Amical/ Dinamo, invinsa cu 2-1 de o echipa franceza de amatori

de Andra Popa     HotNews.ro
Duminică, 12 iulie 2009, 22:56 Sport | Fotbal

Dinamo a pierdut al doilea meci de pregatire din Franta in fata amatorilor de la Aix-les-Bains, scor 2-1. Andrei Cristea (min 10) a deschis scorul pentru dinamovisti, dar francezii au inscris de doua ori in 7 minute profitand de gafele elevilor lui Bonetti de partea stanga.

Dinamo a inceput partida cu Dolha - Homei, L. Goian, Scarlatache, Pulhac - Alexe, Predescu, Diabate - An. Cristea, Ad. Cristea, Cl. Niculescu,

Dinamo in repriza a doua: Cr. Munteanu - Scarlatache, L. Goian, Pulhac, Diabate - Alexe, Predescu, Ad. Cristea - An. Cristea, Cl. Niculescu - L. Ganea

Dinamo a mai jucat doua meciuri amicale pana acum: cu FC Nantes (a invins cu 2-0) si cu Olympique Marseille (a pierdut cu 1-2).

607 vizualizari

• -3 (3 voturi)
    Ha ! Ha ! Nimic nou la dinamo... (Duminică, 12 iulie 2009, 23:55)

antimilitzia [anonim]

...nimic nou sub soare....sa ma reamintim lista rusinii lui dinamo...nare rost , dinamo= rusinea fotbalului romaesc din toate timpurile...niste potai maidaneze daca jucau in locul lor o faceau mai onorant.
  • -2 (2 voturi)
    Iluzii (Luni, 13 iulie 2009, 14:58)

Catalin [anonim]

Important este ca dinamo, cea care se vaeta ca sta prost cu bugetul, joaca in Franta. Nu contaeza cum! Bonetti draga, ti-ai facut bagajele??!!
  • 0 (2 voturi)
    n-are decat (Marţi, 14 iulie 2009, 11:47)

dj [utilizator]

Chiar prefer sa piarda amicalele; pana acum cand a castigat in amicale nu a mers bine in campionat.