Partida amicala

Steaua, repetitie reusita cu Dinamo Zagreb/ A treia victorie in mandatul lui Bergodi

Duminică, 5 iulie 2009, 22:07 Sport | Fotbal

Steaua a castigat cu 1-0 partida amicala disputata impotriva echipei Dinamo Zagreb, unicul gol al disputei fiind reusit de Pantelis Kapetanos in minutul 69.

Meciul disputat la Bad Bleiberg (Austria) a fost intrerupt in minutul 84, atunci cand fanii echipei din Croatia au invadat suprafata de joc, centralul hotarand sa puna capat disputei.

Cristiano Bergodi a folosit urmatoarea formula: Tatarusanu - Golanski, Ghionea, Goian, P. Marin - Szekely, Toja, Onicas, Nicolita - Surdu, Kapetanos. Au evoluat in a doua repriza: Bicfalvi, Bogdan Stancu, Ochirosii, Rada, Baciu, Ceazar Lungu si Grzelak.

Ros-albastrii au ajuns la cea de-a treia victorie din partidele de pregatire (3-0 cu NK Celje si 2-0 cu Bohemians Praga), echipa din Bulevardul Ghencea urmand sa mai intalneasca in stagiul de pregatire din Austria pe TSKA Sofia, in data de 7 iulie.

502 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    de ce atatea articole despre steaua ? (Luni, 6 iulie 2009, 1:07)

misu [anonim]

Pana acum 1 sezon credeam ca articolele despre steaua erau atat de multe din cauza performantei, .. ca baietii erau pe primele locuri in campionat, cot la cot cu alte echipe puternice.
    Ehh .. anul asta, steaua e pe 7, .. Unirea, Poli pe 1 si 2, .. iar articolele cele mai multe tot despre steaua.
    de ce ?

unde e un articol despre cum se pregateste Unirea inainte de inceperea campionatului ?