Ionel Ganea despre Piturca: E un super nesimtit, tupeist si plin de aere si fumuri

de Andra Popa     HotNews.ro
Luni, 30 martie 2009, 18:05 Sport | Fotbal

Ionel Ganea, legitimat la Sanatatea Cluj
Foto: AGERPRES
"Piturca trebuia sa plece dupa meciul cu Lituania", a rabufnit Ionel Ganea la adresa selectionerului. Mai mult, jucatorul il considera pe Piturca raspunzator pentru aceasta campanie de calficare aproape ratata. "Piturca are super tupeu, super nesimtire, are la fumuri si aroganta in el.." este caracterizarea facut de Ganea selectionerului Romaniei.

"Ce sa va zic despre Max Nicu? Nu stiu de ce nu a jucat. Motivele lui Piturca sunt jenante. Cum sa spui ca este presiune mai mica in Romania decat in Germania. Motive de 2 lei. Pai aia in Germania vor sa joace in Champions League, sunt pe primul loc.

Trebuie luate masuri dupa meciul cu Lituania. Piturca are super tupeu, super nesimtire, trebuia sa plece singur. Are la fumuri si la aroganta in el...Trebuia sa plece dupa meciul cu Lituania. Pe Olaroiu si pe Hagi ii vad principalii candidati la postul de antrenor. Pai cum sa spui ca Hagi nu are treaba cu antrenoratul? Hagi e toba de fotbal", a spus Ganea la Gsptv.


Citeste mai multe despre   























2590 vizualizari

  • -7 (7 voturi)    
    Zise Ganea... (Luni, 30 martie 2009, 18:11)

    calin [anonim]

    Cel care isi bate regulat nevasta (nu, nu am gresit ordinea cuvintelor!) si cand are draci, se da si la "albitri"...
    • +8 (8 voturi)    
      Adevarul e una, cine-l spune e altceva. (Luni, 30 martie 2009, 18:59)

      Pupati si-aici, pitzisti! [anonim] i-a raspuns lui calin

      De aia n-are ursul coada, iar romanul nepasator n-are nicio inclinatie sa faca distinctia intre adevarul necesar luarii unei masuri si nerelevanta persoanei la care se repede, dupa ce a indraznit sa-l spuna.

      Uite-asa ajungem sa admiram vorbele altuia, mai bland si umil, care nu-si bate nevasta sau arbitrii, dar pupa tot ce poate, se ascunde in lasitate in timp ce minte de ingheata apele, numai bune la prins coada ursului pacalit de diversionisti.

      Pitzi, tu esti diversionistul sau ti-ai lasat pupistii la panda?
  • -2 (4 voturi)    
    VIU (Luni, 30 martie 2009, 18:16)

    duke [anonim]

    Nu ma pasioneaza fenomenul foarte tare dar GANEA ar trebui evitat si eliminat din subiectele conexe sportului.
    Violenta de care a dat dovada, chiar bestialitatea, nu-l mai recomanda sa mai faca aprecieri.
    De altfel din limbaj se cunoaste ca nu a invatat nimic din experienta avuta.
    Si eu il doresc afara pe Piturca dar prefer o decenta a limbajului si a comportamentului celor care se pronunta pro sau contra.

    Deci odata cu Piturca ar trebuie sa ne lase si GANEA!
  • +5 (5 voturi)    
    Primul care a avut curajul sa zica asta.. (Luni, 30 martie 2009, 18:38)

    Grec [anonim]

    Singurul care il doare undeva de toti, si tot ce zice acum zice pe buna dreaptate , piturca trebuie sa ne lase dupa meciu pierdu cu lituania. Pai daca nici pe Lituania nu bani dute ba ca esti puscarie.
    Cat despre Tupeul , Nesimtirea , Aroganta zisa despre Piturca ,are mare dreptate..
    Lasa-ne piturcaaaaaaaaaaa pisuneam pe tine..
  • -5 (5 voturi)    
    Hagi este o solutie buna (Luni, 30 martie 2009, 18:47)

    cucu [anonim]

    Acum este timpul potrivit pentru Hagi. Nu este sub presiune (sansele sunt minime la calificare), si poate intra usor in pozitia de antrenor, unde sa se solidifice pentru urmatoarele campanii. Miza fiind mai mica, va putea jongla si tupeurile din nationala mai usor. Si daca ne asteptam la vreun miracol, Hagi este singurul care ar putea face asta, dar nu ne asteptam. Dar nu stii niciodata...
    • +4 (8 voturi)    
      Giga Hagi (Luni, 30 martie 2009, 18:54)

      Zeus [anonim] i-a raspuns lui cucu

      GIGA Hagi antrenor? La Nationala? O gluma extrem de proasta.
    • +4 (8 voturi)    
      Hagi... (Luni, 30 martie 2009, 18:55)

      Xample [anonim] i-a raspuns lui cucu

      Hagi e cel mai de kkt antrenor posibil. ca jucator a fost un geniu dar ca antrenor e varza...ce realizari are el ca antrenor de cand s-a lasat de fotbal?...nici una.
      • 0 (0 voturi)    
        gica contra ha.. (Miercuri, 1 aprilie 2009, 12:36)

        pupu [anonim] i-a raspuns lui Xample

        nu fi prostalau documenteazate intii.
    • 0 (0 voturi)    
      te referi... (Marţi, 31 martie 2009, 13:15)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucu

      la acel hagi care nu a fost in stare sa bata slovenie la baraj???
      hagi este categoric mai bun ca pituica... dar se gasesc solurii de 50 de ori mai bune ca hagi...
  • +7 (7 voturi)    
    Antrenorul (Luni, 30 martie 2009, 19:21)

    Mike [anonim]

    Ce-ar fi daca ne-am gandi mai mult la DAN PETRESCU, drept un bun antrenor al nationalei? Si ce-ar fi daca jucatorii (imbuibati) ar da dovada de mai multa dorinta de a juca....fotbal? - dar fotbal competitiv. :{)
    • +3 (3 voturi)    
      DAN PETRESCU (Luni, 30 martie 2009, 20:19)

      luke [anonim] i-a raspuns lui Mike

      sa-l votam pe dan petrescu!!!!!!!!!noua generatie!!!!cel mai bun!!!!
  • +2 (4 voturi)    
    de ce nu un antrenor strain? (Luni, 30 martie 2009, 20:47)

    Andrei [anonim]

    Nu prea ma pricep la fotbal dar de ce ar trebui sa fie neaparat roman antrenorul nationalei? Mereu se vehiculeaza aceleasi 2-3 nume ca inlocuitori ai lui Piturca...
  • +1 (1 vot)    
    Pt. Andrei (Luni, 30 martie 2009, 22:22)

    C [anonim]

    pai daca vine un antrenor strain, ce jmenuri mai face familia Becalii si altii ca ei. E plin fotbalul romanesc de jmecheri...

    Noi suntem de vina ca ii toleram. Pe ei si pe cei asemenea lui Piturca.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine vorbeste?! (Marţi, 31 martie 2009, 8:37)

    mario [anonim]

    Daca facea acest comentariu orice alt jucator as fi inteles. Ganea vorbeste de tupeu si nesimtire? Jucatorul care l-a amenintat pe Boloni cu bataia la marginea terenului, jucatorul care a sarit sa stanga de gat arbitrul? Grav este ca uitam cine si ce face prin sportul romanesc si dam atentie declaratiilor emise de astfel de specimene...