Steaua a castigat cu 1-0 partida amicala disputata impotriva echipei Dinamo Zagreb, unicul gol al disputei fiind reusit de Pantelis Kapetanos in minutul 69.

Meciul disputat la Bad Bleiberg (Austria) a fost intrerupt in minutul 84, atunci cand fanii echipei din Croatia au invadat suprafata de joc, centralul hotarand sa puna capat disputei.

Cristiano Bergodi a folosit urmatoarea formula: Tatarusanu - Golanski, Ghionea, Goian, P. Marin - Szekely, Toja, Onicas, Nicolita - Surdu, Kapetanos. Au evoluat in a doua repriza: Bicfalvi, Bogdan Stancu, Ochirosii, Rada, Baciu, Ceazar Lungu si Grzelak.

Ros-albastrii au ajuns la cea de-a treia victorie din partidele de pregatire (3-0 cu NK Celje si 2-0 cu Bohemians Praga), echipa din Bulevardul Ghencea urmand sa mai intalneasca in stagiul de pregatire din Austria pe TSKA Sofia, in data de 7 iulie.