Mircea Sandu: Vom vedea daca Timisoara merita sau nu sa joace si anul viitor in Cupa

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 iunie 2009, 23:43 Sport | Fotbal

Oficialii Timisoarei au condamnat arbitrajul lui Cristian Balaj in finala Cupei Romaniei si au scuzat atitudinea fanilor prin deciziile gresite pe care le-a luat centralul. 

Gheorghe Chivorchian, presedinte FC Timisoara: "Doua echipe frumoase care au luptat pentru acest trofeu. A fost o atmosfera foarte frumoasa pe stadon, echipele au muncit mult, dar evolutia lor a fost umilita de acest om. E prea mult sa spus ca e arbitru, domnul Balaj nu e arbitru. Pacat ca finala a fost umbrita de acest om. Am primit primul gol pe greseala noastra, dar dupa el a inventat un penalty. Nu sunt de acord cu gesturile suporterilor, dar sa ne gandim putin: de ce oare s-au purtat asa? Cine a generat acest conflict?" (Antena 1)

Arpad Paszkany: "Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar astazi am vazut cu totii acelasi meci. 7-1 ar fi fost un scor realistic. Nu cred ca Balaj a gresit in acest meci. Nu vreau sa vorbesc despre ce au facut suporterii timisoreni. Mie-mi place sa vorbesc despre galeria noastra". (Antena 1)

Dumitru Dragomir: "A fost 11 metri la Gigel Bucur. M-am confruntat cu doi titani ai arbitrajului romanesc si mi-au spus ca a fost penalty pentru Poli Timisoara. Organizarea meciului a fost destul de modesta. Balaj a gresit, nu am inteles de ce nu a fost schimbat, mai ales ca se pusese multa presiune pe el. Prestatia arbitrilor a umbrit finala de acum. Nu inteleg de ce daca s-au adus arbitrii straini in campionat, nu au chemat si pentru finala. Trebuia adus cel mai bun arbitru din Europa la acest meci. Finala a fost stricata de arbitraj!" (sport.ro)

Mircea Sandu: "CFR Cluj a meritat aceasta victorie. Vom decide daca Timisoara merita sau nu sa joace si anul viitor in Cupa" (Antena 1)  

Ionut Lupescu: "Evolutia suporterilor a lasat o pata urata asupra Timisoarei" (Antena 1)


Citeste mai multe despre   






















1260 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    si ? (Duminică, 14 iunie 2009, 0:12)

    mihai [anonim]

    jucati voi bai cretinule .jucati voi singuri mafiotii intre voi.
  • +2 (2 voturi)    
    Auzi Sandule... (Duminică, 14 iunie 2009, 2:31)

    bogdan [anonim]

    Da noi, astia care merg la meciuri si chiar iubesc fotbalul, cand vom vedea daca tu mai poti sta in fruntea FRF?
    Da-ne si noua o idee, cum sa procedam sa nu-ti mai vedem fata si sa nu-ti mai citim aberatiile?
  • 0 (2 voturi)    
    10 ani suspendare (Duminică, 14 iunie 2009, 2:49)

    patrunjel [utilizator]

    Sa le dati 10 ani suspendare din Cupa . Au facut Romania de rusine . Ajungem pe CNN iara.
  • +2 (2 voturi)    
    cupa (Duminică, 14 iunie 2009, 7:15)

    eu [anonim]

    a fost un meci de toata jena, din toate pct de vedere , suporterii violenti, arbitrajul penibil..vai si amar...si mircea sandu un tampit si un cretin cu tot FRF si cu toata Liga lor niste cretini
  • 0 (2 voturi)    
    nu stiu sa piarda (Duminică, 14 iunie 2009, 7:56)

    Nae [anonim]

    trebuia sa fie un meci frumos. Ridicola insa neparticiparea la ceremonie a lui poli , tinand cont ca cfr a controlat meciul. Nu sunt suporterul niciuneia dintre echipe
  • +2 (2 voturi)    
    Miticul Dragomir (Duminică, 14 iunie 2009, 8:49)

    Miticul [anonim]

    Mai baieti, noi comentam pe prestatia unor carnati obositi care o s-o fure din nou in Europa de o la sara crampoanele din ghete.
    Ce dracu', chiar suntem atat de tampiti sa ne si enervam cand toti astia iau de la 10-15000 de euro pe luna (de la Balabanel Nicolita si terminand cu Mircea Sandu si Miticul Dragomir) ? Eu sunt din Buc. si tin cu Steaua dar nu ma mai enervez ca degeaba...
    Iar de Timisoara si Cluj (ca e CFR sau U) ma doare in p...ix ca nu sar mai sus ca inteligenta cumulata pe echipa sau consolidat, de media inteligentei suporterilor lor. Asta e de fapt valabil pentru toate echipele, inclusiv Steaua (sa nu ziceti ca sunt subiectiv).
  • +2 (2 voturi)    
    nasul-etilic (Duminică, 14 iunie 2009, 9:45)

    jack [anonim]

    Mie mi s-a parut nas' Sandu era bine pilit aseara dupa meci , in intreviul dat la Antena . Doamne pazeste si ne fereste!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    info (Duminică, 14 iunie 2009, 10:14)

    info [anonim]

    A vazut cineva timisoara sa arate ca o echipa care SA POATA aseara sa dea macar o bara ???? eu am vazut o sg echipa in teren CFR, merita pe deplin victoria s-a facut dreptate pt CAMPIONAT, pt ca timisoara nu merita locul ocupat in campionat. La timisoara mai mult se face fum si se vb aiurea decat se face fotbal. Sper sa se ajunga cat mai repede la sanctiuni atat pt echipele a caror suporteri intra pe teren cat si pt FORTELE de mancat seminte ( jandarmi ) .
  • +1 (1 vot)    
    timisoara nu a putut sa dea gool (Duminică, 14 iunie 2009, 14:18)

    cristi [anonim]

    s-a vazut, a fost soarta, cand au dat si ei un gol a fost din cauza suporterilor de pe teren, si de-aia s-a si anulat... adevarat, u avut ocazii, dar nu ati vazut cum mingea parca nu vroia sa intre in poarta??? cateodata se baga si soarta in meciuri