient ca sa-i doboare pe amatorii astia...

Si eu astept un adversar mai tare, abia atunci vedem ce poate cu adevarat steaua buc.
    ... (Vineri, 7 august 2009, 15:32)

Avalhon [utilizator]

Steaua, ca de obicei, in sezonul asta, si-a dat drumul in a doua repriza. Nu vad care e problema.