E oficial: Razvan Lucescu, noul selectioner al Romaniei

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 29 aprilie 2009, 13:43 Sport | Fotbal

Lucescu Jr. vrea sa duca Romania la EURO 2012
Foto: Rompres
Dupa ce a primit votul favorabil al Comitetului Executiv al FRF, Razvan Lucescu a fost ales noul selectioner al primei reprezentative a Romaniei, fostul tehnician al Rapidului urmandu-i lui Victor Piturca pe banca tehnica a tricolorilor. "Am avut un Comitet Executiv deosebit de important. In unanimitate Razvan a fost votat drept noul selectioner al Romaniei", a declarat Mircea Sandu intr-o conferinta de presa. Lucescu Jr. i-a propus lui Bogdan Stelea functia de antrenor secund, portarul Brasovului precizand ca este o oferta care-l intereseaza.

Lucescu Jr a fost ales pentru ca are experienta in Europa, stie sa-si motiveze foarte bine jucatorii, a facut performanta cu Rapid ,iar in plus are o relatie foarte buna cu presa (spre deosebire de Victor Piturca).

Razvan Lucescu va primi 250.000 de euro pe an (pe jumatate fata de cat primea Victor Piturca, fostul antrenor), iar daca va reusi calificarea Romaniei la EURO 2012, antrenorul Brasovului va primi un bonus de 500.000 de euro.

"Fac ceva ce-mi place si as fi continuat si fara sa ajung selectioner. Este o mare onoare pentru mine, dar in acelasi timp stiu ca voi avea o foarte mare responsabilitate. Obiectivul este calificarea nationalei la EURO 2012. Am fost placut suprins ca Victor Piturca sa ma propuna. Trebuie sa termin campionatul cu Brasov, dar recunosc ca ma gandesc si la nationala. Nu am nicio emotie privind vestiarul primei reprezentative", a declarat Razvan Lucescu (noul selectioner al Romaniei), la gsp.tv.

"Il felicit (nr pe Razvan Lucescu) si sper sa facem treaba buna impreuna. Nu conteaza prea mult cine este antrenor, atata timp cat vor fi rezultate. Nu este atat de importanta varsta noului selectioner. Nu conteaza ca Razvan nu a jucat niciodata la nationala", a declarat Razvan Rat la Sport.ro.

"Se va face alta selectie, nu stiu daca in cel mai scurt timp, probabil pentru campania urmatoare. Va fi o cu totul alta disciplina si sper din toata inima sa aiba rezultate si mult succes. Ii prevad un viitor mare lui Razvan", a declarat Danut Coman (la gsp.tv), portarul Brasovului, despre numirea lui Razvan Lucescu pe banca primei reprezentative.

"Nu exista nicio clauza ca el sa plece la prima reprezentativa, dar evident ca va pleca la echipa nationala. Ma bucur din tot sufletul pentru el, dar despre noi mi se rupe sufletul. Suntem intr-o relatie prea buna ca sa-i pun vreo piedica lui Razvan. A fost ales pentru ca este cel mai bun, din toate punctele de vedere. Cred ca este mai bun si decat Mircea Lucescu, lucreaza mai mult decat el", a declarat Ioan Neculaie (patronul Brasovului) la gsp.tv.

"Este o hotarare inteleapta aceasta alegere a lui Razvan Lucescu. Poate sa dea forta unui grup, mai ales ca exista individualitati de marca la o echipa nationala. Este un tip civilizat, care poate sa uneasca un grup si sa le dea o energie pozitiva. Este un tip care nu pacaleste fotbalul si care respecta niste reguli. In plus, a avut si rezultate", a declarat Marian Iancu (presedintele FC Timisoara) la gsp.tv.

"Ne doream sa avem un selectioner si speram sa facem rezultate bune impreuna. Este bine ca avem un antrenor tanar, asa am si la echipa de club. Acesta nu poate sa fie decat un lucru bun. Razvan se va face respectat si cred ca nu vom avea probleme. A demonstrat ca are toate calitatile pentru a face performanta", a declarat Ciprian Marica (la gsp.tv).

"Am avut un Comitet Executiv deosebit de important. In unanimitate Razvan a fost votat drept noul selectioner al Romaniei. Ionut Lupescu a vorbit individual cu posibilii antrenori ai tricolorilor, iar propunerea i-a apartinut in totalitate", a declarat Mircea Sandu intr-o conferinta de presa.


Citeste mai multe despre   























6169 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    bravo (Miercuri, 29 aprilie 2009, 13:49)

    kius [anonim]

    Cred ca va face treaba buna
    • -2 (6 voturi)    
      Manariile de la federatie (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:21)

      geo [anonim] i-a raspuns lui kius

      Alt antrenor mai prot chiar ca nu se putea. Noroc ca-l mai ajuta ta-su pe asta.....
    • +1 (1 vot)    
      ... (Joi, 30 aprilie 2009, 11:41)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui kius

      Macar acum avem unul care are bun simt. E un pas mare inainte. Vedem si cu jocul ce se poate face...
  • +13 (21 voturi)    
    Ma bucur. (Miercuri, 29 aprilie 2009, 13:52)

    andreea [anonim]

    Mi se pare mai serios si mai "curat" decat predecesorul. Sa fie intr-un ceas bun.
    • -4 (4 voturi)    
      Nationala arata acuma foarte etnica (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:29)

      radu@yahoo.com [anonim] i-a raspuns lui andreea

      De ce zice lumea de nationala romaniei ca este de lautari ? ce , sant asa de colorati ? uite la razvan si vidra ce "curat" este .
  • +10 (22 voturi)    
    civilizatie in fotbal (Miercuri, 29 aprilie 2009, 13:58)

    tyty [anonim]

    in sfarsit, echipa nationala are in frunte un om educat, de caracter, cu un vocabular de adevarat selectioner si o educatie care sper sa se reflecte in mentalitatea jucatorilor. si cred ca e un pas in schimbarea imaginii de cocalari pe care o au multi dintre jucatorii nationalei. succes razvan!
    • +4 (8 voturi)    
      hmmm (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:11)

      anton [anonim] i-a raspuns lui tyty

      educat, vocabular....sa nu exageram totusi...este acelasi razvan lucescu care arata degete mijlocii fanilor din poarta...sper sa fie un antrenor bun, dar sa nu ii ridicam inca statuie ca nu o sa ia nici un premiu nobel...
    • -1 (1 vot)    
      El este de catifea (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:30)

      radu [anonim] i-a raspuns lui tyty

      Nu ?
  • -14 (20 voturi)    
    Nu prea cred! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:00)

    Iulyanix [utilizator]

    Nu are nici o sansa si va accentua si mai mult declinul echipei nationale, iar de calificat la un turneu final, in urmatorii 10-12 ani, cu un antrenor ca el, nci vorba!
  • +11 (13 voturi)    
    bine ca nu mai e pitzi (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:01)

    Niggerson [utilizator]

    Baftalo !
  • +3 (5 voturi)    
    FELICITARI (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:08)

    mocleanu [anonim]

    Mi se pare cea mai buna alegere. Juniorul mi se pare un altfel de fotbalist si sunt convins ca va sparge tiparele in ceea ce priveste perceptia publicului asupra antrenorilor, cel putin.

    Este inteligent, cu bun simt si peste toate astea muncitor. Il respect, chiar daca nu am mai nimic in comun cu fotbalul si sunt convins ca bucuria de acum este intemeiata.
  • 0 (18 voturi)    
    chiar nu aveti ce face? (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:11)

    noname [anonim]

    mi se falfaie de fotbalul romanesc!!!! mai bine citesc o carte buna!
    • -4 (12 voturi)    
      daca ti se falfaie.. (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:25)

      cucu [anonim] i-a raspuns lui noname

      marsh acasa la citit si nu ne mai plictisi pe forum.
  • +9 (11 voturi)    
    corect (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:11)

    diderot [anonim]

    cred ca singura decizie CORECTA pe care a luat-o FRF in ultima perioada(de vreun an incoace)... iar cei care au ceva inpotriva sa vada intai rezultatele pe care le-a avut Luce junior in ultima perioada... cred ca e singurul potrivit sa fie selectionar in situatia actuala(tatal cred ca era mai bun)... o sa vedem rezultatele....
  • -9 (15 voturi)    
    Mucescu si rezultatele, hah? (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:13)

    Jderu' [anonim]

    Mi-a placut remarca: "are relatii bune cu presa", aha, asta e cool. Oare are relatii bune si cu impresarii Becalii & co? Ca sunt jucatori de vopsit, doar ce credeati?! Cat despre rezultatele lui Mucescu cel mic...hmm, nu prea reusesc sa-mi aduc aminte de ceva concret, poate ca e baiatu' lu' tata. Hai succesuri!
  • +4 (4 voturi)    
    ??? (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:24)

    stefan [anonim]

    Pai a plecat cam de mult de la Rapid!!!!!
    De ce nu scrieti actualul antrebor al FC Brasov?
    Titlul si argumentatia mi se par tendentioase. Ales pentru niste performante de acum X ani...
  • +10 (10 voturi)    
    pai da... (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:25)

    luci [anonim]

    ca la noi presa te poate face om sau te darama de tot...
    in alta ordine de idei, imi pare bine ca a fost schimbat piturca si ii urez "succesuri" lui razvan...
    apropo, presa, de ce "fostul antrenor al rapidului"? suna mai cool sau este mai important decat actualul antrenor al brasovului...
    personal, eu il apreciez mai mult pentru ceea ce a reusit la brasov, cu o echipa care candida la retrogradare...
    dar, asa-i presa...
  • -1 (5 voturi)    
    Succes (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:32)

    soros [anonim]

    Succes ca doar ar fi bine!
    Dar, ma indoiesc de posibilitatile reale la acest nivel.
    Mai ales ca are si handicapul ca nu a jucat atat de sus.
    Suuces!
  • -5 (5 voturi)    
    hmmm (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:36)

    an_drey_curent [anonim]

    Mai degraba Rednic,cel vrednic;)!

    Oricum si Razvan e o alegere l fel de buna

    Mult SucceS!
  • +2 (6 voturi)    
    bun (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:36)

    cornelius [anonim]

    salut alegerea acestui baiat serios,educat si cu bun simt.
    Marica , nu vad de ce iti dai tu cu parearea; speram toti sa nu te mai cheme niciodata , sa-l pensioneze si pe Florentin Petre , sa-l lase si pe Adelin cel accidentat de-a pururi cand e vorba de nationala, la fel si varfurile (cozi de lopata) de la Dinamo, Cosmin Contra macar a plecat singur dupa un sir de calificari ingropate in cea mai mare parte de el.Si era sa-l uit pe Tamas.
    Succes Razvan
  • -5 (7 voturi)    
    Care Razvan? (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:37)

    Ion [anonim]

    Care Razvan? Cel care "vinde" iaurturi..... sa fim seriosi....
    Au gasit un intermediar si atat. Ce se mai bucura unii..... dar tot nu ne mai scoate de unde ne-a bagat Piti....... Asa ca e doar carne de tun..... acest Razvan .....
    • -1 (3 voturi)    
      !nu (Miercuri, 29 aprilie 2009, 22:44)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui Ion

      Nu, ala care joaca fotbal in parc ..pe bere ( o bere populara....)
      numitul : IL MUCE!
  • -1 (7 voturi)    
    gata cu stelistii la nationala (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:37)

    brutus [anonim]

    in sfarsit o sa mai vedem si altceva decat stelisti la nationala..
  • -1 (7 voturi)    
    slabut... (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:38)

    doi si-un sfert [anonim]

    Mi se pare "necopt" pentru o asemenea pozitie...Erau altii mult mai buni inaintea lui...Andone, Boloni, Rednic si chiar Hagi!
  • -2 (4 voturi)    
    tot rrom ? (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:45)

    cristus [anonim]

    Se face o traditie din a avea la carma echipei nationale un cetatean de etnie rroma ? Nu ca as avea ceva cu cei educati si civilizati ca Razvan Lucescu, dar intreb si eu...
    Oricum, succes Razvan si sa fie intr-un ceas bun !! Bafta !
  • +2 (2 voturi)    
    super tare ! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:53)

    jean [anonim]

    chiar asa frate !super tare .ce are a face varsta ?ce daca e unu mai batran e vreo scofala?nici gand.cu atat mai bine ca e tanar.e un baiat serios,educat si cu mult bun simt.altceva mai bun nici ca se putea pt echipa nationala.razvane,bafta tata!si pune seaua pe ei ca nu se mai poate.
  • +2 (4 voturi)    
    Succes (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:07)

    cosmin [anonim]

    Bravo Razvane. Mult succes
    Sper sa faci si din nationala ce ai facut din FC Brasov. Ma bucur pt nationala dar imi pare nespus de rau pt FC Brasov. Asta e viatza
    • -1 (1 vot)    
      Si ce a facut Mucescu din Brasov? (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:33)

      Jderu' [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      Sunt pe la mijlocu' clasamentului? Habar n-am. Nu ma astept la prea mult, poate o sa urcam o pozitie doua in grupa la calificari, greu de sperat la top.
  • -1 (1 vot)    
    Ma bucur mult! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:26)

    Vali Nitu [anonim]

    In sfarsit! Din acest moment avem si noi antrenor la echipa nationala. Ca... pana acum mai bine erau singuri. Mi se pare o alegere fireasca (cum ar spune Craciunescu).
    P.S. Alta mentalitate...
    Val
    • +1 (5 voturi)    
      Educat cu mult bun simt si cu rezultate (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:56)

      cetateanul suspendat [utilizator] i-a raspuns lui Vali Nitu

      da sigur, iar noi "trei sa"(expresia ii apartine, in mod enervant de redundant) fim bucurosi ca-l avem pe razvan antrenor. Nu stiu daca este chiar asa educat, poate doar in comparatie cu alti fotbalisti. Legat de bun simt sa nu uitam de injuriile adresate mamei lui Ghionea dupa ce acesta sutase intr-un jucator de la Brasov. Sa nu uitam ca Ghionea pana la acel moment nu a mai fost niciodata acuzat de a injura nici macar jucatori daramite antrenori, deci riposta lui, indreptatita de altfel, nu poate fi blamata. Iar legat de rezultate, cred ca in afara de meciurile europene dintr-un anumit an in care totusi a terminat in urma altora si in campionat si in acele cupe nu prea a avut cine stie ce realizari. Pe de alta parte nu prea avem antrenori romani cu realizari pentru ca sunt toti schimbati foarte repede. Jocul practicat de echipele pe care le-a antrenat Razvan a fost caracterizat in general de: duritate excesiva, joc colectiv bun, prabusire psihica dupa ce acestea erau conduse, posesie buna si bun joc defensiv pentru pastrarea rezultatului. Veti vedea o Romania cu rezultate bune ca si in trecutul antepiti impotriva echipelor mici dar fara victorii impotriva celor mari, fara reveniri si cu cel mult o calificare la un turneu final, fara sperante la vreun TROFEU. Succes domnule Lucescu Jr.
  • 0 (2 voturi)    
    Il Muce mosteneste Nationala (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:17)

    Cornel [anonim]

    Alegere bizara a lui Lupescu, probabil in urma negocierii cu Il Luce, dar nu e prima oara cind se arata partinitor, inclinat catre combinatii de culise, dependent de cooperativa dinamoo... Cit despre Il Muce, acesta s-a aratat mai mult sufletist decit competent, ce-o sa faca la nationala, o sa-i premieze din banii lui ?! Dupa fotbalul invechit al lui nea Piti urmeaza fotbalul mucegait, si mai defensiv, si mai crispat ?!!
  • +1 (1 vot)    
    nationala (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:25)

    visio [anonim]

    este o mica reparatie pentru ca lui Mircea Lucescu i-a fost refuata nationala acum cativa ani in urma...Dan Petrescu merita cu prisosinta postul acesta insa....in tara asta oricat ai fi de bun, daca nu ai si papagal degeaba traiesti..performanta???!!!!! pe ce loc este Urziceniul?????!!!!
    in rest numai de bine
  • +4 (4 voturi)    
    un mare bulshit (Miercuri, 29 aprilie 2009, 17:20)

    george [anonim]

    Dan Petrescu trebuia pus la nationala.
    A luat o echipa de divizia C si a facut-o aproape campioana. Doar mafia din arbitraj si de la FRF a facut ca sa nu ajunga pe podium cu Urziceniul.
    Razvan Lucescu este doar baiatul lui tata si atat. Nu are nici o performanta notabila la activ.
  • +2 (2 voturi)    
    succes (Miercuri, 29 aprilie 2009, 17:31)

    gigi [anonim]

    Il preferam pe PETRESCU care a avut rezultate bune la orce echipa a antrenat ,dar i-mi place si RAZVAN -pune pasiune in tot ce face este educat si onest .Sper sa faca treba buna !
  • -1 (3 voturi)    
    Respect pentru Razvan!!! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 17:35)

    eu [anonim]

    DA, MERITA!!! haideti totusi, sa nu-i judecam gradul de cultura dupa 2-3 gesturi "piperate" dar omenesti in acelasi timp, cand pui suflet in ceea ce faci e normal sa reactionezi la nedreptati. judecati-l dupa cum gandeste si dupa ceea ce a facut.Rapidul era nimic pana la el, Brasovul nu a avut stadioane asa pline de zeci de ani.Face performanta cu bani putini daca e lasat in pace.E unul dintre cei mai stilati antrenori ai tarii ceea ce e foarte bine pentru imaginea nationalei in lume.Si argumente ar mai fi.....oare cei care il critica sunt mai buni ca el, in propria meserie?
    • +2 (2 voturi)    
      asa e! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 21:42)

      dorint [anonim] i-a raspuns lui eu

      Aveti perfecta dreptate ,dar noi suntem(majoritatea) un neam de carnatari balcanici,care cand e bine ,nu e bine; de ce sa fie bine????Cautam nod in papura tuturor oamenilor de succes din societatea noastra,nu conteaza ca au succes datorita muncii lor,neaparat se gaseste un destept ,care scorneste o idiotenie si toti ceilalti in cor se aliniaza acestuia.
      Sincer sa fiu uneori mi-e jena ca traiesc in aceeasi tara cu acesti manelisti,cocalari ,ori cum dracu' s-or mai numi acesti ''oameni''inculti si de prost gust,care darama tot ceea ce a mai ramas bun in tara asta!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Balaoachesul cu palarie mareeeeee (Miercuri, 29 aprilie 2009, 18:20)

    Umbra lui Mircea la Nationala [anonim]

    Salariul il plateste tatanele ?? Valoare egala cu "educatia" de a injura-cazul Albon &mama lui Ghionea-si ghinionul de a avea un nume cesionat si cam atat !!
  • 0 (4 voturi)    
    rusine (Miercuri, 29 aprilie 2009, 19:32)

    dan andu [anonim]

    este o mare rusina si o dovada crasa a incompetentei federale. lupescu este la fel de calificat sa conduca FRF pe cum si razvan lucescu sa conduca nationala.
    este o alta dovada a principiului nepotismului in accederea la functii publice in tara asta.
    razvan lucescu este o eba masculina si oricat knowhow si bune intentii ar avea tatal lui, Romanii vor ajunge si mai putin interesati de nationala decat pe vremea lui pitzurca.
  • +1 (1 vot)    
    mdaaa (Miercuri, 29 aprilie 2009, 20:54)

    andrei [anonim]

    eu sunt deacord...e o alta alegere..un alt om...o sa vedem ce va imbunatati, cred ca e o alegere buna si o sa vedem o alta echipa nationala...il admir pt educatie...si pt bun simt...sper sa faca treaba buna :d merita...totusi a ajuns cu rapidu sus in cupa uefa
  • +1 (3 voturi)    
    Vise,vise,vise ! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 22:33)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Strabunicul J.London in nuvele sportive in "Ultimul matchi" concluziona prin vocea eroului: un campion inascut si crescut in munti fara"virusarea mafiei sportului". Banii multi au stricat si strica sportul,filmul,bursa etc,ori unde "ochiul dracului" ( Cum Drak'si)baga coada! Mai ales cu ai 'Nosti copchii ce-nvata sa lege ghetele cu ata" care cum pasesc pe un teren acatarii devin vedete de nici Dubka cu prajina de 5 m nu la ajunge la nas.Toti uita sloganul lui Hagi: usor usor se invata meseria in timp si daca nu tradezi sportul si el te rasplateste. In caz contrar cocaina si 10-17 milioane 4 dispar ca un abur.Aveti rabdare .Rezon mon cher! Nu sariti nici cu lauda nici cu injuratul.Sa fii fan adevarat e greu ,dureros si pe termen nelimitat ca intr-0 casnicie.DDD
  • 0 (2 voturi)    
    razvan lucescu la nationala (Miercuri, 29 aprilie 2009, 23:00)

    cipanu [anonim]

    imi pare rau de fc brasov
    dar ma bucur pt echipa nationala
  • +3 (3 voturi)    
    FOTBAL=AFACERI (Miercuri, 29 aprilie 2009, 23:08)

    stefan [anonim]

    Fotbalu a ramas sport numai cand il practici,campionatul de fotbal a devenit o mare afacere,trebuie sa fi NAIV sa mai stai si sa privesti la comedia ce se joaca pe stadioane ; fotbalistii sunt actori ce "joaca" sub regia MAFIEI din fotbal............scarba imi este de toti (adica si de naivii care se mai ratacesc prin tribune ce se numesc suporteri......a-i ....MAFIEI)
    NU MERITA SA-I MAI BAGE LUMEA IN SEAMA,SI-AU BATUT JOC DE NOI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    ce sa zic... (Joi, 30 aprilie 2009, 9:12)

    liviu_ [utilizator]

    decat hagi mai bine asta...
    dar se puteau aduce antrenori mai buni, nu antrenori care o sa joace sisteme gen 10-0-0
    oricum sper sa faca treaba!
    fata de piturca este un pas inainte, dar se putea mai bine
  • +1 (3 voturi)    
    r lucescu (Joi, 30 aprilie 2009, 9:44)

    atom [anonim]

    nu stiu ce educatie are, dar caracterul ii lipseste.
    De cand era portar la echipa federatiei SPORTUL STUDENTESC avea iesiri antisteliste, pana si acum ca antrenor al brasovului a avut aceiasi atitudine ostila fata de jucatorii stelisti. Curiozitatea mea este cum o sa -si atraga de partea lui , daca este un asa bun pedagog, pe jucatorii stelisti pe care ia injurat pe unde ia prins.
    De asemenea am un mare semn de intrebare care va fi reactia publicului atunci cand nationala va juca pe ghencea ?
    In rest sper sa aiba noroc si succes la nationala !
  • -1 (1 vot)    
    interesant... (Joi, 30 aprilie 2009, 10:03)

    teompa.ro [anonim]

    razvan lupescu este noul selectioner al romaniei? interesant
  • 0 (2 voturi)    
    frf,catre dinamo (Joi, 30 aprilie 2009, 10:59)

    un suporter [anonim]

    alta viitoare tzeapa.ce daca e fiul lui tat'su.nu sunt identici in asteptarile bune.a cistigat macar un campionat sau o cupa interna(este pe locul 8 in liga I)?a prins zvicul cu rapid si steaua in cupa uefa(dar,a pierdut calificarea in fata stelei),cind patronii interni si jucatorii erau f.determinati,iar alte echipe europene nu-i prea dadeau importanta cupei uefa.dar si atunci a cistigat cumva cupa uefa?de promovat echipe din b in a sunt multi antrenori.doar asta sa-i recomande selectioneri la nationala.ma indoiesc. frf,fermecat de numele tatalui(ca la arbitrii), a gindit din nou pe scurtatura,la plezneala-ii interesaza obiective imediate.daca tot vroiau ceva cu fiul trebuia pus in cadrul unui proiect, care cuprindea ambele nationale:mare si mica,sa confirme la tineret si in caz afirmativ la nationala mare.ce e sigur: o sa-l vedem la meciuri scalambaindu-se, neputincios, pe margine. apoi, comentarii si justificari multe si lungi ale lui tat'su.pe scurt un nou experiment fara baza,inclusiv de selectie.
  • -1 (1 vot)    
    verde stop!!! (Joi, 30 aprilie 2009, 12:06)

    motherfucker [anonim]

    cred ca a fost ales pentru numele sau...lucescu senior refuzand slujba...este prea crud (verde) pentru nationala si nu se va impune in fata jucatorilor si nici nu va realiza performante........cred ca tandemul hagi/dan petrescu era indicat.....primul insucces pe 6 iunie cu lituania....
  • 0 (0 voturi)    
    Selectionata RRomaniei (Joi, 30 aprilie 2009, 16:53)

    Vlad [anonim]

    Cand o sa dea Banel gol, o sa se duca direct la fratili lui Stralucescu sa-l pupe.
  • 0 (0 voturi)    
    Baiatul taticului exilat în mareatza URSS (Vineri, 1 mai 2009, 17:59)

    Vostradamus [anonim]

    Întunecimea sa la cârma nationalei !

    Ce chipes e garoiu, ce falnic se muceste,
    Rromânul pur pe sticla ne vorbeste.
    Voi face din echipa ce nimeni n-a facut,
    Propunerea lui Victor m-a surprins placut.
    Iar dupa mari succesuri ce vor veni curând,
    O cioarà geto-dacà va croncàni plângând . . .

    Cu asta la cârma nationalei, îl vom regreta în curând pe Pitzilonk, zis «Drakula Cazinourilor».

    Chiar nu mai sunt români curati care sa se priceapa a conduce Nationala ?
    Rusine, natiune româna !