Poli Iasi invinge pe FC Arges cu 4-0 si spera in continuare la evitarea retrogradarii. Golurile de trei puncte ale gazdelor au fost marcate de Andrei Cristea, minutele 60 si 90, de Miclea, in minutul 70, si de Bersnjak, in minutul 76. Pitestenii raman cu o singura victorie in ultimele sase partide.

Gazdele au dominat in mare parte disputa, diferenta facandu-se in a doua repriza, atunci cand Iasiul a marcat de trei ori in 16 minute.

Poli Iasi a acumulat 31 de puncte, in timp ce Argesul ramane la cota 38.

Cum s-au marcat golurile:

60' Andrei Cristea marcheaza dupa o lovitura de cap de la 6 metri.

70' Cristea centreaza pe coltul scurt, iar Miclea venit din urma il executa pe Coca dupa ce scapa de marcajul lui Poenaru.

76' Andrei Cristea il angajeaza la limita offside-ului pe Bersnjak, iar acesta il executa pe Coca cu un sut la coltul lung de la aproximativ 10 metri.

90' Cristea face 4-0 dupa un sut cu mult efect la coltul lung de la aproximativ 12 metri.

Echipe:

Poli Iasi: 1. Branet, 5. Pecnik, 4. Onut, 24. Straton, 77. Buta, 30. P. Jovanovic, 30. Montiel, 7. Bersnjak, 16. N. Viveiros, 17. A. Cristea, 13. Cr. Bratu

FC Arges: 12. Coca, 27. Ad. Voicu, 5. Balasa, 4. Bazzi , 3. Lacusta, 23. Poenaru, 9. Tanase, 10. Tames , 11. Nastasie , 30. Kamara, 20. Iordache.