CFR Cluj a invins cu 2-0 pe Iraklis Salonic, formatie pregatita de Oleg Protasov si la care evolueaza Nicolae Dica, intr-o partida amicala desfasurata in cantonamentul din Austria. Au punctat Deac 67' si Traore 88'. Intr-o alta disputa, Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 4-4, amicalul cu Greuther Furth din liga a doua germana.

Succesul cu Iraklis este primul obtinut de CFR in partidele amicale disputate pana acum, dupa remizele cu Swindon Town (1-1) si Slovan Liberec (0-0).

CFR Cluj in partida cu Iraklis: Stancioiu - Tony, Cadu, Hugo Alcantara, Panin - Dani - Culio, Peralta, Dica - Dubarbier, Y. Kone. Antrenor: Antonio Conceicao.

Universitatea Craiova nu a reusit decat un egal, scor 4-4, impotriva celor de la Greuther Furth din liga a doua din Germania. Au punctat pentru olteni Soava (7' din penalti), Firtulescu (48'), Barboianu (49') si Vali Badea (79').

Daniel Mogosanu a folosit urmatorii jucatori: Merlier - Barboianu, Popescu, Soava, Rose - Firtulescu, Nicolae, Ologu, Gogosoiu - Badea, Dina. In a doua repriza au mai evoluat Dorel Stoica, Dina, Roman si Mihai Costea.

Craiova a inregistrat doua victorii (9-1 cu Zell Am See (Austria amatori) si 3-2 cu Notts County (Anglia IV)), trei remize (2-2 cu Wacker Burghausen (Germania III), 2-2 cu WfL Wolfsburg II (Germania IV) si 1-1 cu Lazio Roma) si o infrangere (0-1 cu Swindon Town (Anglia III).

Alte rezultate:

Poli Iasi - ETO Gyori 2-0 (Constantin 7', Munteanu 80')

Petre Grigoras a folosit urmatoarea echipa: Plesca - Buta, Ad. Ilie, L. Munteanu, I. Costache - Bersnjak, Milea, Cr. Constantin - Bujor, Balba, Bratu. Au intrat in a doua repriza Marc, Straut, Straton, Pecnik, Fl. Sandu, Cotan, Tincu, Ignatov, Cigan, Poparadu si Bolcsfoldi.

Rapid - Ergotelis (locul 9 din prima liga din Grecia) 0-0

Viorel Hizo a folosit echipa: Straton - Paun, Fernandes, M. Constantin, I. Stancu - Lazar, Negru, Matici - Cesinha, Spadacio - J.P.Pinto. Au mai evoluat Iencsi, Grigorie, Herea si Djalovic.

FC Brasov - FC Sochaux 0-2