Dinamo castiga fara probleme, scor 4-2, partida derbi cu Rapid si se califica in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal. Dupa umilinta din campionat, scor 3-0, giulestentii sunt din nou victima tavalugului alb-rosu, cainii castigand partida de la Pitesti desi au fost condusi cu 1-0 (gol Lazar 10'). Dubla lui Marius Niculae (67' si 79') precum si reusitele lui Zicu (19') si Bostina (37') au ingenuncheat o formatie alb-visinie depasita la toate capitolele (pentru giulesteni a mai punctat Andrade 93').

Fluier final de partida. Dinamo - Rapid 4-2

93' Andrade marcheaza cu capul dupa o centare a lui Pitbull. Dinamo - Rapid 4-2

S-au aratat trei minute de prelungire

89' Dolha respinge cu piciorul un sut pe coltul scurt al lui Dica

88' Perja vede cartonasul galben

Suporterii giulesteni parasesc Stadionul Nicolae Dobrin

79' Marius Niculae scapa cu Marinescu, il lobeaza pe portarul giulestean si inscrie apoi cu capul. Dinamo - Rapid 4-1

78' Iese Zicu si intra Simao

76' Torje primeste cartonasul rosu pentru un fault dur asupra lui Lazar

74' Andrade este aproape de un autogol, balonul trimis de el trece putin pe langa poarta lui Marinescu

71' Paraseste terenul Malik si intra Tamas la Dinamo

70' A intrat Ionita in locul lui Djalovici la Rapid

67' Marius Niculae inscrie cu o lovitura de cap de la 11 metri. A centrat perfect Scarlatache. Dinamo - Rapid 3-1

64' Corner pentru Rapid, mingea ajunge la Maftei, iar sutul acestuia din unghi este respins greu de Dolha

62' Scarlatache vede cartonasul galben

59 ' Intra Emil Dica si iese Herea la giulesteni

55' Grigorie trimite cu capul (de la aproximativ 8 metri) pe langa poarta lui Dolha

Rapidistii au iesit mai hotarati de la cabine, dar dinamovistii se apara grupat

46' A iesit Pinto si a intrat Pitbull la Rapid

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Dinamo - Rapid 2-1

40' Zicu suteaza, mingea cade pe plasa portii lui Marinescu. Ramane 2-1

37' Bostina inscrie cu un sut din voleu de la aproximativ 20 de metri. Executie superba a dinamovistului. Dinamo - Rapid 2-1

35' Maftei suteaza puternic, Dolha retine fara emotii

32' Iese Mitea si intra Torje la Dinamo

26' Bostina primeste cartonasul galben

19' Zicu scapa singur cu Marinescu, il dribleaza pe portarul giulestean, iar balonul sutat de dinamovist este atins de Perja inainte de a intra in poarta. Dinamo - Rapid 1-1

18' Grigorie suteaza peste poarta lui Dolha

10' Costin Lazar deschide scorul cu un sut cu piciorul stang de la aproximativ 11 metri. Langa rapidist s-a aflat Moti, dar fundasul dinamovist nu l-a putut bloca pe giulestean. Dinamo - Rapid 0-1

9' Maftei vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Danciulescu

Nicio ocazie de gol in primele cinci minute

3' Grigorie executa o lovitura libera, apararea dinamovista respinge fara probleme