FC Vaslui s-aapopiat la doua puncte de locurile ce ii permit prezenta in Europa League, dupa ce a castigat partida din etapa a 31-a, in fata echipei CS Otopeni, scor 2-0. Genchev si Zmeu au marcat golurile victorie, iar Genchev si-a permis sa rateze si o lovitura de la 11 metri.

Click aici pentru rezultate si clasamentul Ligii 1!

Genchev a sutat spre poarta in minutul 6, Cristi Munteanu a respins mingea in fata, balonul a revenit la vasluian care nu a mai ratat tinta de data aceasta si a deschis scorul. Acelasi Ghenchev a ratat o lovitura de la 11 metri, obtinuta dupa ce Temwanjera a fost faultat in careu (min. 16).

Golul al doilea a venit in minutul 58, cand sutul lui Zmeu a fost prea puternic pentru portarul Otopeniului. Munteanu a scapat balonul in propria poarta, iar Vasluiul a obtinut cele trei puncte.

FC Vaslui are 51 de puncte si ocupa locul al 8-lea in Liga 1.