Amical/ Urziceniul lui Petrescu a remizat cu vicecampioana Scotiei

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 iulie 2009, 18:16 Sport | Fotbal

Unirea Urziceni a remizat, sambata, cu vicecampioana Scotiei, Celtic Glasgow, scor 1-1, in cel de-al doilea amical disputat de campioana Romaniei in turneul de pregatire din Scotia. Nou venit la Urziceni, rapidistul Maftei a fost folosit ca titular de Dan Petrescu.

McGowan a deschis scorul in minutul 15 si Unirea era condusa la pauza cu 1-0. Rusescu a reusit sa aduca egalarea in repriza secunda, in minutul 55.

Echipa de start Unirea Urziceni: Arlauskis, Maftei, Galamaz, Mehmedovic, Brandan, Paduretu, Ricardo, Apostol, Frunza, Rusescu, Bilaşco. Au mai evoluat: Nicu, Fernandes, Matei, Bordeanu, Marinescu, Paraschiv, Todoran, Onofras, Danalache si Stan.

Unirea Urziceni a disputat un amical cu Celtic si intr-un stagiu de pregatire din 2008. Ialomitenii au remizat si atunci, scor 2-2.

Glasgow Rangers, campioana Scotiei va fi urmatoarea adversara a Unirii din amicalul de pe 20 iulie.

306 vizualizari

asteptari (Duminică, 19 iulie 2009, 0:48)

Nae [anonim]

Cred ca ne putem astepta cel putin la o surpriza in CL a Unirii similara cu victoria CFR-ului la Roma.
    balarii (Luni, 20 iulie 2009, 17:18)