Fotbal Fun

VIDEO Faza incredibila in Italia: inscrie dupa ce ii fura portarului mingea cu mana!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 29 aprilie 2009, 12:46 Sport | Fotbal

Ii fura mingea portarului
Foto: Captura Youtube.com
Partida dintre Tiger si Arenella Palermo, din divizia Promozione din Italia, a oferit faza ultimelor zile din fotbal. Portarul lui Tiger retine mingea dupa o centrare, dar unul dintre atacantii celor de la Arenella i-o fura folosindu-se de mana. Centralul nu vede, valideaza golul, iar partida avea sa fie suspendata (in minutul 10 din repriza a doua) din cauza scandalului iscat intre cele doua formatii.

 Vezi aici faza incredibila petrecuta in timpul partidei Tiger - Arenella:





















6163 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    airea (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:43)

    bogdan [anonim]

    e gol valabil, nu-si foloseste mana deloc, portarul nu era in 6 metri ca sa nu aiba voie sa-l atinga
    • +1 (1 vot)    
      dea... (Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:53)

      marius [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      ca deobicei, tre` sa fie unu care sa zica exact invers la orice faza... disperati de atentie...
      • +1 (3 voturi)    
        portar "gura casca" (Miercuri, 29 aprilie 2009, 18:25)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui marius

        gol valabil,fara dubii.l-a atins, discret,cu corpul,peste mana pe portar.portarul era in afara careului,"gura casca",fara sa protejeze mingea,asa cum face orice portar serios.mergea, "teleleu"l cu ea fara sa-si dea seama ca depasise limita careului de 6 metri, unde ar fi fost suveran
  • 0 (0 voturi)    
    parerea mea (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:17)

    vali [anonim]

    gol valabil. L-a atins putin si a scapat mingea.
  • -1 (1 vot)    
    Cine-s mai hoti...? (Miercuri, 29 aprilie 2009, 18:26)

    Goa Uld [anonim]

    Si ei, mai zic de noi ca suntem hoti...
    Italienii sunt insasi semintia mafiei si a celor mai atroce crime, dar ei arata cel mai tare cu degetul.
    Italia, tara de kko... ca si Romania de altfel!
  • +1 (1 vot)    
    Gol valid (Miercuri, 29 aprilie 2009, 20:49)

    www.vaduva.ro [anonim]

    Ii fura mingea folosindu-se de mana, insa nu atinge mingea cu mana. Deci nu e hentz, si nici de fault nu se poate pune problema. Greseala de portar, in cazurile astea mingea se tine la piept. GOL VALID... parerea mea!
  • 0 (0 voturi)    
    balerini cu picatzele (Joi, 30 aprilie 2009, 16:58)

    ioncuvaca [anonim]

    bravo baieti! gol valabil huh?! eventual data viitoare cand portarul alearga cu mingea in mana ca sa-si ia elan sa degajeze, faceti-i un umar la umar!!! ce dreq..e vina lui ca nu protejeaza mingea nu?:)) fotbalisti ne nastem toti...
  • 0 (0 voturi)    
    atac din spate? (Vineri, 1 mai 2009, 19:22)

    korpodean [anonim]

    cum e la fotbal cu atacul din spate?
  • 0 (0 voturi)    
    prost de bubuie (Duminică, 3 mai 2009, 21:40)

    cosmin [anonim]

    acel portar este prost deoarece jucutorul ia dat peste mana.,,, si in final goooooool