Steaua a obtinut toate punctele in deplasarea de la Buzau, dupa un meci in care mai mult s-a aparat, in special dupa marcarea unicului gol (Bogdan Stancu, minutul 16). Faza golului a fost precedata de un ofsaid cat casa la Toja, invizibil insa pentru arbitrul asistent. Desi a dominat dupa pauza, Gloria Buzau nu a incurcat cu nimic socotelile bucurestenilor care se pregatesc pentru disputa cu Dinamo (vineri, ora 21,00, pe stadionul Ghencea).

"Pentru mine s-a terminat 0-0, ce, ala a fost gol? Eu am fost un dobitoc, pentru ca le-am marit aiurea salariile!", a izbucnit patronul Stelei, infuriat de jocul echipei sale (Sport.ro)

Rezultatele zilei in Liga 1

Otelul - Dinamo 0-1

Farul - Urziceni 0-1

Bistrita - Brasov 1-0

'78 Mansour incearca o "foarfeca" din careul Stelei. Stelistii se retrag din nou.

'73 Primele doua schimbari la Steaua: ies Bogdan Stancu si Toja, intra Plesan si Semedo.

'68 Atac sustinut al Buzaului, incheiat cu un sut al lui Chitu - Zapata retine cu emotii.

'61 Lovitura de colt pentru Steaua, se inalta Ghionea, mingea trece pe langa poarta.

'55 Kapetanos suteaza peste transversala, de la marginea careului - este prima ocazie a Stelei in repriza secunda.

'52 Steaua joaca meschin la reluare: sta in propria jumatate, asteptand o sansa de contraatac - Buzaul domina?!!

'45 Prima repriza se incheie - Steaua a dominat clar pana la marcarea golului, apoi s-a relaxat, exagerand chiar: Buzaul a urcat foarte mult liniile, insa este prea multa improvizatie in jocul ultimei clasate...

'37 Momente bune ale Buzaului care izbuteste sa preseze Steaua. Ogararu greseste in fata lui Chitu care ramane singur cu Zapata, insa vine Mansour, fara sa stie ca e in afara jocului, si ii strica faza...

'34 Mera rateaza o situatie importanta pentru gazde: lovitura de cap, din 6 metri, dupa o centrare venita din zona lui Ochirosii.

'29 Portarul Buzaului si coechipierul sau Siminic se lovesc, balonul sare la Dayro Moreno care nu il poate trimite in poarta.

'22 Mera este la un pas de autogol - jucatorul buzoian respinge gresit o centrare a lui Ochirosii, iar mingea sare aproape de propria poarta.

'16 Steaua deschide scorul printr-un gol al lui Bogdan Stancu - sut din afara careului, pozitie centrala: 1-0 pentru bucuresteni. Golul a fost precedat de o gafa mare de arbitraj - omul care i-a pasat decisiv, Toja, era intr-un ofsaid de doi metri in momentul in care primise mingea.

'11 Buzaul iese din propria jumatate abia dupa 10 minute si cere un penalty la o centrare care ar fi lovit mana lui Ochirosii.

''5 Steaua ataca din start si foloseste flancul din stanga, acolo unde Ochirosii, distribuit fundas, evolueaza mai mult aripa, exact postul care i se potriveste mai bine.