VIDEO Real Madrid - Barcelona 2-6/ El Classico Show

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 mai 2009, 22:12 Sport | Fotbal

FC Barcelona, inspirata de prestatia artistilor Messi si Titi Henry (o "dubla" in dreptul fiecaruia), a castigat categoric pe terenul lui Real Madrid: 6-2 pentru catalani care au acum 7 puncte avans in fruntea clasamentului spaniol.

Este pentru a doua oara in istorie cand Real incaseaza 6 goluri pe propriul teren, dupa episodul din 1931, 18 ianuarie, cand a pierdut cu 6-0 in fata lui Bilbao, pe "Santiago Bernabeu". Cea mai grea infrangere suferita de Real in campionat este un 1-8 suferit la Barcelona, dar in fara lui... Espanol (in 1930).

Real - Barcelona 1-0
Higuain deschide scorul in minutul 14.


Thierry Henry egaleaza dupa doar 3 minute (Real - Barcelona 1-1, minutul 17)


Puyol intoarce rezultatul: inscrie in minutul 20 si Barca conduce cu 2-1 la Madrid!


Messi inscrie pentru Barcelona in minutul 35: catalanii conduc cu 3-1 pe terenul Realului!


Sergio Ramos relanseaza meciul: inscrie in minutul 56, scorul devine Real - Barcelona 2-3!


Thierry Henry ajuta Barcelona sa revina in avantaj de doua goluri: marcheaza in minutul 58, catalanii au 4-2!


Cu un sfert de ceas inaintea finalului, Messi realizeaza dubla: este 5-2 pentru Barcelona!


Real - Barcelona 2-6! Incredibil, dar adevarat - catalanii mai inscriu o data, prin Pique ('83)



Citeste mai multe despre   





Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Generatia copiilor infectati cu HIV in spitalele comuniste, ajunsa la maturitate. Cum si-a invins Alina boala si destinul

Generatia copiilor infectati cu HIV in spitalele comuniste a ajuns la varsta maturitatii. Unii sunt doctori, arhitecti sau ingineri si au o viata normala. Altii, insa, duc o viata necugetata si periculoasa pentru cei din jur.








26465 vizualizari
  • +7 (7 voturi)    
    El Classico sau ... Messi & Henry Show (Sâmbătă, 2 mai 2009, 22:47)

    ultras [anonim]

    Ma uit la meci si e show pur si simplu. Spectacol in toata regula. Fotbalul din Ro ... e la ani lumina distanta...
    Atat am avut de zis. Cine a vazut meciul stie despre ce vorbesc.

    PS: As fi vrut sa castige Realul, dar cand am vazut spectacolul celor de la Barcelona, mi-am zis ca merita sa castige. Pana la urma am ajuns sa tin cu ambele echipe. Diferenta dintre ele e doar in scor ... si in cateva faze prin care s-a schimbat cursul jocului.
    Super meci, super spectacol, super fotbal !!!
    • +1 (1 vot)    
      Cum?? (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:02)

      Unitatea electorala [utilizator] i-a raspuns lui ultras

      Nu ai urmarit Dinamo cu Clujul? A fost mult mai amuzant, crede-ma!!
      Incearca macar acum sa asculti comentariile si analizele d-lor Borcea, Turcu, Rednic, Paskany, samd.
    • -4 (4 voturi)    
      Te-ai trezit scriind? (Duminică, 3 mai 2009, 16:06)

      gabriel anastasescu [anonim] i-a raspuns lui ultras

      Te-ai intrebat cite o data de ce? Barcelona, sau RM au fiecare un buget cit toate ligile din RO la un loc...Da' de e greu sa gindesti,......iar noi nu putem sa-ti cerem, ce D-zeu nu ti-a dat!!!
  • +3 (3 voturi)    
    si-au batut joc de ei:( (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:00)

    mas que un club [anonim]

    E inuman ce a patit real madrid:| in min 70 au plecat socios acasa
    Nu atingeau mingea sarmanii galactici... ce naiba sa faca cu gago, marcelo si cannavaro. Pacat de iker casillas.. mare portar .. nu merita sa ia atatea goluri.
    Putea sa fie mai grav daca nu era casillas in zi mare.
    Barca .. mare echipa!
  • +2 (2 voturi)    
    Superrr (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:03)

    Marius [anonim]

    Fotbal din alta galaxie ... in comparatie cu Dinamo-Cluj
  • -3 (5 voturi)    
    sigur a fost meci...trucat (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:04)

    montreal [anonim]

    nu se poate asa ..spectacol...auzi la romani..ca sa joace in liga campionilor...nici cupa ..balcanica nu aveti loc cu fotbalul de ra-hat pe care il jucati...vizionati meciurile din spania si anglia...poate mai invatati si voi ceva..
    • +1 (5 voturi)    
      De ra-hat esti tu ! (Duminică, 3 mai 2009, 7:28)

      Schweinsteiger Adolf [anonim] i-a raspuns lui montreal

      Tabarnac, quebecoiosule, du-te si te plimba pe langa Lacul castorilor si nu mai denigra ce e la noi. Cand va juca Impact o finala a Ligii campionilor Nord-Americani atunci n-ai decât sa-ti dai cu parerea. Pana atunci, mucles, vezi-ti de poutinul din troaca si mananca rahatul kakanadienilor.
      • 0 (2 voturi)    
        Trucat sunteti dvs la tartacutza (Luni, 4 mai 2009, 0:40)

        pax.5 [utilizator] i-a raspuns lui Schweinsteiger Adolf

        @ montreal
        De ce compari d-ta nivelul fotbalului din Espana cu cel de la noi ? Si totusi, la nivel de nationala le-am tras-o cu 1-0 într-un amical la ei acasa (gol Ciprian Marica) în anul în care au luat titlul european.
        Dar în fotbalul de azi, totul e o chestiune de banutzi. Ne putem noi permite sa avem în componenta echipelor noastre de club super-jucatori (nu prea spanioli) de zeci de milioane de Euro ? Ia sa vedem : Messi, Henri, Abidal, Etoo, Touré, Alves, Hleb, Silvinho, Krkici, Keita, Gudjonssen etc. Asa spanioli mai zic si eu . . .
        Se pare ca nenea "montreal" nu prea e de-al nostru, caci se da la noi, la românashi. Si zi asa, nici în Cupa balcanica n-avem loc ? Pai afla maestre mishtocar, ca noi românii, am avut fotbalisti de valoare care au obtinut si performante deosebite : ïn anii '30, România a câstigat Cupa Balcanica învingând la zero toti adversarii întâlniti : Jugoslavja, Bulgaria, Grecia, Turcia, Albania, n-au suflat în fata noastra. Ïn anii '40, Rapid a jucat în finala Cupei Europei Centrale cu Ujpest Budapesta. Iar în anii '80, cluburile românesti faceau furori în competitiile internationale : Craiova a ajuns în semifinala UEFA Cup cu Benfica, Dinamo în semifinala CCE
        cu Liverpool, iar Steaua a jucat 3 finale europene (câstigând 2, una cu Barça si alta cu Dinamo Kiev) si una intercontinentala.
        Cât despre anii '90, nationala noastra s-a calificat în turnee finale ale Euro si World Cup unde a obtinut rezultate excelente reprezentându-ne cu cinste. Dar matalutza se pare ca esti cam amnezic.
        By the way, din ce etnie faci parte ? Caci ash avea si eu poate ceva de criticat la nivelul fotbalistic din tara dvs de origine (sper ca nu esti brazilian !).
        Deocamdata, referitor la tara dvs de adoptiune, pot afirma în deplina cunoshtintza de cauza, ca nivelul fotbalului canadian se ridica la cel al diviziei C de la noi.
        Asa ca nu va fie cu suparare, continuati sa va uitati la partidele din Spania si Anglia si dati-le lectii canadienilor, nu noua !
  • +4 (4 voturi)    
    Superbb (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:08)

    mishu [anonim]

    Fotbalul de la noi este la n ani lumina.....Vb ta.Superbbb
  • +3 (3 voturi)    
    tare suparat (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:34)

    suparat [anonim]

    ce ma enervez. M am uitat la dinamo-cfr. uraaaaaaaaattttttttt
  • +4 (4 voturi)    
    Barcelona (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:51)

    Barca [anonim]

    Am avut placerea de a urmari meciul intr-un pub din Barcelona. A fost show. Si mai surprinzator, totul in limitele bunului simt si civilizatiei. M-am bucurat cot la cot cu toti localii :). Si la sfarsit toti au primit bere din partea casei cu ocazia victoriei....

    La ora asta Rambla este plina de fani.

    Noi in Romania nu avem nici o treaba cu fotbalul. Nici una.
  • +1 (1 vot)    
    :) (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:57)

    catalin_fan barcelona [anonim]

    ce sa mai comentezi barcelona a devenit asa de robotica,parca-s programati sa dea goluri,,,daca bate si miercuri pe CHELSEA ,,,castiga si champions league
    • +1 (1 vot)    
      Chelsea (Duminică, 3 mai 2009, 16:12)

      Emanoil Gociu [anonim] i-a raspuns lui catalin_fan barcelona

      Apropo Chelsea. Real are o aparare de doi bani. Impotriva lui Chelsea vom vedea daca Barca este la inaltime (si Barca a facut probe de mari slabiciuni in aparare pe Bernabeu). Sper sa reuseasca Barca dar ma indoiesc!
  • +2 (2 voturi)    
    fotbal... (Duminică, 3 mai 2009, 0:10)

    dorin [anonim]

    cine s-a uitat la dinamo cluj ma mir ca nu a adormit pana la final. fotbalul adevarat, fotbalul spectacol s-a jucat in aceasta seara la madrid. superb meci superba atmosfera. a spus comentatorul la un moment dat: uitati aici fotbal adevarat nu mizeria de la noi. mare adevar. o sa-i ajungem noi pe vestici cam in 50 de ani daca ei stau pe loc
  • +2 (2 voturi)    
    diferenta (Duminică, 3 mai 2009, 0:11)

    cutare [anonim]

    saptamana asta am pus cateva meciuri pe un bilet la pariuri. printre ele am pariat 2 in real-barca dar si 2 la gaz metan-rapid

    morala nu e cum a-ti putea crede legata de faptul ca am pierdut. ci de cum dracu mi-a trecut mie in cap sa alatur fie doar si pe o bucata de hartie doua gaz metan-rapid de EL CLASSICO
  • +1 (1 vot)    
    la rambla (Duminică, 3 mai 2009, 3:21)

    fukjer [anonim]

    set. punct. barca e de vis. joaca fenomenal. am fost la barca-malaga 6-0, a fost superb, niciodata nu mi s-a parut mai simplu fotbalul. respect Xavi & co. forza Los Cules!
  • +3 (3 voturi)    
    programare meciuri liga I (Duminică, 3 mai 2009, 4:55)

    adibo55 [anonim]

    cred ca meciurile din liga noastra cea de toate zilele ar trebui programate la alte ore decat orele la care se disputa meciurile gen barca-real din cel putin 2 motive: 1. antena 1 pierde rating in favoarea unor asemenea meciuri (nu ca mi-ar pasa, dar...) si 2. mai important: jucatorii romani ar putea si ei sa vaza cum se joaca de fapt fotbal...
  • +1 (3 voturi)    
    Prea tare! (Duminică, 3 mai 2009, 8:36)

    catalin [anonim]

    cn a vazut meciul a vazut c e show a fost..cred k marti bate pe chelsea si ia uefa champions league..dupa parerea mea;)atat am avut de zis..
  • 0 (0 voturi)    
    superb meci (Duminică, 3 mai 2009, 11:00)

    Barca [anonim]

    am facut rost de inreg jocului k tot nu am avut ocazia sa il vad la tv . cine vrea inreg sa imi dea un e-mail pe underground19k@gmail.com si il voi posta pe un site de gazduire .
    • 0 (0 voturi)    
      meciul Real-Barca (Duminică, 3 mai 2009, 15:43)

      joseph2009 [anonim] i-a raspuns lui Barca

      As vrea si eu inregistrarea aia, daca esti amabil
  • +3 (3 voturi)    
    pt mine nu mai exista liga 1 si nationala (Duminică, 3 mai 2009, 11:02)

    bogdan [anonim]

    nici nu ma mai uit la impiedicatii de romanasi. pt mine nu mai exista liga 1 si nationala. atata timp cat isi bat joc de mine cu tot felul de manarii si si handicapati de selectioneri, iar scorul se decide in culise si cu butoane, nu prin competite si lupta pana la epuizare, pentru glorie si spectacol, din partea mea poate da faliment liga lui mitica. prefer sa ma uit la un real-barca sau la un fenomenal liverpul-arsenal (premier league e pe eurosport 2) decat la pseudofotbalul romanesc. asa ca, becalizatilor, DISPARE-TI !!!!
  • -2 (2 voturi)    
    TOT STEAUA E MAI BUNE (Duminică, 3 mai 2009, 13:25)

    gaboanta2 [anonim]

    Steaua va fi campioana, o sa vedeti ce le face la toti mititeii .
  • 0 (0 voturi)    
    replay game (Duminică, 3 mai 2009, 13:26)

    vitzii89 [anonim]

    buna nu stiti e cumva vreun replay la tot meciul pe net k tare as vrea sa il vad si eu k l-am ratat...dak e contactatima la vitzii89@yahoo.com.....ms mult
    bafta !
    • 0 (0 voturi)    
      ideal... (Duminică, 3 mai 2009, 22:11)

      h33t [anonim] i-a raspuns lui vitzii89

      il gasesti pe torrent (stie gugle...)
      Da' ai grija ca mai nou torrentele sunt muuuult mai atent monitorizate (incearca un proxy serios, VPN sau IPredator -daac stii suedeza. )
  • +1 (1 vot)    
    Siempre Barca!!! (Duminică, 3 mai 2009, 16:39)

    Xavi [anonim]

    Fotbalul a fost reinventat in seara asta!!! Cine a vazut meciul, stie despre ce vorbesc!!!

    De abia acestia sunt sportivi adevarati!!! Mingicarii din campionatul nostru nu pot fi numiti sportivi... apropo, de ce la stirile din "Sport" (vezi ghilimele) se vorbeste mai mult de mititei, turci, becali, penesci si altii asemenea... sunt cumva ei sportivi???

    Raspuns: da, tot atat cat si cei care alearga pe teren...
  • +1 (1 vot)    
    Messi (Duminică, 3 mai 2009, 19:52)

    junior [anonim]

    Messi e un adevarat extraterestru. Nu am cuvinte la adresa lui . E mult prea bun.
  • 0 (0 voturi)    
    real-barsa (Luni, 4 mai 2009, 16:29)

    raul [anonim]

    pacat de real ptr ca este echpa mea preaferata dar na barsa a foat mai buna lasa ca ne luam revansa in sezonul urmator si luam si titlu poate si mai mult..............
  • 0 (0 voturi)    
    paii ... (Marţi, 5 mai 2009, 16:58)

    SY>JIJI<DARIUS [anonim]

    nush ce sa zik dar cred ca barcelona poate castiga uefa champions league va fi asa manchester united se califica in fata lui arsenal iar barcelona castiga cu 3 la 0 in fata lui chelsea care dupa mn ar merita si ea sa se califice totusi saraca de chelsea nu a castigat nici o data uefa champions league haha vai de ea.asta e pronosticul meu finala de vis de la roma ,,barcelona-manchester united'' barca va castiga greu dar va lupta pana la capat si va castiga cu 1 sau 2 la 0 in fata lui man united.....sir alex ferguson o sa fie dezamagit saracul de el....sy>jiji<darius... by myne...:))