Liga 1 vs Champions League

Saptamana patimilor pentru microbisti/ Ce veti alege, Craiova - Dinamo sau Liverpool - Chelsea?

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 6 aprilie 2009, 11:57 Sport | Fotbal

Saptamana dificila pentru microbistii din Romania, etapa intermediara din Liga 1 urmand sa se suprapuna cu partidele fantastice din Champions League. Astfel, marti, Pandurii - Steaua (21.00)  va fi la concurenta cu Manchester Porto (21.45), in timp ce miercuri veti avea de ales intre a vedea Craiova - Dinamo (21.00) sau Liverpool - Chelsea/ Barcelona - Bayern (21.45). Ce veti alege?

Etapa intermediara din Liga 1 a picat cum nu se poate mai rau pentru microbistii din Romania, disputele importante din prima liga de fotbal a tarii urmand sa se suprapuna cu partidele din sferturile Ligii Campionilor.

Decizia va fi (probabil) cu atat mai grea cu cat sunteti unii dintre suporterii echipelor Steaua, Dinamo si Craiova, formatii ale caror partide se vor disputa in acelasi timp cu supermeciurile din Liga Campionilor.

Asezati in fata televizoarelor, veti dicta cine sa va incante privirile: Cristiano Ronaldo sau Dayro Moreno (marti seara) sau Messi, Henry, Ribery, Gerrard sau Lampard, pe de-o parte, fratii Costea, Danciulescu, Niculescu si compania, pe de alta parte.


Program partide marti si miercuri:

Marti, 7 aprilie, ora 21.00 Pandurii - Steaua
Marti, 7 aprilie, ora 21.45 Manchester - Porto

Miercuri, 8 aprilie, ora 21.00 U Craiova - Dinamo
Miercuri, 8 aprilie, ora 21.45 Barcelona - Bayern si Liverpool - Chelsea.


Citeste mai multe despre   























1031 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    ce intrebare fara sens (Luni, 6 aprilie 2009, 12:07)

    cu microbu in vena [anonim]

    va vedea GSP-ul ce inseamna sa joace steaua si dinamo si sa nu aiba telestectatori.
    nici nu cred ca avea rost sa intrebati asa ceva.
    ce alegi sa vezi? fotbal adevarat, sau amatori?
    raspunsul e simplu: LIVERPOOL, rules
    • +1 (1 vot)    
      Stai linistit... (Luni, 6 aprilie 2009, 13:08)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui cu microbu in vena

      Ca se gasesc tarani care sa se uite la Steaua si Dinamo...echipele lor de suflet...ahahahahah.
    • +2 (4 voturi)    
      Aleg sa inchid televizorul (Luni, 6 aprilie 2009, 13:44)

      gogu52 [utilizator] i-a raspuns lui cu microbu in vena

      Mi s-a acrit de atita fotbal la televizor si de toata becalizarea "sportului" de la noi.

      Mai bine citesc o carte.
  • +1 (1 vot)    
    Voi sunteti seriosi? (Luni, 6 aprilie 2009, 12:07)

    Mihai [anonim]

    Mai, da' voi sunteti oameni seriosi? Asta este intrebare la chiar asteptati raspuns?

    "Asezati in fata televizoarelor, veti dicta cine sa va incante privirile: Cristiano Ronaldo sau Dayro Moreno; Messi, Henry, Ribery, Gerrard sau Lampard, pe de-o parte, fratii Costea, Danciulescu, Niculescu si compania, pe de alta parte?"

    Keep it up! :))
  • +1 (1 vot)    
    pai (Luni, 6 aprilie 2009, 12:14)

    ratiu [anonim]

    A intreba ce preferi intre Craiova Dinamo si
    Liverpool Chelsea e la fel cum ai intreba:

    Manele sau muzica clasica?
    Mici cu bere sau caviar cu sampanie?
    Fata de la pagina 5 sau Mona Lisa?
    Dacia logan sau ferrari?
    • 0 (0 voturi)    
      Cum dreaq? (Luni, 6 aprilie 2009, 12:41)

      TNT [anonim] i-a raspuns lui ratiu

      Pai e clar , aleg Pandurii-Steaua , numai asa pot vedea 22 de amarati care alearga dupa un balon fara nici un rost . Intre fazele importante , adica in orice moment , mut pe ZeroTV sa vad la Televiziunea Prostului ce mai face Jiji Justitiarul fara TV in celula si pe sluga Argaseala cum practica curling .
      In rest astept restul transmisiilor din Liga lu' Mitica pentru un sport care poate fi numit Hopa Mitica dar nu fotbal .
  • +1 (1 vot)    
    preferinte (Luni, 6 aprilie 2009, 12:33)

    alpha [utilizator]

    grea alegere....pe langa cele scrise mai sus ar fi poate intreberea:ce doriti FOTBAL adevarat sau "competitia valizelor" ?
  • +1 (1 vot)    
    Reprogramare (Luni, 6 aprilie 2009, 12:37)

    Mario Popa [anonim]

    Sa vorbeasca la UEFA sa reprogrameze Champions League!!!
  • +1 (1 vot)    
    doooh... (Luni, 6 aprilie 2009, 14:33)

    Alexandru [anonim]

    walk on, walk on, with hooope in your heaaaart, and you'll neeeever walk alone!
  • 0 (0 voturi)    
    Hmmm (Luni, 6 aprilie 2009, 15:01)

    roberto [anonim]

    Eu ma uit la 0TV.
  • 0 (0 voturi)    
    Comentarii de la cunoscatori ne-suporteri (Luni, 6 aprilie 2009, 15:03)

    Paul [anonim]

    Da baieti, am inteles, voi nu suportati decit superfotbal, nu va coboriti la nivelul fotbalului romanesc. Ferice de voi, ce sa spun.
    Uite, eu unul infinit mai prost decit voi toti abia astept sa ma duc pe stadion la meciul Craiova-Dinamo, unde impreuna cu alti citeva zeci de mii de suporteri patimasi ai Craiovei sa vedem un meci de zile mari, in care sper sa cistige oltenii nostri!
    Deci, cum sa zic, nici nu imi pasa de Champions League si alta concurenta TV, iar daca nu as putea sa fiu pe stadion as plati oricit sa vad meciul asta la tv. Pun pariu ca mai sint multi ca mine, asa ca nu va mai tot dati ochii peste cap, spectacolul si pasiunea nu se rezuma la Champions League.
    E destul de nasol sa nu simti nimic pentru nici o echipa romaneasca pe care sa o poti si vedea pe viu, meci de meci. La noi in Craiova se traieste fotbalul, stiu ca sintem prosti, dar noi sintem fericiti in prostia noastra, ceea ce nu veti putea intelege voi astia superiorii niciodata. Asta e, vizionare placuta la TV unde alegerea e foarte clara.
  • +1 (1 vot)    
    parola (Luni, 6 aprilie 2009, 16:14)

    papura_voda [anonim]

    probabil ca tu esti unul de-ala care se uita la stirile sportive doar ca sa vada cate zile a stat la inchisoare fecali si daca nevasta nu stiu carui fotbalist a mai aparut in playboy. ah, pe langa asta te mai duci si la meci ca sa tragi o injuratura-doua, ca sa te descarci, si daca se poate si cativa pumni. ca deh, asa e in rromania noastra.

    din punctul meu de vedere campionatul romanesc nu exista, ar trebui sa fim exclusi din toate competitiile de UEFA si FIFA.

    deci nici pt mine nu are sens intrebarea din titlu.
    • 0 (0 voturi)    
      Probabil ca nu... (Luni, 6 aprilie 2009, 16:41)

      Paul [anonim] i-a raspuns lui papura_voda

      De ce crezi tot ce spui? Nu crezi ca exista suporteri adevarati, care se duc din placere si pasiune la meci, fara sa injure si pur si simplu pentru ca le place?
      Poate nu ai inteles, dar fiind din Craiova, chiar nu imi pasa despre Becali, iar stirile despre nevestele de fotbalisti se refera la cele ale fotbalistilor din Bucuresti, ca de altfel toate stirile...
      Vad ca e greu sa intelegi pasiunea pentru fotbal, dar ea exista, iar in Craiova are o istorie importanta. Nu ai cum sa intelegi daca nu ai vazut, probabil din cauza asta crezi tot ce spui.
      Nu-i nimic, e mai bine de noi ca ne place ceva decit sa nu ne placa, si cred ca e destul de trist sa nu te poti bucura in mod firesc de fotbal - intreaba-te de ce?
      Aici e o scandare care chiar se potriveste:
      Forta Stiinta ale!
      Lumea se-ntreaba de ce...
      Noi pentru tine am face orice!
  • 0 (0 voturi)    
    222 (Luni, 6 aprilie 2009, 19:32)

    iliuta [anonim]

    prefer sa merg la teren sa vad stiinta la treaba