FC Timisoara castiga greu, scor 3-2, partida cu Farul Constanta, banatenii avand nevoie de un penalti usor acordat si de un autogol pentru a-i infrange pe rechini. Constantenii au revenit de fiecare data, iar in minutele de prelungire Rusmir a punctat, dar reusita oaspetilor a fost anulata pentru off-side. Echipa lui Gabi Balint obtine o victorie importanta care o tine cu sanse reale in lupta pentru titlul de campioana.

Cum s-au marcat golurile:

9' Cristi Balaj dicteaza lovitura de la 11 metri pentru un presupus hent al lui Chico in careul de 16 metri. A executat precis Gigel Bucur (a sutat in dreapta portarului) si a inscris. FC Timisoara - Farul 1-0

45' Gerlem centreaza dintr-o lovitura libera, iar Rusmir venit din linia a doua marcheaza cu largul concurs al lui Pantilimon. FC Timisoara - Farul 1-1

62' Corner pentru timisoreni, executa Curtean, doi jucatori ai Farului se incomodeaza reciproc, iar Teekloh trimite mingea in propria poarta. FC Timisoara - Farul 2-1

66' Gerlem centreaza perfect, iar Chico reia in poarta de la numai 6 metri. FC Timisoara - Farul 2-2

72' Stelian Stancu executa un aut lung, mingea este prelungita de Magera, ajunge la Gigel Bucur (Patrascu si Ben Teekloh se incurca reciproc), iar atacantul banatean o trimite in poarta de la cativa metri. FC Timisoara - Farul 3-2

Echipe:

FC Timisoara: 29. Pantilimon, 27. Latovlevici, 30. Nibombe, 16. Luchin, 7. Stancu, 27. Maxim, 17. Borbely, 28. Cisovsky, 31. Abiodun, 18. G. Bucur, 24. Parks

Farul: 1. G. Curca, 77. Matel, 23. Patrascu, 4. Pahor, 5. Vukomanovici, 21. Bacila, 19. Teekloh, 13. Rusmir, 10. Gerlem, 14. Voiculet, 13. Chico