Cu Benzema si Cristiano Ronaldo in primul 11, Realul nu a reusit sa castige partida cu Al Ittihad, din Arabia Saudita, disputata pe Santiago Bernabeu. A fost 1-1 intr-un meci contand pentru Cupa Pacii, iar Raul a fost, din nou, unul dintre cei mai buni din echipa blanco.

Cu transferuri de sute de milioane in echipa, Realul a punctat prin Raul, in minutul 56, pentru ca marocanul Hicham Aboucherouana, minutul 64, sa inchida tabela.

"Daca ar mai fi fost doar 10 zile pana la debutul sezonului, as fi fost ingrijorat, insa nu in acest moment", s-a rezumat sa declare Manuel Pellegrini, antrenorul galacticilor.

Intr-o alta disputa contand pentru Cupa Pacii, Sevilla a remizat, scor 0-0, cu Seongnam din Coreea de Sud.