Piturca, dupa rusinea din Austria: NU plec!

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 1 aprilie 2009, 23:45 Sport | Fotbal

Piturca a ingropat "nationala" la Klagenfurt
Foto: AGERPRES
Antrenorul echipei nationale Victor Piturca a declarat ca nu va pleca de la echipa nationala, in pofida infrangerii din Austria si a prestatiei slabe a tricolorilor in campania de calificare. "Nu plec. Deocamdata! In perioada urmatoare, vom analiza situatia si vom vedea daca mai avem sanse de calificare".

"Nu s-a intamplat nimic deosebit, am pierdut jocul. Am avut meciul la discretie, dar cand facem greseli de o asemenea maniera, e normal sa pierdem. Trebuia sa vina si acest recul. Eu am atras atentia dupa EURO 2008 ca vom avea probleme. O analiza mai profunda vom face in perioada urmatoare, nu astazi. E prea devreme.

Vom vedea in perioada urmatoare daca mai avem sperante de calificare. Acum e prea devreme... Sunt amarat, sunt suparat, dar asta e viata", a declarat Victor Piturca dupa infrangerea din Austria (Pro TV).

"Mircea Sandu il va demite pe Piturca, sunt convins. Eu va spun in continuare ca Piti e un antrenor bun, dar in viata oricui poate aparea si un moment prost! Daca Hagi va fi desemnat inlocuitor, eu il sustin. Hagi merita o noua sansa, desi nu cred ca opozitia din FRF va accepta desemnarea lui!" , spune seful LPF Dumitru Dragomir.

"Un adversar asa de prost eu nu am mai intalnit in istoria echipei nationale. De la acel 1-7 in Elvetia, eu cred ca nu am mai patit asa ceva. Dar atunci a fost un accident, acum e lipsa de valoare. ne-au batut niste ecologisti din Austria, te umfla rasul numai cand te uitai la ei ce se chinuiau sa preia o minge. Eu mi-am spus de mult timp parerea despre Piturca. Asta e valoarea lui..." - Cornel Dinu (GspTV)


Citeste mai multe despre   



















5114 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    O data e ghinion, de doua ori la rand e prostie (Miercuri, 1 aprilie 2009, 23:51)

    Ivan [anonim]

    Ce mai vreti mai, ce mai e de asteptat?

    Desfiintarea!!!
    • +6 (8 voturi)    
      ... (Joi, 2 aprilie 2009, 0:43)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui Ivan

      Am o banuiala, desi poate suna aiurea, eu cred ca Piturca - la cum il stim cu totii: un infractor nesimtit - a pierdut intentionat meciul cu Austria, special ca sa fie dat afara si sa incaseze prima de 1 milion de euro.

      Ce ziceti?
      • +1 (1 vot)    
        subscriu (Joi, 2 aprilie 2009, 7:20)

        monkey_business [anonim] i-a raspuns lui Opposite

        Pai asta n-are coloana vertebrala, normal ca nu vrea sa plece pana mai este ceva de ciupit.
      • +2 (2 voturi)    
        dar... (Joi, 2 aprilie 2009, 10:26)

        outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui Opposite

        pe de alta parte, stie ca daca pleaca va fi un antrenor ratat, fara sanse de a prinde o echipa mare, doar echipe din liga a doua sau a treia. De aia se tine de craca.
      • +2 (2 voturi)    
        deci da (Joi, 2 aprilie 2009, 11:54)

        Niggerson [utilizator] i-a raspuns lui Opposite

        inca o mana moarta pentru Pitzi ! Iar trisheaza !
      • 0 (0 voturi)    
        AI dreptate (Joi, 2 aprilie 2009, 16:58)

        george [anonim] i-a raspuns lui Opposite

        Am avut exact aceeasi senzatie in meciul cu Olanda. Eu cred ca au luat bani grei ca sa piarda meciul cu Olanda si sa lase Italia sa mearga mai departe.
        In legatura cu meciul cu Austria ai dreptate. Eu l-am vazut la TV ca era foarte calm pe banca de rezerve, nu se agita deloc.
        Daca isi da el demisia trebuie sa plateasca federatiei 600.000 euro, daca este demis primenste 600.000 euro.
        Deci e clar ca nu isi va da demisia in nici un fel.
        Dar clauzele astea de reziliere fara nici un fel de obiectiv e clar magaria lui Sandu si Dragomir ca sa pape si ei ceva bani de aici
    • +2 (2 voturi)    
      "ne-au batut niste ecologisti din Austria" (Joi, 2 aprilie 2009, 10:11)

      Cornel Dinu [anonim] i-a raspuns lui Ivan

      " te umfla rasul numai cand te uitai la ei ce se chinuiau sa preia o minge"

      Ce poti sa mai zici? Macar Cornel Dinu are curajul sa zica adevarul. Tot respectul pt. el. Dar are dreptate. Pierdeau romanii mingi cu duiumu', mai ales Contra saracu', parca intentionat o facea. Mie scarba de asa jucatori, si asa antrenor.
  • +10 (10 voturi)    
    Pleaca! (Miercuri, 1 aprilie 2009, 23:58)

    cell_61 [anonim]

    Pleacă de la echipa națională! N-am fost niciodată atât de slabi. DEMISIA! Nesimțitule!
  • +7 (7 voturi)    
    plecare? (Miercuri, 1 aprilie 2009, 23:58)

    dorel [anonim]

    Criza nene, sa nu uitati sa stingeti lumina si acolo la federatie, nu pleca te rugam stai pana se alege prafu` de tot si toate!
  • +13 (13 voturi)    
    Pai e normal (Miercuri, 1 aprilie 2009, 23:59)

    stefan [anonim]

    Nu-i pasa de performanta ci de propriul buzunar. Daca e adevarat ca are clauza de reziliere de 1 milion de euroi, el asta vrea. Sa fie demis ca sa-si incaseza prima. Apoi sa o joace la cazinou.

    Normal ar fi de acum incolo urmatorul cuvint de ordine:
    NIMENI PE STADION la meciul nationalei.
    personal l-as extinde pentru tot campionatul.
    • +4 (4 voturi)    
      corect (Joi, 2 aprilie 2009, 9:05)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui stefan

      BOICOT ABSOLUT impotriva "fotbalului" marca sandu,mitica,becali,piturca.E singura sansa sa se schimbe ceva,altfel indivizii astia sunt in functii pe viata.Cata vreme mai sunt tembeli care merg la stadion ne meritam soarta.
    • +1 (1 vot)    
      subscriu... (Joi, 2 aprilie 2009, 14:49)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui stefan

      poate asa pleaca si nasu si corleone...
    • 0 (0 voturi)    
      de acord (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:41)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui stefan

      Super idee.


      Dar sa tina pana la sfarsitul campionatuluiu, DEOCAMDATA.

      Sa vedem cum isi mai iau banii idiotii din fotbal
  • +7 (13 voturi)    
    e trist... (Joi, 2 aprilie 2009, 0:00)

    taranistu [anonim]

    ...omul asta e incredibil! Parca l-ar avea tata pe Ceausescu, nas pe Iliescu si indrumator pe Basescu! E de necrezut, atata lipsa de orice urma de bun simt ma sperie! Ma intoarce in urma cu 20 de ani (politic vorbind!). Si nimic nu se va schimba, asta-i cel mai dramatic! Chiar daca va pleca, va incasa o gramada de bani, FRF va fi condusa de aceeasi jnapani care, dupa parerea mea, vor incasa o parte din acesti bani, Dragomir va sta bine mersi in acelasi loc, Gigi Becali va da interviuri in continuare, iar fratii Becali vor castiga in continuare bani si influenta cu rezultate sau fara. Hagi va face bani din publicitate, probabil va fi din nou antrenorul Nationalei, departe de stralucirea lui Hagi numarul 10, inegalabilul numar 10-Hagi, iar noi ne vom amagi in continuare...
    Fratilor, de Boloni ati auzit? Faceti-l sa stea 4 ani de data asta!
    Hai Romania!
    • +1 (1 vot)    
      MAFIOSU MIRCEA SANDU (Joi, 2 aprilie 2009, 9:00)

      Liviu [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Frumos ce spune-ti dar va amintiti atunci cand Böloni a fost antrnor l-au dat afara ca pe un caine i-au spus ce este bozgor si ca e tradator!!
      Eu ma intreb oare cine este s-au sant tradatori!!! nu cei care conduc fotbalul romnesc!!!!acesti caini turbati din conducere au adus fotbalul romanesc unde este acum .Nu numai nationala si liga de fotbal din romania care este compromisa:
      • 0 (0 voturi)    
        maestre (Joi, 2 aprilie 2009, 13:44)

        dan [anonim] i-a raspuns lui Liviu

        Daca vrei sa ne amintim pe bune era Boloni, atunci fa bine si consemneaza faptul ca el a plecat dela nationala pentru ca primise un contract gras in Belgia (sau Franta, ma rog nu cred ca e relevant acest detaliu). Si-a facut treaba f. bine la nationala, si la vremea respectiva s-au rugat de el sa ramana, dar a cerut bani multi. E drept, n-au regretat prea mult plecarea lui, au considereat ca are pretentii financiare prea mari. Nu l-a facut nimeni bozgor, si nu cred ca avea motive sa se simta jignit pe "latura etnica" (in afara de niste scandari ale "minunatilor" suporteri din Ghencea la meciul contra Ungariei). In plus, Boloni nu cred ca ar reveni cu placere la nationala, afirmatiile lui gen "eu mai simt ungur" nu sunt in masura sa-l rcomande pentru acest post, in actualul context socio-politic. Ar fi bun un antrenor strain, dar care sa nu faca tam-tam pe tema etniei. Cum vi s-ar parea Matheus (sau orice antrenor strain foarte bun) daca ar veni la nationala si ar spune: "voi sunteti niste valahi jegosi, ar trebui sa va invat totul de la zero" ?
        • 0 (0 voturi)    
          boloni... (Joi, 2 aprilie 2009, 14:51)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui dan

          vroia 500k euro/an cat castiga la stadard ca sa ramana...
          si atunci becali si sandu l-au preferat pe piti pentru 1 milion ca de, e omu lor...
          • 0 (0 voturi)    
            gresit din nou, maestre (Joi, 2 aprilie 2009, 17:15)

            dan [anonim] i-a raspuns lui liviu_

            Boloni a plecat in timpul campaniei pentru campionatul din Japonia - Koreea, in 2001, si a fost inlocuit de Hagi. Dupa Hagi a fost antrenor Iordanescu. Piturca a aparut in peisaj abia in 2006, la 5 ani dupa Boloni. Ca idee, 500K in 2001 era o suma mare pentru antrenorii de la nationala. Ca dovada, cei ce i-au urmat lui Boloni au avut 100 - 200K. Acum, Piturca are 600K, dar banii din fotbalul de la noi sunt cu totul altii, au trecut totusi 8 ani de atunci.
  • +6 (6 voturi)    
    Daca voi nu ma vreti,... (Joi, 2 aprilie 2009, 0:00)

    alina [anonim]

    ...eu va vreau :)))
  • +7 (7 voturi)    
    aaaaaaaa (Joi, 2 aprilie 2009, 0:03)

    cri [anonim]

    pai din cite am inteles asteapta sa fie dat afara ca sa primeasca cei 600000 de euro.eu il donez pe primul.care-i contu??
    • +1 (1 vot)    
      Putem incepe!... (Joi, 2 aprilie 2009, 8:42)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui cri

      ...si eu dau un euro numai sa plece dracului,jeg ordinar,fara tupeu,incredibil de idio, ordinar.

      dupa declaratiile de la pro tv imi vina sa vars, rusine ca avem asemenea specimene in rsr-ul nostru cel "scump".
      asta e,traiasca si sa-n floreasca toti care sunt asemenea lui piturca.rusine rusine rusine!!!


      si daca se merge pe strangerea de fonduri ,eu as continua cu al'de m.sandu,mitica,becali,etc.
      iar cand am reusit sa-i "eliberam din functie" pe toti ,atunci sa vina innoirea din temelii.

      sa fiti iubiti!


      ps. :) nu-mi da si mie cineva 10 mii de euro sa-mi achit si eu imprumutul de la banca? :)
  • +6 (6 voturi)    
    PITZI.. (Joi, 2 aprilie 2009, 0:04)

    AYAN [anonim]

    PITZI NU PLECA .. STAI SA ARATI CUM NU SE CONDUCE O NATIONALA SA RAMAI IN ISTORIA PROSTIMII CA UN BAIAT DE CARTIER .... BUN BAIAT PITZI PROSTII SUNT ALTZII .. BRAVA PITZI . TU TRE SA FI EXEMPLU DE STUDIAT LA FACULTATILE DE PHIHOLOGIE .... SAU SUPORTERII NATIONALEI ???
  • +7 (7 voturi)    
    Afara (Joi, 2 aprilie 2009, 0:05)

    cosmin [anonim]

    Afara cu constipatu asta impostor
  • +3 (3 voturi)    
    nu pleca ..te rog! (Joi, 2 aprilie 2009, 0:07)

    montreal [anonim]

    ramii draga r-m ...desi cred ca "echipa" din ...sineasca are nevoie de un antrenor ca tine...daca cumva, totusi, pleci,..ia l cu tine si pe "burta"... nu de alta dar ati reprezenta cel mai bine principalele "clase" ale poporului roman...
  • +4 (4 voturi)    
    nesimtit ordinar (Joi, 2 aprilie 2009, 0:07)

    bogdi [anonim]

    Normal ca nu pleaca. Are bani de luat. El pentru bani e la nationala si acuma sta cu nesimtire si isi bate joc de noi. Apoi domnul Mircea Sandu e vinovatul cel mai mare. Asa stie el sa angajeze antrenori care nu au dovedit nimic la cluburi in afara de blaturi si trisat la cazino.
    • -3 (5 voturi)    
      nu chiar (Joi, 2 aprilie 2009, 0:28)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui bogdi

      De acord ca nu jucam nimic si ca trebuie demis.
      Nu ai dreptate cand zici ca n-a dovedit nimic: cu el antrenor ne-am calificat ultimele 2 dati la campionate. Desi am jucat slab la europene, nu uita ca daca Mutu inscria din penalty Romania se califica si Piturca era erou national. In plus i s-a facut o nedreptate cand a fost demis in trecut fara infrangere. Deci motive sa fie selectioner existau.
  • +4 (4 voturi)    
    ei-ei... (Joi, 2 aprilie 2009, 0:10)

    just me [anonim]

    Daca federeatia asta putreda nu poate sa-l faca pe Pitzi sa-si dea demisia cu un avocat bun, iar Pitzi va fi demis... sa fie demisi totzi demisi...

    E inacceptabil...!!!

    Toate stritile de sport se bazeaza pe "asa-zisi jucatori" carer sunt plini de figuri si de arogantza si de curve tzatze si cur-uri...

    FRATZILOR !!!! Voi mass-media, ajutatzi pe cei mici, facetzi putzina publi..., cine stia de Tanase ca joaca asa bine, facetzi putzina pulbi gratis celor care l-au EDUCAT asa cum l-atzi vazut azi!!!

    Stiu ca mass-media e o afacere , dar... exact cum e pitzi si jucatorii si stirile care le datzi , exact asa suntetzi si voi cei care le publicatzi!!!!!!

    CEVA CONSTRUCTIV SE POATE?
    Marius Podina din Baia Mare
  • +4 (4 voturi)    
    prostul (Joi, 2 aprilie 2009, 0:11)

    Gogu [anonim]

    daca nu e si fudul parca nu e prost destul
  • -10 (10 voturi)    
    Bravo Pitzi ! (Joi, 2 aprilie 2009, 0:14)

    gigel [anonim]

    mie imi place pitzi, i se rupe de toti;
    nici eu n-as pleca in locul lui, banii sunt mai importanti decat toti fraierii care il injura;
    bravo pitizi, fii tare !
    • 0 (0 voturi)    
      vai-vai (Joi, 2 aprilie 2009, 9:57)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui gigel

      nu te pune cu prostii ca au mintea odihnita .
      asta in cazul in care vrea cineva sa-ti raspunda si sa-ti aduca mii de argumente prin care sa-ti dai seama cat de odihnit esti.
  • +4 (4 voturi)    
    nationala (Joi, 2 aprilie 2009, 0:16)

    vfr [anonim]

    singurul raspun corect acum
    este ca Piti trebuie sa plece.
    pentru ca nu are onoare.
    pentru ca nu recunoaste si nu isi asuma esecul.
    pentru ca intr-un dulce stil romanesc da vina pe capra vecinului.
    pentru ca nu are "cojones" pentru aceasta demnitate care este functia de antrenor al nationalei.
    Domnule Piturca, sunteti dupa parerea mea de suporter un amarat de exponent al manelismului care ne guverneza acum.
    Stimati jucatori, reveniti pe teren de la inaltimea tronurilor pe care unii guralivi din societatea noastra decazuta v-au ridicat.
    Luati un exemplu de bun simt si de respect pentru munca de la colegii vostri mai tineri precum Tanase si Nicu.

    Romania are resurse.
    Lasati-le sa se afirme.

    Hai Romania!
    • +3 (3 voturi)    
      Solutie (Joi, 2 aprilie 2009, 0:44)

      mike21 [anonim] i-a raspuns lui vfr

      Piturca nu va intelege niciodata faptul ca este in primul rind o onoare sa antrenezi nationala si in al doilea rind este un contract reziliabil inainte de termen pentru o clauza de X sute re mii de euro. Vom merge in continuare la meciurile Romaniei(doar aici ne-am nascut) dar putem sa ne exprimam din primul pina in ultimul minut nemultumirea fata de un antrenor arogant si imperturbabil orientat catre niste obiective doar de el stiute.
      Daca am fi jucat fotbal de calitate, daca am fi avut ratari monumentale, macar ar fi ramas o speranta de joc bun, dar asa....
      Jos palaria pentru niste austrieci care si-au jucat sansa asa cum au putut si au stiut.
  • -1 (5 voturi)    
    ride coib... (Joi, 2 aprilie 2009, 0:29)

    stefan [anonim]

    Nu-l iubesc pe Piturca, nu l-am considerat fotbalist si nu-l consider nici antrenor, dar cine comenteaza... Cornel Dinu.
    Lasa-ne nene cu verticalizarea ta cu tot.
    Chiar in Romania nu se gesesc oameni capabili sa comenteze fotbal?
  • +2 (2 voturi)    
    unui anafabet nu-i poti cere onoare (Joi, 2 aprilie 2009, 0:30)

    GAB [anonim]

    ...faptul ca s-a ajums cu ceva parai,asa cum spune vorba din batrini cu prostul care nu-i fudul..................multumiri FRFcare s-a fript odata cu el ,nu a invatat nimic atunci si probabil in 5 ani ajunge inapoi la nationala ca oricum altul mai bun aceestia nu pot gasi
  • +4 (4 voturi)    
    nu-mi vine sa cred!!! (Joi, 2 aprilie 2009, 0:34)

    Andrei [anonim]

    La ce sa te-astepti de la un infractor care fura din cazinouri ???
  • +3 (3 voturi)    
    gurita trebuie sa plece (Joi, 2 aprilie 2009, 0:34)

    gu [anonim]

    gurita, vezi-ti de-ale tale ca pe la nationala ne-ai nenorocit
  • -5 (5 voturi)    
    D-l Piturca (Joi, 2 aprilie 2009, 0:39)

    stefan [anonim]

    Hai sa nu-l judecam pe D-l Piturca la necaz-este un mare tehnician, pe care, daca as fi proprietar de club, as face totul ca sa-l angajez drept antrenor.
    In conditiile actuale nici un Zagallo sau Enzo Bearzot n-ar face minuni.Trebuie reconstruit tot sistemul din temelii, ca sa ne putem pregati pentru CM 2018.
    Hai Romania!!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Cine e D-l Piturca? (Joi, 2 aprilie 2009, 4:35)

      Scientician [anonim] i-a raspuns lui stefan

      ca Pitzi care "antreneaza" nationala e un netrebnic.
  • +1 (1 vot)    
    asa sunt si politicienii, nu vor sa plece (Joi, 2 aprilie 2009, 0:45)

    nu mai cenzurati [anonim]

    care-i solutia romani?
    • +4 (4 voturi)    
      Petitie! (Joi, 2 aprilie 2009, 1:34)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui nu mai cenzurati

      Un ziarist roman care iubeste fotbalul si echipa nationala ar trebui sa initieze o petitie de demitere a capilor FRF si LPF. Sa puna argumentele frumos pe tapet si noi s-o semnam. Asta vad eu. Altfel nu merge. Cand o sa apara 5 milioane de semnaturi atunci o sa conteze unde ii doare mai tare: la sponsori. Asa ca domnilor ziaristi, de-abia astept sa faceti asta. Multumesc. Un suporter de multa vreme dezamagit.
      • +1 (1 vot)    
        mai terminati cu petitiile (Joi, 2 aprilie 2009, 1:58)

        null [anonim] i-a raspuns lui Radu

        nu vedeti ca nu se intampla nimic, ati avut o petitie pt FMI alta mai in urma cu ascultarea accesului la internet etc.
        Ce rezultate aveti in urma acestor petitii?
        • +2 (2 voturi)    
          ce petitie (Joi, 2 aprilie 2009, 8:49)

          Dorel [anonim] i-a raspuns lui null

          fara petitii. Sa se faca cheta sa se stranga 10-20 de mii de euro, angat o trupa de raketi din Ucraina sau Rusia si executie simpla pentru tot ce inseamna conducere in federatie. Pun pariu ca dupa ce pica 1-2 restul isi dau demisia si returneaza si tot ce au furat! Solutia e ff simpla si eficienta. Valabila si pentru alte domenii!
          • 0 (0 voturi)    
            hahaha (Joi, 2 aprilie 2009, 14:55)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Dorel

            buna asta!!!
            aprob...
            pun si eu bani !!!

            si daca merge in fotbal propun sa o extindem cu autostrazile primarii, guvernul etc...
        • 0 (0 voturi)    
          atunci ce propui??? (Joi, 2 aprilie 2009, 14:54)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui null

          corect nu a avut mari rezultate...
          DAR e dovada ca nu ne convine si ca facem ceva...

          ce vrei sa stam si sa inghitim fara sa facem nimic??? sau sa parjolim tot in cale si sa distrugem FRF (in cazu de fata)???
  • +4 (4 voturi)    
    RUSINE PITI ! (Joi, 2 aprilie 2009, 1:10)

    Ana [anonim]

    Esti rusinea Pamantului omule !
    Ascunde-te sa nu te mai vada numeni !
  • +1 (1 vot)    
    Altii cum pot? (Joi, 2 aprilie 2009, 1:27)

    Catalin [anonim]

    In aceasta perioada sunt in Paris si in aceasta seara am fost la meciul Franta-Lituania de pe Stade de France. Am vazut un meci in care Franta a jucat destul de slab(parerea mea) si Lituania obisnuitul joc destructiv cu care ne-a ars si pe noi. Si Franta are un antrenor contestat dar jucatorii fac ce le indica el (A nu se intelege ca-l apar pe Pitzi). Suporterii cred ca au contat insa cel mai mult . Au fost in jur de 80.000 si o atmosfera de turneu final de CM. Deci intrebarea e: cum altii cand joaca prost, au un antrenor hulit reusesc sa-si atinga obiectivele?
  • +3 (3 voturi)    
    afara (Joi, 2 aprilie 2009, 1:30)

    bnj [anonim]

    barbugiule, nu vrem sa aflam pana unde poti merge cu nesimtirea....pleaca de la nationala altfel ajungem sa ne rugam sa patesti ceva pana la urmatorul meci. o sa ajunga nationala San Marino sa aiba mai multi suporteri decat noi
  • 0 (2 voturi)    
    piti, nu-i nevoie sa pleci; las ca te demite sandu (Joi, 2 aprilie 2009, 3:03)

    anti-piti [anonim]

    nici nu ma mira reactia lu piturca. ce poti sa te astepti de la un trisor?

    nu este singurul vinovat pentru situatia la care am ajuns, dar fiind antrenor are si cea mai mare pondere si raspundere pentru aceste esecuri. doar ca el este incapabil sa inteleaga aceste lucruri (dupa mintea lui, el este genial, toti ceilalti sunt de vina). si asta a fost "strategul" nationalei!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Joi, 2 aprilie 2009, 5:24)

    Lucian [anonim]

    Cand are clauza de reziliere de 600.000 de euro, cine-si da demisia? Voi v-ati da demisia, in locul lui? Va fi dat afara oricum, cred ca si el e convins de asta, dar va incasa banii. Ar fi trebuit sa se intample asta de mult, inca de cand am luat bataie de la Olanda la Euro 2008. Atunci a zis ceva de genul "trebuie sa ne cunoastem lungul nasului, asta e valoarea noastra". Un antrenor cu mentalitate de luzar, care nu trimite echipa in teren ca sa castige, nu are ce cauta la nationala.
  • 0 (0 voturi)    
    Putreziciunea fotobalului romanesc (Joi, 2 aprilie 2009, 6:41)

    Cioara din varful parului [anonim]

    Doar in Romania se poate asa ceva. Nici un rezultat, sau mai bine zis, rezultate rusinoase pentru toti romanii, iar smecherii de smecheri din fotbalul romanesc au tupeul fantastic sa-i doara fix in c...r de suporteri.
    La ce sa te astepti cand in frunte e unul ca Sandu, Il capo di tutti capi.
    De aia mi-e scarba ca sunt roman si-mi pare rau ca m-am nascut aici.
    Datorita unor nesimtiti ca ei.
  • 0 (0 voturi)    
    nevinovat (Joi, 2 aprilie 2009, 7:48)

    alex [anonim]

    daca toti antrenorii de fotbal ar trebui impuscati piturca ar muri nevinovat
  • 0 (0 voturi)    
    Fotbal (Joi, 2 aprilie 2009, 8:07)

    sandu [anonim]

    Sunt doua variante:
    -dupa ce le-am dat OMV,credeam ca nu mai vor nimic de la noi,m-am inselat;
    -in Africa de Sud criminalitatea este la cote maxime.In acest context ,cred ca vor mai exista echipe nationale care vor ezita sa se califice.
  • 0 (0 voturi)    
    piturca si contractul... (Joi, 2 aprilie 2009, 8:30)

    egroeg [anonim]

    desi ar trebui sa suporte cei 1 mil euro Sandu-Dragomir-Lupescu,au si de unde ,ca au supt destul de pe posturile care sunt,eu as propune ca iubitorii de fotbal din tara,s-or aduna un milion, sa doneze cate un euro ca sa se plateasca clauza de reziliere,cu conditia ca sa i se interzica lui piturca dreptul de a mai antrena in Romania pentru rusinea nationala care a provocat-o de cand a preluat echipa.
  • 0 (0 voturi)    
    metamorfoza (Joi, 2 aprilie 2009, 8:52)

    Cinton Nast [anonim]

    Cum putem caracteriza jocul echipei nationale?
    - nepunticios
    - labil psihic
    - fara coloana vertebrala

    S-a reusit performanta de a transforma placerea si bucuria jocului si spectacolului in scarba si dezamagire.

    Dupa chipul si asemanarea cui s-a metamorfozat echipa de fotbal a Romaniei?
  • 0 (0 voturi)    
    de ce sa plece! (Joi, 2 aprilie 2009, 8:57)

    :-) [anonim]

    de ce sa plece? are un salariu de invidiat, un contract foarte avantajos ... sincer sa fiu, si eu asi putea sa traiesc (chiar bine) din acei bani.

    demisie de onoare? ... pe meleagurile noastre acest lucru nu prea e cunoscut.
  • 0 (0 voturi)    
    asta da tupeu de antrenor (Joi, 2 aprilie 2009, 9:04)

    caricaturi [anonim]

    piturca are tupeu de golan http://tinyurl.com/piturca
  • 0 (0 voturi)    
    parere (Joi, 2 aprilie 2009, 9:45)

    Pandi [anonim]

    Piti! De mai stai o tura vei dezfiinta totul in jurul tau. Nationala e praf si pulbere. Ramine sa vedem daca se va renaste din propria cenusa ca o pasare phoenix, dar cu un alt tehnician. Pa si pusi !
  • 0 (0 voturi)    
    lache (Joi, 2 aprilie 2009, 10:01)

    hic sunt leones [utilizator]

    cei care se uita la acest fotbal; tineti si voi cu o echipa normala cum ar fi Insulele Feroe sau Luxemburg, va garantez ca veti fi mai multumiti.
  • 0 (0 voturi)    
    Mircea Sandu te rog sa pleci! (Joi, 2 aprilie 2009, 10:03)

    Stefan [anonim]

    Cel care l-a adus pe Piturca la echipa nationala si cel care a semnat contractul asta aberant cu el, trebuie sa plece primul, adica Mircea Sandu!

    De cind e Mircea Sandu, echipa nationala a fost intr-un regres continuu!
  • 0 (0 voturi)    
    Eu sunt Victor Piturca (Joi, 2 aprilie 2009, 10:11)

    Bogdan [anonim]

    "Eu sunt Victor Piturca" nu va e rusine putin asa ??? Nea Piti care nu doreste ca Max Nicu sa joace ca nu injura la antrenamente si e sfios ....am un sfat pt Max ...baga-ti ....in gura lui nea Piti si sa vezi ca functioneaza ...asa functioneaza la fratii Becali care il joaca pe degete pe nea Piti cel plin de caracter si corectitudine.
    Nea Piti si federatia vor trage linie ....aveti grija ce linie trageti sa nu cumva sa o traga Mutu pe nas ! dar de ce sa fim rai ....Mutu joaca bine pentru Fiorentina si a dus in spate o gloata de fizzosi si incompetenti. Poate mai zambeste Radoi odata senzual cum a facut-o la primul gol al austriecilor . Poate buldozerul de Marius Niculae poate lua poarta pe sus si sa o arunce peste minge si asa ne-am bucura si noi de gol din partea lui in aceasta campanie. Pentru Nicolita ar trebui inventat un nou joc in care ar trebui sa se scape de minge inloc sa incerci sa o tina in posesie.
    Marica ...Marica...Marica ma baiatule las-o pe Ginuta ma baiatule ca poti spune ca a fost calificata la mai multe turnee finale nocturne decat toata echipa voastra si tie numai la ea iti sta gandul. Ar mai fi de insirat ganduri negre si pline de ura dar ce rost are ?? pentru cine ??
    Tanase ...FELICITARI !!! Un mare jucator ...stai departe de fratii Becali.
    Sa incheiem cu o alta replica deja celebra a lui nea Piti "Am pierdut si acest meci asa cum era de asteptat "
    RUSINEEEEEEE !!!
  • 0 (0 voturi)    
    asta ,am zis ieri...si acum un an!!!!!!!!! (Joi, 2 aprilie 2009, 11:15)

    anonimus [anonim]

    schimbati hahalerele din frf (Miercuri, 1 aprilie 2009, 13:22)
    mihai [anonim]
    intii trebuiesc adusi conducatori la carma federatiei care sunt cunoscuti si au facut performanta internationala ani de zile
    1.presedinte mircea lucescu
    2.director executiv giga popescu
    3.director de imagine si relatii internationale gica hagi
    3.antrenor principal ladislau boloni
    4.antrenor sec .dan petrescu
    boloni .ar elimina golaneala instaurata la lotul national,ar aduce munca si disciplina,performanta ,iar in timp,dan petrescu ar crea continuitate.
    in primul rind,federatia trebuie intarita cu autoritatea lui mircea lucescu si l.boloni
  • 0 (0 voturi)    
    Mi-ati luat bucuria fotbalului ! (Joi, 2 aprilie 2009, 12:17)

    Gore [anonim]

    Mi-ati luat si bucuria fotbalului, voi cu FRF-ul vostru plin de corupti, cu mafiotul mircea sandu in frunte.
    Clauza lui piturca pentru rezilierea contractului e de 1 mil euro - evident aberant, cel care i-a semnat contractul ar trebui sa raspunda.
    Eu, personal contribui cu 100 euro si daca fiecare microbist din tara asta mai pune cite 1 euro il vom da afara pe nesimtitul asta incompetent.
    Cu 1,5 -2 mil de euro pe an putem avea un antrenor strain de top din cupele europene. Dar atunci nu mai ies mafiotismele de genul "baga-l pe al meu sa-i cresc valoarea la transfer"
    • 0 (0 voturi)    
      Hai Ungaria!!! (Joi, 2 aprilie 2009, 13:32)

      TNT [anonim] i-a raspuns lui Gore

      Bravo Piti !!! Cum le-ai dat tu peste nas fraierilor care te criticau dupa jocul cu Serbia !!! Le-ai aratat tu ca ala de fapt era o victorie comparativ cu meciul care l-ai facut cu rezervele Austria II .Nu pleca pina nu aduci reprezentativa Romaniei la acelasi nivel ca si Ungaria !!!
      @Piti , personal te inteleg ca-i greu cand ai datorii de la barbut , dar daca iti dau hotii aia din federatie juma de milion pe moca , sa fii sanataos .Eu personal nu ma duc la nici un meci din tara asta sa nu bag nici 5 bani in Federatia de Comunisti-Fosile-Corupti .
  • 0 (0 voturi)    
    Plata (Joi, 2 aprilie 2009, 13:17)

    nia [anonim]

    Cand s-au calificat ,faceau liste cu minute jucate,sa vada cat cascaval le revine.Acum cand au dat-o in bara sa faca socoteala sa plateasca fiecare dupa minute jucate sau fentate,Nu uitati sa-i puneti pe lista pe'alde Dragomir ca-s primii la-ncasat.Nesimtitu' de Dragomir lua tablele cu el si ne radea in nas ca munceste.Sa-i plateasca lui Piturca ca ei au facut contractul nu noi.Bravo ,Piti,da-le cu tifla la toti/ei s-au rugat sa ramai
  • 0 (0 voturi)    
    M-am saturat... (Joi, 2 aprilie 2009, 14:05)

    alin [anonim]

    Pitzi trebuie sa plece! Nasu (Sandu) trebuie sa plece! Dragomir trebuie sa plece! Pana cand nu curatam federatiile de fotbal, nu vom avea nici un campionat competitiv de fotbal nici echipa nationala. M-am saturat de blaturi si aranjamente de orice fel! M-am saturat de incompetenta, lacomia si nesimtirea de care dau dovada acesti indivizi! M-am saturat sa vad cu fotbalul este tot mai mult 'mondenizat" si m-am saturat sa vad cum "competitiile sportive" se desfasoara in presa si nu in teren!
  • 0 (0 voturi)    
    nu pleci... dar (Joi, 2 aprilie 2009, 14:47)

    liviu_ [utilizator]

    cu ceva noroc, o sa dea masina peste tine !!! sau mai bine tancu ca sa fim siguri ca nu mai revi