VIDEO Bolivia - Argentina 6-1/ Dubla campioana mondiala, invinsa La Paz

de Andra Popa     HotNews.ro
Joi, 2 aprilie 2009, 12:03 Sport | Fotbal

Lionel Messi, in tricoul Argentinei
Infrangeri umilitoare se intampla si la case mai mari! Argentina lui Carlos Tevez si Lionel Messi a fost ingenuncheata de Bolivia, scor 6-1 in preliminariile CM din Africa de Sud. "Am crezut ca innebunesc cand am vazut ca jucatorii mei nu erau in stare sa opreasca niciun atac al adversarilor. Fiecare gol al Boliviei l-am simtit ca un cutit in inima", a spus Maradona, potrivit Reuters, dupa prima infrangere de cand este selectionerul dublei campioane mondiale.

La peste 3.600 de metri altitudine, in capitala Boliviei - La Paz, Messi&co au fost umiliti de penultima clasata in grupa de calificare la Mondialul din 2010. Aceast 6-1 este cel mai prost rezultat al Argentinei din 1958, cand a fost invinsa de Cehoslovacia.

Marcelo Martins (11), Joaquin Botero (33-penalty, 54, 65), Alex da Rosa (44) si Didi Torrico (86) au inscris pentru Bolivia, iar
Lucho Gonzalez (24) a marcat golul de onoare pentru argentinieni.

Vezi regalul de goluri din Bolivia - Argentina 6-1

2133 vizualizari

Si mai puteau (Joi, 2 aprilie 2009, 12:37)

meridi [anonim]

Pe langa alea 6 mai puteau intra lejer inca 4 goluri. Argentina de nerecunoscut.
      La altitudine (Joi, 2 aprilie 2009, 13:41)

Magiun [anonim] i-a raspuns lui meridi

Taticu...oricine-i de nerecunoscut la 4.ooo de m.
      La 3400 nu prea poti sa mai respiri si te simti ca un balon
      asa ca...e de recunoscut
        pai man (Joi, 2 aprilie 2009, 14:16)

ronnie [anonim] i-a raspuns lui Magiun

si atunci cum iti explici ca totusi sunt pe penultimul loc in grupa? altii ii bat acasa si Argentina nu ... si apoi bolivienii mereu au jucat la 3600 de metri, numai ca fitosii lui Maradona s-au uitat pe clasament si au zis ca va fi joc de glezne ;)
      greu (Joi, 2 aprilie 2009, 18:07)

claudiu [anonim] i-a raspuns lui meridi

Stiu personal pe cineva care a jucat fotbal pe stadionul din La Paz. Daca in prima repriza, vizitatorii mai fugeau cum fugeau, in a doua repriza zicea ca pur si simplu adversarii nu puteau sa fuga. fugeau 1 minut si 10 se odihneau. Selectia pentru nationala Boliviei se face cu jucatori de la inaltime.
    nici o scuza (Joi, 2 aprilie 2009, 14:34)

io [anonim]

pentru Argentina, au luat de 3 ori gol din 2 pase, de la portarul advers pina in propria plasa.