VIDEO Barcelona - Villarreal 3-3/ Fiesta amanata

de Andra Popa     HotNews.ro
Luni, 11 mai 2009, 10:47 Sport | Fotbal

Barcelona - Villarreal 3-3
Barcelona a ratat sansa de a deveni matematic campioana Spaniei cu trei etape inainte de finalul campionatului. Trupa lui Guardiola a terminat la egalitate, scor 3-3, meciul cu Villarreal si mai are nevoie de un singur punct pentru a castiga al 19-lea titlu din istorie.

Keita (`12) a deschis scorul pentru Barcelona cu un sut extraordinar de la marginea careului. Dupa numai noua minute, Villarreal a egalat prin Llorente. Catalanii au intrat la pauza cu un avantaj de doua goluri - Eto`o (`36) si Dani Alves (`45). In repriza secunda, Villarreal a schimbat soarta partidei in 13 minute. Fernandez a inscris din penalty - Abidal a fost eliminat si Barcelona a ramas in zece oameni, iar acelasi Llorente a amanat verdictul in Spania, egaland in minutul 91.

Cu 3 etape inainte de finalul sezonului in Spania, Barcelona are 86 de puncte, cu 8 mai mult decat Real Madrid.

Vezi aici rezumatul partidei Barcelona - Villarreal 3-3:

1526 vizualizari

iar Abidal! (Luni, 11 mai 2009, 11:47)

clujean [anonim]

e ceva cu omul ala daca este eliminat atat de des!
      iar Abidal (Miercuri, 13 mai 2009, 12:44)

cip [anonim] i-a raspuns lui clujean

vb aiurea...pai a fost eliminat o data pe nedrept in meciul cu chelsea si acum era normal daca a dictat penalty
      ......

gandeste si apoi posteaza coments
    a 2-a oara (Luni, 11 mai 2009, 11:51)

Abidal [anonim]

A 2-a oara eliminat pe nedrept...
      eliminat corect (Luni, 11 mai 2009, 14:00)

io [anonim] i-a raspuns lui Abidal

fa un stop cadru pe secunda cu fault-ul in reluare si vezi ca mingea era la un metru in fata celor doi jucatori, deci Abidal a atacat jucatorul advers in situatie de ultim aparator.
    am facut "stop cadru pe secunda aia" (Marţi, 12 mai 2009, 0:07)