Este 0-0 si se arata 4 minute de prelungire. In mod normal, nu se mai pot intampla foarte multe, dar nu si in cazul Milanului. Lecce s-a aparat eroic 90 de minute, dar nu a luat in seama si prelungirile. Ronaldinho 91' si Inzaghi 94' puncteaza si aduc rosso-nerrilor o victorie nesperata, scor 2-0. Nervii le cedeaza oaspetilor, iar Benussi si Konan sunt la un pas sa se ia la bataie.

Proverbialul noroc al lui Carlo Ancelotti a iesit la iveala in partida cu Lecce, disputa castigata de gazdele milaneze in minutele 91 si 94.

Ronaldinho (a atins mingea trimisa cu capul de Senderos) si Inzaghi i-au trimis pe oaspeti in pragul unei crize de nervi, portarul Benussi fiind la un pas sa-l ia la bataie pe Konan, cel care a fost vazut unul dintre vinovatii pentru golurile Milanului.

Vezi aici imagini din AC Milan - Lecce 2-0:

Serie A, Etapa XXX, Rezultate:

Siena-Lazio 2-0 (Calaio 25', Maccarone 85') Codrea a fost titular la gazde, in timp ce Stefan Radu nu a fost retinut in lotul lazialilor

Atalanta-Fiorentina 1-2 (Plasmati 49' - Jovetic 59', Gilardino 89')

AS Roma-Bologna 2-1 (Totti 12-penalty, 58-penalty / Marazzina 26)

Cagliari-Catania 1-0 (Matri 80)

Juventus-Chievo 3-3 (Chiellini 34, Yepes 53-autogol, Iaquinta 79 / Pellisier 25, 44, 90)

Palermo-Torino 1-0 (Cavani 51)

Reggina-Genoa 0-1 (Motta 78)

Sampdoria-Napoli 2-2 (Palombo 28, 63 / Zalayeta 44, Denis 90)

Udinese-Inter 0-1 (Isla 77' autogol)

AC Milan-Lecce 2-0 (Ronaldinho 91', Inzaghi 93')