Gluma zilei/ Mircea Sandu: Avem potential sa organizam EURO 2024

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 11 mai 2009, 15:45 Sport | Fotbal

Sandu il vrea "aproape" pe Iacov
Foto: AGERPRES
Mircea Sandu, boss-ul FRF, este foarte increzator in sansele Romaniei de a organiza un turneu final, primul om din fotbalul romanesc fiind de parere ca tara noastra ar putea organiza EURO 2024.

"Avem potential sa organizam turneul final EURO 2024 cu Bulgaria, Serbia sau Ungaria. Finala Europa League 2012 si turneul final de juniori din 2011 ne dau sperante ca putem organiza si un turneu final", a declarat, luni, Mircea Sandu.

In acest moment, Romania construieste un stadion ultramodern pe structura fostei arene Lia Manoliu, dar organizarea unui turneu final presupune existenta mai multor arene de cinci stele.


Citeste mai multe despre   





















1371 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Alternativă (Luni, 11 mai 2009, 15:52)

    johnny [anonim]

    O idee bună. Aşa avem siguranţa că vom fi calificaţi în 2024. Dacă dai un ban, măcar te califici. Lui Piţi i-au dat o grămadă de bani şi **** calificare.
  • +4 (4 voturi)    
    vrabia malai viseaza (Luni, 11 mai 2009, 16:11)

    Rumalun1st [utilizator]

    Pana una alta sa ne construim sosele si dupa aia putem sa mentionam asa in treacat din astea...Haha chiar ca e gluma... Si daca stadionul asta chiar se va construi, nu faci nici un rahat cu un singur stadion in toata tara, iti trebuie cel putin 7-8, dar in Romania orice afon isi da cu parerea la treburi sensibile.
    • 0 (2 voturi)    
      afon (Marţi, 12 mai 2009, 11:45)

      Stefan [anonim] i-a raspuns lui Rumalun1st

      De fapt iti trebuie doar 4 stadioane, ca mai "vin" si vecinii cu celelalte 4, dar asta e ... in Romania orice afon isi da cu parerea ...
      • +1 (1 vot)    
        ca paranteza (Marţi, 12 mai 2009, 14:24)

        Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui Stefan

        Eh, s-a pomenit doar de o colaborare nu s-a stabilit cu nici o tara deocamdata intelegerea asta.
  • +5 (5 voturi)    
    bun titlul ... (Luni, 11 mai 2009, 16:21)

    gheorghe [anonim]

    cred ca mai bine o spunea de 1 Aprilie !
    Seamana cu afirmatiile lui Geoana din campania electorala cu 1000Km de autostrada + cosmonaut roman in programul spatial NASA !
    Cred ca mai plauzibil este lansarea lui Bula de pe Rachetodromul de la Caracal !
  • +4 (4 voturi)    
    cred ca avem potential (Luni, 11 mai 2009, 16:25)

    eu [anonim]

    sa organizam si EURO 9998 .. de ce nuh?
  • +4 (4 voturi)    
    cred ca este o greseala... (Luni, 11 mai 2009, 16:26)

    Lupu [anonim]

    poate 2124...
  • +6 (6 voturi)    
    DE UNDE ??? (Luni, 11 mai 2009, 16:31)

    rapidist [anonim]

    Deja ti-ai facut planuri ?
    Tu vei organiza ??? Poate din puscarie.
    Un presedinte de federatie curat ar fi demisionat de mult dupa cazul arbitrilor.
    Esti prea implicat in afacerea asta ? Nu poti sa iesi singur ?
    Te ajuta DNA-ul acusica.
    You are the next.
    Mars la puscarie !!!!!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    tataie ... (Luni, 11 mai 2009, 16:31)

    cristi [anonim]

    nu e asa fericit de vestea asta :) si nici eu , fratilor terminati sa mai scrieti toate balivernele pe care le rumega inteligentii astia din fotbal , dati dovada de inteligenta si nu va mai coborati la nivelul lor ...
  • +5 (5 voturi)    
    Ati gresit o cifra (Luni, 11 mai 2009, 16:41)

    Pixel [anonim]

    Ati incurcat o cifra. Probabil era vorba de 2224, nu 2024
  • +5 (5 voturi)    
    mda... (Luni, 11 mai 2009, 16:53)

    liviu_ [utilizator]

    nasu isi pregateste campania pentru noile alegeri...

    sa fim seriosi... cu un stadion nu se face euro ....
    cand o sa aiba si timisoara, dinamo,steaua, cluj si craiova (minim) stadioane de 5 stele atunci mai discutam de campionate europene si alte d-astea...
    pana una alta poate ar fi bine sa ne concentram spre calificarile de la mondialele astea... nu dealta da poate ne depaseste feroe...
  • +2 (2 voturi)    
    ha ha ha (Luni, 11 mai 2009, 22:31)

    resita31 [utilizator]

    :))))))))))))))))))))))))))
  • +1 (1 vot)    
    Mircea Sandu si UEFA EURO (Marţi, 12 mai 2009, 0:24)

    ing. Petru Bucur [anonim]

    Stimate domnule ziarist Adrian Ilincescu,
    As dori, cu voia Dvs. si a moderatorului comentariilor sa comentez pe puncte:
    1) dl. Mircea Sandu este boss FRF; este si "dl. Nas", dar CATEGORIC NU ESTE "PRIMUL OM DIN FOTBALUL ROMANESC"!! Acest titlu onorific i s-ar potrivi lui Gheorghe Hagi, Razvan Lucescu sau Adrian Mutu poate in perioada asta din 2009!
    Dl. Sandu e desigur primul om din FRF, acolo o fi el fruntas, dar sa nu confundam birocratia din FRF cu FOTBALUL ROMANESC!
    2) Acum cateva luni Dl. Sandu visa la EURO 2016, sau Euro 2020 in Romania impreuna cu Ungaria; iata ca am mai ratat 2 calificari (lol) directe ca gazde!
    3) In legatura cu valoarea profetiilor fotbalistice ale d-lui Sandu voi reveni cu un nou comentariu separat!
    cu bine tuturor microbistilor si hotnews-ishtilor !
  • +2 (2 voturi)    
    Schimbare (Marţi, 12 mai 2009, 11:32)

    Yo [anonim]

    Este timpul sa te retragi pentru binele fotbalului
  • 0 (0 voturi)    
    chiar ca buna GLUMA (Miercuri, 13 mai 2009, 0:22)

    Bogdanel [anonim]

    Pai domnule Sandu, cum naiba credeti ca vom putea organiza noi EURO 2024 cu serbia sau bulgaria cand la noi abia atunci se vor termina de construit autostrazile. Si culmea si dc le terminam cum credeti ca vom organiza turneul final cu vreunul din vecinii de la sud cand avem doar un singur pod peste Dunare. Cat despre unguri nu cred ca vor dori ei sa faca cu noi. credeti-ma pe cuvant sa organizam un turneu final cu bulgaria ne-ar trebui vreo trei poduri ori noi saracii cred ca nici macar doua autostrazi nu facem pana atunci, ba din contra la cat de gospodari suntem (si ma refer aici la cei care ne conduc) poate nici ce avem acum nu vom mai avea!!!
    MI-AS DORI SA FIE O PARERE PESIMISTA !!!