Gica Hagi despre venirea la nationala: Vreau un proiect pe termen lung, altfel nu vin

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 16 aprilie 2009, 17:54 Sport | Fotbal

Gica Hagi
Foto: AGERPRES
Gheorghe Hagi este deschis la orice fel de discutii cu oficialii FRF pentru preluarea postului de selectioner al nationalei Romaniei. Regele doreste sa vina la carma tricolorilor cu un plan concret, care sa se desfasoare pe termen lung.

"Le multumesc celor care considera ca as merita sa fiu selectionerul Romaniei. Eu sunt deschis sa ascult o oferta pentru un proiect adevarat pe termen mediu si lung, altfel nu. Daca tineam neaparat sa antrenez, acum eram la Galatasaray", a declarat Gica Hagi.

Mircea Sandu, presedintele FRF, a declarat, joi, in cursul unei conferinte de presa, ca primul cu care se va discuta in legatura cu o preluare a nationalei de fotbal va fi Mircea Lucescu.

"Asteptam raspunsul domnului Mircea Lucescu, iar apoi vom vedea cu cine mai vorbim. La 64 de ani, ar putea sa se intoarca sa preia echipa nationala. E implinit financiar", a precizat Sandu.

Conducerea FRF a precizat ca va lua o decizie in ceea ce priveste noul selectioner al Romaniei pana in data de 6 mai. In alta ordine de idei, Victor Piturca (fostul antrenor al tricolorilor) a primit din partea oficialilor de la Casa Fotbalului 300.000 de euro pentru a-si rezilia intelegerea cu forul condus de Mircea Sandu.


Citeste mai multe despre   






















882 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Hagi Tudose (Joi, 16 aprilie 2009, 18:21)

    Ghicitor in fund [anonim]

    "Vreau un proiect pe temen lung" = "Vreau sa fiti ingaduitori cu mine dac-o dau in bara si sa ma suportati pana ce-o sa aduc nationala cu oistea-n gard"
    • -1 (3 voturi)    
      pt ghici (Joi, 16 aprilie 2009, 20:10)

      Papa [anonim] i-a raspuns lui Ghicitor in fund

      Eu zic ca ai doar partial dreptate. Isi asigura omu spatele. Pe de alta parte, mai rau ca acum n-are cum sa fie. Macar sa-l lasam sa vedem ce stie. Decat garoiul batran care si-ar face echipa pe ochi frumosi, mai bine Hagi, poate reuseste ceva daca i se da mana libera.
    • -1 (1 vot)    
      Cu Hagi ne calificam la Cupa Interplanetara ! (Joi, 16 aprilie 2009, 20:53)

      Ma Mutu [anonim] i-a raspuns lui Ghicitor in fund

      ...ca pe Terra , niciodata Daca vreti sa cadem de pe harta fotbalului ,Hagi e perfect ! E perfect o data , e perfect de doua ori ,e perfect de trei ori ! Nimeni nu da mai mult ? Adjudecat !
  • 0 (2 voturi)    
    Mai bine ar sta la Academia lui... (Joi, 16 aprilie 2009, 18:48)

    dobrin [anonim]

    Hagi NU ESTE UN ANTRENOR DE CLASA, nici macar mediocru. Este nul, nu are darul comunicarii...vorbeste ca un iliterat, este haotic si nu are NICI un rezultat meritoriu ca antrenor la nici un club ori nationala. Trebuie sa inteleaga ca are nevoie de o confirmare a valorii lui, sa nu mai stea pe laurii aurei de jucator genial. Asta a trecut. Ar fi bine sa se ocupe de afaceri, ori sa ia o echipa si sa demonstreze inti valoarea ca antrenor. Pacat de aceste jenante insistente al regelui..E un cersetor..
  • -1 (3 voturi)    
    Hagi la nationala (Joi, 16 aprilie 2009, 19:21)

    momo [anonim]

    Iar se merge pe o varianta perdanta din plecare?
    Hagi la nationala?
    Jalnica solutie, vom pierde sigur.
  • -2 (2 voturi)    
    Antrenor al echipei nationale? (Joi, 16 aprilie 2009, 19:50)

    Nelu [anonim]

    Citind celelalte comentarii nu cred ca mai pot aduga nimic. Scriu totusi acest mesaj doar in ideea ca parerea ca Hagi nu a demonstrat ca are calitati de antrenor nicaieri e impartasita si de mine.
    Ai luat ore de comunicare de cand nu ai mai antrenat Hagi? Daca nu, cum vrei sa comunici ideile tale jucatorilor? Dar schimbarile neispirate din timpul jocurilor cum le explici? Ai facut ceva ca sa nu mai gresesti ca in trecut? Cursuri de antrenor ai facut in exces, dar poti sa pui in aplicare ceva?
  • -2 (2 voturi)    
    Doamne fereste (Joi, 16 aprilie 2009, 20:27)

    Ciara din varful parului [anonim]

    asta ne-ar trebui.
    din lac in put sau am fugit de dracu si am dat de tat-su
  • 0 (0 voturi)    
    banul! (Joi, 16 aprilie 2009, 23:13)

    anpnim [anonim]

    Are nevoie de bani! si nu stie cum s-o spuna! spune domne "Am nevoie de muuuuuulti foaaaaarte muuuuulti bani!!! Altfel nu vin!" sa inteleaga tot prostu!
  • 0 (0 voturi)    
    Ai mai fost si ce ai facut ? (Joi, 16 aprilie 2009, 23:55)

    D.Lavrancea [anonim]

    Pacat de talentul tau de fotbalist dar caracter ZERO . Tu si Popescu l-ati debarcat pe Piturca atunci cand nu trebuia si acum te bagi singur in seama . Chiar nu-ti este rusine ?
    • 0 (0 voturi)    
      tacerea e de aur (Vineri, 17 aprilie 2009, 10:11)

      gf [anonim] i-a raspuns lui D.Lavrancea

      atat pentru dumneata cat si pentru alti aflatori in treaba care posteaza pe-aici: ar trebui sa aveti decenta de a nu-l acuza/blama pe hagi! fara hagi noi nu am fi ridicat niciodata pretentii cu nationala. doar geniu sau inegalabil si bucuria sa de a juca ne-au adus pe harta mondiala a fotbalului. nu-l considerati antrenor? foarte bine, fiecare cu parerea lui. dar de aici a-l insulta sau acuza e o dovada de crasa nesimtire si de impardonabila uitare. domnilor sunteti o rusine pentru neamul romanesc! exista multe alte forme de a-ti exprima dezacordul, nu doar insulta si injuratura. In ce priveste debarcarea lui Piturca, scuze, doar un boeuf l-ar mai apara pe nesimtitul bretonat. observ ca ratiunea e de mult in vacanta...