VIDEO Rateaza un penalti, iar dupa il accidenteaza pe portar

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 27 aprilie 2009, 13:51 Sport | Fotbal

Didulica, accidentat dupa ce apara un penalti
Luis Suarez de la Ajax Amsterdam a oferit faza zilei in etapa din Olanda, fotbalistul lui Van Basten accidentandu-l serios pe Joey Didulica, portarul lui AZ Alkmaar, dupa ce acesta aparase o scarita a lancierului dintr-o lovitura de la 11 metri.

La scorul de 0-1, in minutul 65 Ajax beneficiaza de o lovitura de la 11 metri. Executa o scarita Suarez, dar portarul Didulica respinge balonul. In incercarea de a marca, fotbalistul gazdelor il accidenteaza pe portarul campioanei AZ. Partida a fost intrerupta minute bune, iar Didulica a ajuns la spital. In acest moment, situatia jucatorului este una stabila.

Partida Ajax - AZ Alkmaar s-a terminat cu scorul de 1-1 (au marcat Suarez 87' si Lens 23').

Vezi aici momentul in care Suarez il accidenteaza pe Didulica:

4284 vizualizari

ciudat... (Luni, 27 aprilie 2009, 14:27)

liviu_ [utilizator]

pe reluare nu se observa ca l-ar fi lovit asa tare
    oricum sper sa nu fie asa grava accidentarea ca vad ca redactorii nu dau nici o informatie !!! despre ce a patit...
  • -1 (1 vot)
    Offfff! (Luni, 27 aprilie 2009, 14:58)

Campioana??? [anonim]

"fotbalistul gazdelor il accidenteaza pe portarul campioanei."
    Care campioana ca eu nu stiu.
    • 0 (2 voturi)
      Da, campioana! (Luni, 27 aprilie 2009, 15:13)

eric [anonim] i-a raspuns lui Campioana???

AZ Alkmaar este noua campioana a Olandei. Poti cauta pe Internet inainte sa postezi, ca sa nu te faci de ras.
      Te-ai trezit din mahmureala..baiatu'? (Luni, 27 aprilie 2009, 15:16)

gabriel anastasescu [anonim] i-a raspuns lui Campioana???

Daca taceai filozof ramineai!..asa a zis cineva, care probabil ca pe tine te viza. Daca vrei sa stii cine e campioana, cauta in arhiva hotnews, in stirile sportive de saptamina trecuta...mai precis de duminica si luni!!!
      campioana? (Luni, 27 aprilie 2009, 15:18)

jojn doe [anonim] i-a raspuns lui Campioana???

alkmaar a castigat campionatul week-end-ul trecut in Olanda. probabil de aceea se spune "portatul campioanei"
    ciudat (Marţi, 28 aprilie 2009, 11:05)

cristi [anonim]

portarul prinsese mingea, deci nu trebuia sa ia rosu direct suarez? vad ca a dat un gol in min 87, deci n-a fost eliminat?