Mediasul invinge meritat pe Rapid, scor 1-0, gratie unui gol superb reusit de Bud (57'), fotbalistul Gazului lobandu-l superb pe Andrade dupa o pasa de efect a lui Eric. Gazdele obtin un succes vital in tentativa de evitare a retrogradarii, in timp ce Rapidul se indeparteaza serios de pozitiile care duc in viitoare editie a cupelor europene.

Fluier final de partida. Gaz Metan Medias - Rapid 1-0

Se arata patru minute de prelungire

88' Iese Eric si intra Nohai la Gaz Metan

87' Raduta patrunde pe dreapta, centreaza periculos, iar mingea loveste bara. Ocazie mare pentru Rapid

84' Intra Herea si iese Ivelja

83' Maftei vede cartonasul galben

80' Todea este eliminat, gazdele joaca in inferioritate numerica

78' Eric suteaza la coltul lung de la 18 metri, mingea trece foarte aproape de poarta lui Andrade. Ocazie importanta pentru Medias

74' Intra Buican in locul lui Semeghin la Medias

70' Perja primeste cartonasul galben

68' Pitbull suteaza dintr-o lovitura libera, mingea loveste zidul mediesean

67' A intrat Raduta si a iesit Cesinha la rapidisti

63' Iese Joao Paulo Pinto si intra Djalovici

62' Maftei trimite cu capul, balonul trece putin peste poarta gazdelor

57' Eric ii paseaza superb lui Bud, iar lobul acestuia il invinge pe Andrade. Medias - Rapid 1-0

54' Iese Boaru si intra Dudita la gazde

49' Ivelja vine puternic din spate, dar sutul sau este departe de poarta lui Vatca

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Medias - Rapid 0-0

45+1 Marius Constantin respinge o centrare periculoasa a gazdelor

41' Sutul lui Ceshina este blocat, mingea ajunge la Costin Lazar, dar mediesenii trimit in corner. Faza a ramas fara rezultat pe tabela de marcaj

36' Kubala primeste cartonasul galben

30' Andrade iese din poarta si il blocheaza pe Boaru

24' Bud trimite cu capul din sase metri, balonul loveste plasa laterala. Ocazie importanta pentru Medias

23' Pitbull suteaza puternic de la mare distanta, Vatca retine in doi timpi

18' Marius Constantin primeste galben dupa un fault asupra lui Bud

13' Pinto trimite un lob, Vatca (iesit din poarta pentru a-l bloca) era batut, dar Markovici respinge de pe linia portii

11' Pitbull executa o lovitura libera, Cesinha trimite cu capul, dar balonul ocoleste poarta lui Vatca

10' Buzean primeste cartonasul galben dupa ce il faulteaza pe JP Pinto (i-a rupt tricoul rapidistului)

Dupa un inceput mai tare al gazdelor, rapidistii intra usor in partida, iar disputa se echilibreaza

1' Bud suteaza violent de la 25 de metri, mingea trece putin peste poarta lui Andrade

Partida a inceput

Gaz Metan: 82. Vitca, 8. Buzean, 15. Hoban, 25. Z. Markovici, 21. Grillo, 5. Semeghin, 27. Eric, 21. Todea, 7. Kubala, 99. Bud, 9. Boaru

Rapid: 99. E. Andrade, 24. Maftei , 23. M. Constantin, 3. R. Fernandes, 14. Perja, 26. Grigorie, 15. Lazar, 16. Ivelja, 7. Cesinha, 17. Joao Paulo, 87. Pitbull