Preliminarii Cupa Mondiala

Romania - Serbia 2-3/ Mai bine stingeam lumina...

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:45 Sport | Fotbal

Piturca, in pragul disperarii dupa meciul cu Serbia
Foto: AGERPRES
Dupa 2-3 cu Serbia, Romania pierde contactul cu pozitiile fruntase ale grupei a-7-a de calificare la Cupa Mondiala din 2010, in acest moment prezenta tricolorilor la competitia gazduita de Africa de Sud parand mai mult o utopie. Krasic (17'), Dorel Stoica (autogol 45') si Ivanovic (58') au stabilit invingatoarea, golul lui Marica (50') punctand numai la impresia artistica. Cea mai buna solutie pentru tricolori ar fi fost aceea ca pe Stadionul Farul sa se fi stins lumina pentru Ziua Pamantului...

Partida cu Serbia era una in care pentru tricolori exista numai varianta victoriei. Cu cinci puncte mai putin decat sarbii in clasament, pentru elevii lui Piturca disputa de la Constanta era una de totul sau nimic.

Dupa un inceput echilibrat de partida, Krasic suteaza in bara, iar Jovanovic trimite in poarta lui Lobont si tragea primul semnal de alarma (17').

Romania trece la timona partidei, dar Mutu si compania domina steril o partida in care oaspetii au dovedit ca sunt foarte buni in jocul pe contraatac. Lovitura sub centura avea sa vina in minutul 45, exact inainte de pauza, atunci cand Vidic trimite cu capul, iar ghinionistul Dorel Stoica deviaza in propria poarta.

Cu un handicap de doua goluri, Romania incepe in atac cea de-a doua repriza, golul lui Marica (50') (un lob superb de la 16 metri) dandu-ne sperante intr-un rezultat bun.

Reusita lui Ivanovic din minutul 58 le-a turnat plumb in ghete tricolorilor, sarbii dovedind ca au venit cu lectia foarte bine invatata.

Dorel Stoica inchide tabela in minutul 74, reusita contand numai la impresia artistica. Serbia castiga cu 3-2 la Constanta, iar Mutu, Chivu si compania vor vedea, cel mai probabil, campionatul mondial la televizor.




Romania:
Lobont - Contra, Tamas, D. Stoica, Rat - Codrea, Radoi, Cocis - Costea, Marica, Mutu

Serbia: 1 Stojkovic - 6 Ivanovic, 5 Vidic, 3 Dragutinovic, 13 Obradovic - 17 Krasic, 10 Stankovic, 11 Milijas, 14 M. Jovanovic - 9 Pantelic, 15 Zigic

In cealalta partida a grupei, Lituania - Franta 0-1 (Ribery 67')

Clasament grupa 7:

1 Serbia     12 pct (+7 golaveraj)
2 Lituania   9 (+3 golaveraj)
3 Franta     7 (0 golaveraj)
4 Austria    4 (-2 golaveraj)
5 Romania 4 (-3 golaveraj)
6 I.Faroe    1


Citeste mai multe despre   























25315 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    unde putem vedea meciul pe net? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:29)

    Ovidiu [anonim]

    in direct, evident..

    stie cineva??
    • +2 (6 voturi)    
      Fotbal (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:44)

      Bula [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Cool-tv.net Antena 1
      • +3 (5 voturi)    
        live (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:02)

        R [anonim] i-a raspuns lui Bula

        http://www.soccerax.com/ch5.html
    • +1 (7 voturi)    
      Ding ding... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:51)

      Retard [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Gugal ie prietenul tau ba!!!!
    • +3 (5 voturi)    
      pe net (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:39)

      gdfg [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      frf.ro
    • +1 (1 vot)    
      MaiBine (Duminică, 29 martie 2009, 0:29)

      MaiBine [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      ...mai bine stingeam lumina. Eram mai castigat. Mai bine nu pierdeam 2 ore in fata televizorului. Mai bine.... Speranta moare ultima. Nu ma mai uit veci la vreun meci al nationalei! Mai bine ... etc. !!!
    • +1 (1 vot)    
      Ştiu eu ! (Duminică, 29 martie 2009, 0:39)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Pe site-ul oficial al Federaţiei Române deFotbal www.frf.ro
  • +3 (5 voturi)    
    meciul? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:45)

    m o [anonim]

    vrem sa vedem pe net , stie undeva , ceva un link, daca e ?
  • +11 (15 voturi)    
    Suntem foarte barbari (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:46)

    vasi [anonim]

    Atat de barbari si necivilizati incat fluieram la cantarea imnului adversarului, de parca ne-ar injura cu ceva in imnul ala.
    • +16 (16 voturi)    
      Fluieratul este ceva natural (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:09)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui vasi

      In cultura manelistilor, o echipa de fotbal adversa merita tot dispretul, fotbalul nefiind prilej de prietenie, ci de exercitare a numeroase frustrari violente.

      Aceasta este explicatia pentru toate acele mii de manelisti de pe stadion au fluierat. De fapt, asta este esenta culturii de stadion a fotbalului.

      Sa inveti manelistii sa nu mai fluiere imnul formatiei adverse, ar insemna sa inchizi stadioanele pentru public, or asa ceva ar fi de-a dreptul aberant.
      • -9 (9 voturi)    
        fluieratul este ceva natural (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:19)

        lola [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        dupa cum pot sa vad,romania este o tara de coate goale...cine iti tie dreptul de a judeca si de a insulta o tara intreaga?chiar crezi ca suntem toti manelisti?si daca da,ce importanta are?cred ca frustratul esti de poti scrie asemenea ineptii...
        • +4 (4 voturi)    
          Pegra de stadion (Duminică, 29 martie 2009, 0:36)

          Observatorul [anonim] i-a raspuns lui lola

          Dreptul de bucurestean imi confera dreptul de a judeca cultura manelistilor, care se suprapune cu cultura de stadion, acolo fiind concentrata, practic, toata pegra tarii.

          Fara pegra, fotbalul ar fi un sport al prieteniei, la fel ca oina sau ca polo-ul pe apa, de exemplu.

          Nu cred insa ca este bine sa anatemizezi pegra manelista, acestia fiind masa critica pentru industria fotbalului, care aduce in general reclama buna Romaniei. Eu sunt, deci, pentru sustinerea miilor de manelisti de pe stadioane, chiar daca acestia se comporta obscen.
        • +4 (4 voturi)    
          Deci pt. tine nesimtirea este ceva normal (Duminică, 29 martie 2009, 14:04)

          Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui lola

          Deci pt. tine nesimtirea este ceva normal.
        • 0 (0 voturi)    
          frate... (Luni, 30 martie 2009, 9:34)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui lola

          si eu am fost pe stadion...
          stiu cum e ...
          da personal mi se pare o mare marlanie sa fruieri imnul echipei adverse ... mai ales cand saraca nu ti-a facut nimic... dimpotriva sunt cam singurii prieteni din tarile vecine...
          cum mi se pare o magarie sa incepi sa si injuri fotbalisti morti... cum dealtfel se practica in romania (in in anglia se practica d c sa ne vedem numai pe noi...)
      • +4 (4 voturi)    
        Fluieratul este ceva natural in tara lui Gutza (Duminică, 29 martie 2009, 0:49)

        Pop1 [utilizator] i-a raspuns lui Observatorul

        gresit ...
        esenta culturii de stadion a fotbalului din ROMANIA, o tara de manelisti 99%de altfel, este explicatia pentru fluieratul imnului echipei adverse.

        NU vei vedea asa ceva pe marile stadioane ale lumii civilizate.

        Respect ... este prea mult pentru tara lui Guta, Copilu' Minune & co.
        • 0 (0 voturi)    
          Pegra violenta de pe stadion (Duminică, 29 martie 2009, 19:08)

          Observatorul [anonim] i-a raspuns lui Pop1

          Fals!

          Esenta culturii de stadion este dispretul pentru adversari, pe toate stadioanele din Europa. In Marea Britanie nu sunt manelisti, dar acolo ai sute de mii de suporteri gata sa sparga capetele oricaror suporteri adversi si sa faca gesturi obscene la intonarea imnului formatiei adverse (parca in urma cu nu mai mult de 2 ani, zeci de suporteri suedezi au fost batuti mar de britanici si pictati cu culorile britanice).

          Inca o data, esenta culturii de stadion in fotbal este violenta.

          In Romania, aceasta cultura de stadion a fotbalului isi selecteaza publicul cel mai predispus la violenta, si anume pegra sociala a manelistilor.

          Mi se pare inacceptabil sa te delimitezi de manelism, dar in acelasi timp sa aperi aceasta pegra sociala a violentei.
          • 0 (0 voturi)    
            nu e chiar asa... (Luni, 30 martie 2009, 9:37)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Observatorul

            englezii sunt violenti din fire... corect
            dar de exemplu la spanioli nu e asa...

            tata in spania cand vroia sami cumpere un tricou cu real madrid i-a intrebat pe niste suporteri (nu stie ai cui da a lu atretico presupun)...
            i-au zis frumos ca tin cu alta echipa, dar i-au explicat unde e magazinul clubului...

            nu este cultura fotbalului violenta, ci sunt cateva sute de sporteri ai catorva tari care fac asa...

            daca toti sunt violenti cum iti explici ca in strainatate vin pe stadion cu neveste cu copii si nu e nici o problema???
      • 0 (0 voturi)    
        meciul (Duminică, 29 martie 2009, 21:02)

        PATRIOT [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

        DA DAR SARBII CARE AU ARUNCAT CU TORTELE SI CU SCUNELE PE TEREN? ASTIA CE SUNT? UN POPOR CIVILIZAT? TERMINAM O DATA SA NE SCUIPAM UNU PE ALTU SI HAI SA INCEPEM SA DEVINEM UN PIC MAI PATRIOTI EXACT CUM SUNT EI.
        • 0 (0 voturi)    
          ei... (Luni, 30 martie 2009, 9:38)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui PATRIOT

          nu ne-au injurat pe noi ci s-au bucurat la gol... un pic prea mult , dar in esenta nu s-au luat de noi... bine nu e nici pe departe laudabila bataia aia...

          apropos de violenta... da jandarmii ce dracu cautau sa dea cu pumni in suporteri si sa arunce cu scaune in ei??? asa ca fapt divers...
  • +8 (10 voturi)    
    ??? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:47)

    stefan [anonim]

    Pai cum, dupa toata tevatura si fuga dupa cetatenie?
    Arma secreta sta in tribuna?
    Asa iesi din zaruri nea Piti?
    • +1 (1 vot)    
      Max Nicu (Duminică, 29 martie 2009, 12:24)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui stefan

      Ai dreptate Stefan.De ce naiba a facut pitzi atita scandal ca-l vrea neaparat pe Max si apoi l-a lasat pe tusa?Cum s-o fi simtit si baiatul ala.Pitzi cred ca sufera de ceva ramolisment.
  • +2 (6 voturi)    
    meci pe net (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:52)

    bogdan [anonim]

    stie cineva vreun link pe net unde se poate vedea online????
  • +3 (5 voturi)    
    live (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:53)

    m.o [anonim]

    livesport.ucoz.com



    haiiii romaniaaaa
  • +7 (15 voturi)    
    QQ (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:55)

    aaaaa [anonim]

    HAI SERBIA!!
    • -4 (6 voturi)    
      partzarilor (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:04)

      kalu [anonim] i-a raspuns lui aaaaa

      partzari
  • +13 (13 voturi)    
    diferenta (Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:56)

    microbistu' [anonim]

    cata diferenta intre piturca si antici... probabil asta va fi diferenta si intre cele doua echipe.
  • +6 (6 voturi)    
    meci pe net (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:02)

    bogdan [anonim]

    multumesc!!
  • +17 (19 voturi)    
    stiam!!! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:12)

    liv [anonim]

    Stiam ca avem o mascarada inganfata de antrenor,o federatie plina de smecheri si afaceristi de tranzitie,o federatie copie a societatii de smecheri in Romania.Sarbii totdeauna au castigat pentru ca sunt o natiune mandra,luptatoare nu de smecheri.Hai Romania..unde...?
    • +1 (3 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:08)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui liv

      Si pentru ca-s bataiosi!
      Si pentru ca stiu ce-i aia o echipa!
      • -2 (2 voturi)    
        Ei, mai castiga ... (Duminică, 29 martie 2009, 0:18)

        Marse [anonim] i-a raspuns lui ileana

        ... la fotbal, ca tzara lor si-au facut-o praf cu multa competentza. Sunt natiune de luptatori, asa-i. De ce si-au mai facut si stat ? Nu le statea bine ca mercenari ai lui Mihai Viteazu ori Matei Basarab (asta pt sarbii ramashi ortodocshi, ceilalti avand asigurata o cariera stralucita ca shi ieniceri).
  • +7 (11 voturi)    
    Nu avem nicio sansa! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:14)

    pamfletaru [utilizator]

    Sarbii au spirit de luptatori. Ne vor cafti cu 2-0.
    • +2 (4 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:26)

      pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui pamfletaru

      "alergam ca disperatii dupa egalare"

      Pai bai nene... daca asta e mentalitatea, cum vreti sa castigam?

      Ne meritam soarta! Sincer nu credeam ca vor da romanii gol. Bravo lor.

      Dar nu e suficient! Tot o sa pierdem! Pentru ca asa facem noi... Ne inecam ca tiganu' la mal.
  • +10 (10 voturi)    
    piturca (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:15)

    Leon [anonim]

    Se vede mina maestrului. Tamas (iesit din forma)-D. Stoica (cvasidebutant), stilpii apararii, 3 jucatori la mijloc din care doi defensivi, iar trioul Marica-Costea-Mutu asteapta mingi de la clanul Becali, ca pe teren nu are cine sa le dea.
  • +12 (12 voturi)    
    n ai cu cine domle ! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:22)

    turistul [anonim]

    o echipa fara valoare, jucatorii nu pot lega doua pase, nu au forta sa atace poarta, gresesc preluari, asta e, se dovedeste ca esecul cu lituania n a fost intamplator. acu pot sa inchid televizorul pt ora pamantului, cu amatorii astia m am lamurit.
  • -4 (8 voturi)    
    Asteptari (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:27)

    Leon [anonim]

    Astept a doua jumatate a reprizei a doua, cu un intreg stadion cintind slagarul lansat cu ani in urma in Ghencea.
  • +11 (15 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:34)

    stefan [anonim]

    fotbal sucks=semintari si analfabeti
    • +1 (1 vot)    
      Esti de la ... (Duminică, 29 martie 2009, 0:20)

      Marse [anonim] i-a raspuns lui stefan

      .... grupu shcolar agricol, tinere intelectual ??? :))))
    • 0 (0 voturi)    
      si tu ... (Luni, 30 martie 2009, 9:40)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui stefan

      oi fi doctor in fizica cuantica nu???
  • +14 (14 voturi)    
    demisia (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:36)

    dorel [anonim]

    Pitzi lasa-ne, demisia fa si tu ceva onorabil!!!
  • +10 (12 voturi)    
    ruusiiiineeee!!! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:37)

    danutzforever54 [anonim]

    Ce-amfost si ce-am ajuns!
  • +14 (16 voturi)    
    va fi (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:37)

    kalu [anonim]

    pierdere de timp pentru noi sa ne uitam la acest meci.... dispari Piturca
  • +11 (13 voturi)    
    Demisia Mitica & Mircea (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:37)

    cornel [anonim]

    Demisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • +11 (13 voturi)    
    DE CE? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:38)

    microbistu' [anonim]

    de ce a trebuit sa se astepte aceasta infrangere pentru a fi inlaturat piturca? s-a vazut ca este o nulitate din timpul campionatului european...
    CINE RASPUNDE PENTRU FAPTELE LUI PITURCA?
    • +13 (13 voturi)    
      se mai mira cineva? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:49)

      serbanica [anonim] i-a raspuns lui microbistu'

      cand o sa inteleaga natia asta de teoreticieni, ca pana cand nu o sa plece mafia din FRF nu se va construi nimic in fotabulul romanesc. La asa manageri asa echipa. Pana la urma fiecare tara isi are conducatorii pe care ii merita.
      • -1 (1 vot)    
        Serbanicaaa !!!! (Duminică, 29 martie 2009, 0:23)

        Marse [anonim] i-a raspuns lui serbanica

        Esti un luzar, ma ! Hai Craiova ! Hai Dorel Stoica ! Idiotule !
    • +1 (1 vot)    
      inlaturat Piturca? (Duminică, 29 martie 2009, 12:30)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui microbistu'

      a zis careva din FRF asa ceva? dimpotriva, baietii se pregatesc pt.infrangerea de la Klagenfurt, iar Piturca va ramane orice ar reusi, etc, ca doar mafia Sandu&Becali trebuie sa prospere, nu fotbalul nostru!
  • +10 (12 voturi)    
    AFAARA! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:44)

    anonim [anonim]

    AFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRAAAAAAAA!!!!!!! PIIIIICURCAAAAAA!!
  • +7 (11 voturi)    
    absolut penibil joc al miticilor (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:46)

    Vili [anonim]

    ca de obicei... joc penibil... cu mitici in trimbuna, pe banca de rezerve si in teren nu avem nici o sansa. "Bravo romania !!!" jocul romanilor reflecta valoarea celor ce ii cheama sa joace si celor ce conduc tara...
    • -5 (9 voturi)    
      despre mitici (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:24)

      Mitica Blajinu' [anonim] i-a raspuns lui Vili

      tara o conduc non-miticii, sunt papagali din ardeal si de pe litoral...
      • 0 (0 voturi)    
        non-mitici alesi de mitici (Duminică, 29 martie 2009, 12:32)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui Mitica Blajinu'

        crezi ca un ardelean get-beget ar putea supravietui in functie? Boc&Co sunt degenerati pana la nivelul miticesc, de aia au fost alesi, altfel nu-i vedeai la Bucale! ardeleanul Ciorbea n-a avut loc de mafiotul Basescu, remember?
    • 0 (0 voturi)    
      Mitici? (Duminică, 29 martie 2009, 1:32)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui Vili

      De acord cu ce zici dar sper ca nu esti un clujean care critica miticii cand acolo era sa fie omorat un om de suporteri in plina zi pe strada si filmat...
      miticii sunt peste tot, in toate judetele si cam in aceeasi proportie.
  • +3 (7 voturi)    
    Demisia dom' Sandu (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:47)

    Ion [anonim]

    M.Sandu ar trebui sa-si dea demisia. A demonstrat de prea mult timp ce e in stare sa faca: nimic bun!
  • -2 (8 voturi)    
    barbarie (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:48)

    Yugo [anonim]

    Inadmisibila atitudinea jandarmilor care au incercat sa evacueze sectorul sarb prin brutalitate excesiva. Se vede clar cum un cretin de jandarm incearca sa smulga un steag sarbesc. Cum este posibil sa te gandesti sa iei un steag sarbesc. Evacueaza huliganii dar nu ai ce cauta sa pui mana pe steag. Se mai vede cum un labar de jandarm loveste cu brutalitate un suporter sarb pe la spate.

    Cu siguranta cei din galeria plavilor nu sunt niste ingeri dar brutalitatea excesiva a jandarmilor pt niste fumigene este inadmisibila. Si in plus ce draq cauti sa iei steagul?
  • +7 (7 voturi)    
    fdghbfdgb (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:50)

    cccc [anonim]

    pai nu asa..trebuia sa trimita piti niste dansatoare in port popular (in dulcea traditie romaneasca)ca poate asa stateau sirbii treji toata noaptea si acu dormeau si nu ne virau 2 (doua) boabe in prima repriza..cu asa campionat si patroni de fotbal asa nationala..hai romanski
  • -1 (9 voturi)    
    asa (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:53)

    jijel [anonim]

    asa ne trebuie daca ne dam pe mana oltenilor
  • +10 (12 voturi)    
    AFARAAAAAAA !!!! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:55)

    Ilie [anonim]

    Afara cu mafia din FRF in frunte cu mircea sandu ! Afaraaaaa, mafiotilor !!! Ne-ati luat si bucuria fotbalului, ati transformat campinatul intr-o afacere proprie, nationala a ajuns de risul Europei.
    Afara cu mircea sandu, dragomir si toti ceilalti incompetenti ! De la Piturca nu te poti astepta la gesturi de onoare, afara cu el, divizia C, acolo iti e locul incompetentule las si fara pic de onoare !
  • +4 (10 voturi)    
    sa vina geanta (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:55)

    solutionistu [anonim]

    n-au gasit frate un om sa mearga la vestiar la sirbi cu o geanta de caltabosi, palinca, linguri traditionale de lemn ceva?? pai ce aia nu accepta spaga, sint de capu lor?? ce face federatia de fotbal, vor mai multi caltabosi de la miticii nostrii, sau ce?
  • +8 (10 voturi)    
    Generatia de ............KKt (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:56)

    FRF [anonim]

    Barbugiul , Nasu, Corleone, Neamtu si gasca de BETIVANI, au transformat si fotbalul in afacerile lor. Pe teren sunt doar niste MAMELUCI. Nimeni nu vede cum joaca fotbal si alte echipe din lume, sau sunt atenti la ZARURI?
  • +10 (12 voturi)    
    e bine si asa (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:04)

    tudor [anonim]

    Macar ne caftesc acum in preliminarii si nu in vazul lumii intregi la CM. Sincer acesti baieti bine platiti nu mai sunt motivati de absolut nimic pentru a juca bine si a reprezenta cu succes Romania in competitii. Putem sa-i tot schimbam intre ei si sa-i rotim, motivatia nu exista, gandul lor este la contul ingrasat de contractele cu cluburile straine si nu la mandria ca au sansa sa reprezinte Romania. O tara de de kk o nationala de kk. Pacat !
  • -2 (6 voturi)    
    Mutu (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:06)

    Leon [anonim]

    Maiestria lui Mutu la gol baga din nou gunoiul sub pres, sa puta in continuare.
  • +9 (9 voturi)    
    sunt de acor da... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:06)

    dj [utilizator]

    piturca n-are ce cauta sa antreneze nationala, asta e clar, dar sansele sa scapam de el sunt minime. Si cine ne garanteaza ca cel ce va veni nu va chema tot aceiasi fotbalisti conform intereselor lui bkli. De cand am vazut ca Nicu e rezerva mi-a fost clar.
    • 0 (0 voturi)    
      corect dj! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:41)

      metronom [utilizator] i-a raspuns lui dj

      naturalizam un jucator titular in Bundesliga, iar in teren intra ciurucuri ca stoica sau costea
    • 0 (0 voturi)    
      Nu a fost nici rezerva (Duminică, 29 martie 2009, 1:30)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui dj

      Max Nicu nu a fost nici rezerva...nu a fost inclus in lotul final.
  • +1 (1 vot)    
    Pe Radio (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:12)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    http://www.srr.ro/
    Cine vrea sa asculte meciul pe net
  • +10 (10 voturi)    
    Pitipitipiti lasa-neeee!!! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:14)

    metronom [utilizator]

    lasa-ne
    • +5 (5 voturi)    
      Ha,ha (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:42)

      stefan [anonim] i-a raspuns lui metronom

      Trebuia sa lase nationala de mult. Nu e de nasul lui.
      Dar daca alde Mitica si Sandica si altii ca ei decid!!!!!
  • -5 (9 voturi)    
    Tinutul Secuiesc (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:15)

    Istvan Gabor [anonim]

    asa va trebe, daca nu ne dati AUTONOMIA !!!
    • +1 (5 voturi)    
      .... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:21)

      pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui Istvan Gabor

      Esti dus rau de tot conationalul meu!!!
      Ce legatura are una cu alta ca nu inteleg?!
    • +1 (5 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:11)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui Istvan Gabor

      Te-ai sclerozat!
  • +6 (10 voturi)    
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:16)

    liviu [anonim]

    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
    pitzi, pitzi lasa-ne, lasa-ne, lasa-ne!!!
  • +15 (15 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:18)

    pamfletaru [utilizator]

    Cand aud comentariul idiotiilor alora doi mi se face rau. Arbitru e nu stiu cum, terenul e prea tare, mingea e prea umflata... Pai aia joaca pe alt teren cu alta minge?!

    Mereu gasim scuze... Nu o sa ma mire cand vor zice ca am pierdut din cauza faptului ca a trecut o furnica pe teren si s-a impiedicat portarul si a luat gol!!!

    Sincer sa fiu ma mir ca au dat golul de onoare!

    "O minge care a sarit din gazon direct in bratele portarului". Penibil!!!!

    Daca zice careva ca sarbii nu meritau victoria e de-a dreptu' imbecil.
  • +3 (5 voturi)    
    taceti ca voi nu aveti bani (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:20)

    Dinu Patriciu [anonim]

    Voi sa inchideti gura, parlitilor! Aveti voi banii mei? Sa comentati fotbal cand zic eu! Eu dau bani cui vreau. Oamenii de fotbal se tin cu bani si bani am eu. Voi sa taceti ca n-aveti dreptul sa vorbiti decat daca faceti bani. Piturca are bani. Mircea Sandu are bani. Voi ce aveti parlitilor?
    • 0 (0 voturi)    
      "taceti ca voi nu aveti bani" (Duminică, 29 martie 2009, 2:05)

      GabiC [anonim] i-a raspuns lui Dinu Patriciu

      Hei, nene, pai daca ai bani asta nu'nseamna ca tre' sa te faci si de rusine. Mai invatza si tu sa'i folosesti cu cap si sa'i investesti in oameni care lupta, care sunt motivatzi chiar daca au bani.
  • +2 (4 voturi)    
    de cand cu penalty-ul ala (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:26)

    moi [anonim]

    de cand cu prestatia de la europene (parerea mea: s-au vandut, blat ordinar) nu ma mai uit la mizeria lor penibila. hai Serbia, macar astia au c..e si nu sunt blegi
  • +4 (6 voturi)    
    Meci (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:27)

    Didi [anonim]

    Piti NU ARE nici o vina.De vina sunt ce doi Presedinti de stat aflati in tribuna.Sa plece presedintii si sa ramana Piti.
  • +5 (7 voturi)    
    football (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:36)

    extasy [anonim]

    ne-am facut , inca odata , de rahat ...ne meritam soarta !
  • +2 (4 voturi)    
    ffrraattiilloorr (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:38)

    cristi [anonim]

    poate eu sunt dobitoc . va rog nu intrati in panica . in lotul romaniei joaca aceiasi gelati (maI NOU VAD CA AU SI IN GHETE ). Lotul romaniei este condus de acelasi barbutist PITI , SAndu , Lupescu......... Ce mai vreti?
    Fac pariu ca Piti a pus pariu ca pierde Romania pentru ca are un castig mai mare .
    Am adus juc de mingi din germania . campionatul e plin de straini. La ce va asteptati?
    mai sunt si comentatorii care spera, spera , lauda .... pe cine ? Eu as comenta reclamele la Sange de taur , si alte licori pe care le-au servit jucatorii nostrii in loc de energizant . Sunt scarbit la ce ma uit . Vai mama noastra . Piti cred ca ai intarziat la partida de poker . Nu crezi ? Acolo fac pariu ca stii sa antrnezi o nationala . Felicitari
  • +6 (6 voturi)    
    Slabi! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:43)

    Adrian [anonim]

    Slabi, suntem cei mai slabi, nu meritam la CM
    Asta e!
  • +1 (5 voturi)    
    Nu ai cu ce mah !!! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:44)

    Mutu [anonim]

    SLAAAAAAAAAAAAB
    F SLABBBBBBBBBBBB .


    DACA NICI CU SERBIA NU PUTEM CE SA MA ZIC .
  • +8 (8 voturi)    
    Totul (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:44)

    stefan [anonim]

    Totul la Piturca (pentru Piturca)!!!!!!!
    Bolovani, brichete, oua, rosii, cornete goale, PET-uri.
    Sper ca nu te mai prinde conferinta de presa antrenor la nationala!!!!!!!!!!!!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Groaznic (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:46)

    Leon [anonim]

    A iesit cum e mai rau. Am pierdut si nici de barbugiu nu scapam. He will survive.
  • +8 (8 voturi)    
    PITURCA (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:46)

    marius [anonim]

    nu mi-a placut Piturca nici ca fotbalist, nici ca antrenor. Are o mentalitate tipic romaneasca, fatalista. De vreo 2 ani de altfel nici nu ma mai uit la meciurile nationalei. Nu merita sa ma enervez. Altul la rind!
  • +4 (4 voturi)    
    beleaaa!!!! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:46)

    gigi [anonim]

    excelent baieti, sunteti cei mai buni!! cu barbugiu' sef si cu mitica si sandu in frunte!!

    ce nu inteleg eu totusi este pt ce avem atat presa sportiva in RO... nici nu stiu ce naiba se poate scrie in despre sportul romanesc (a, despre nevestele jucatorilor si discotecile in care merg cu mertzanele, asa e, ma scuzati...)
    • +3 (5 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:23)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Sportul romanesc nu-i doar FOTBALUL!
      Aveam alternatica la aceleasi ore: handbal si hochei!
      Noi le furnizam mascaricilor astora "banii de gel" si de aere! ( ne uitam, ii promovom...pana si brazilieni pe langa fotbal au super cult si pentru VOLEI!)
      • 0 (0 voturi)    
        reaminteste-mi (Duminică, 29 martie 2009, 0:23)

        radu [anonim] i-a raspuns lui ileana

        cand am fost noi buni la hochei? am participat la ceva turneu final si nu tin eu minte? bataile steaua - miercurea ciuc nu inseamna hochei ...
  • +5 (7 voturi)    
    afaraaaaaaaaaaaaa (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:48)

    roman [anonim]

    Lista demisilor din fotbalul lui mitica
    1. nasu sandu
    2. corleone
    3.piturca
    4. looserii - mutu&generatia RATATILOR
    RUSINE SA VA FIE MASCAQRICILOR
  • +8 (8 voturi)    
    imi place titlu (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:49)

    anti-piti [anonim]

    mai bine stingeam lumina...

    sa terminam cu mascarada asta numita "fotbal in Romania".

    in final, doua nume: Piturca si Sandu!
  • +4 (4 voturi)    
    incepe sa ma ingrijoreze (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:50)

    anti-piti [anonim]

    meciul cu Faroe!
  • +3 (5 voturi)    
    bulangiilor (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:53)

    COCALARIA [anonim]

    ati vazut ceati patit miticilor daca n'ati stins buleftrica
    si la lumina lumanarilor ne'o trageau sarbii
    HA-HA-HA
    AFARA CU MIRCEA SANDU SI MAFIA LUI CARE AU DISTRUS TOT IN TARA ASTA
  • +6 (6 voturi)    
    Sunt în tren... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 22:58)

    Done [anonim]

    ..-am ascultat meciul la radio dar până când am să cobor sper să îşi dea şi nea PITZI Demisia. Sau şi-a dat-o deja?
    • +7 (7 voturi)    
      SA PLECE CEI FALSI (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:05)

      C [anonim] i-a raspuns lui Done

      DEMNITATEA NE LIPSESTE, UN SEF LA FEDERATIE SI UN ANTRENOR DE CALITATE!
  • +5 (5 voturi)    
    acum, dupa atatia ani... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:01)

    anti-piti [anonim]

    retrospectiv, intreb: e mai bine ca l-am avut pe piti si nu pe Boloni? ce zici sandule?
    • 0 (4 voturi)    
      ? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:19)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui anti-piti

      Nu Boloni e ala care a plecat ..pur si simplu?
      Hai sa gasim alt nume!
      Chiar si-un antrenor strain, dar unul cu spirit si disciplina de echipa!
      • 0 (0 voturi)    
        nu stiu daca a plecat.... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:49)

        anti-piti [anonim] i-a raspuns lui ileana

        pur si simplu. hai sa-l intrebam pe Sandu!

        asa este cum spui: sa gasim un ANTRENOR nu un trisor la ruleta!

        dar cred ca trebuie sa gasim - pe langa antrenor - si vreo alti 8-9 jucatori! astia de azi au inceput sa joace (rep a doua) numai dupa ce au primit goluri. si, de fapt, mai mult au alergat ca bezmeticii!
      • 0 (0 voturi)    
        Pai nu (Duminică, 29 martie 2009, 0:25)

        un roman [utilizator] i-a raspuns lui ileana

        de ce sa-l luam pe Boloni ca doar e ungur de-al nostru, mai bine un strain!

        Uite din cautza astora ca si tine a plecat Boloni, ca nu mai putea de mitici si de manelsti analfabeti.
  • -7 (9 voturi)    
    Cine scrie titlurile la articolul asta ? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:01)

    Pixel Valentin [anonim]

    Sa ma scuzati dar ce am vazut astazi nu am vazut demult la echipa nationala. Vreau sa va atrag atentia ca nu este des cand vedem o echipa nationala atat de luptatoare atat de dornica de a face ceva... A fost frumos. Mi-a placut tare mult atitudinea !!! Chiar vreau sa va multmusec voua jucatorilor care chiar ati muncit pentru noi astia burtosi bautori de bere care se uita la meci !!!! VA IUBESC !!!! Mai era un pic si imi aduceati aminte de Turcia !!!
    • +1 (5 voturi)    
      ? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:18)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui Pixel Valentin

      Ai probleme cu orele de educatie fizica din programa scolara?
      • -1 (1 vot)    
        Hai sa ne vorbim doar de meciu asta... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:32)

        Pixel Vale ntin [anonim] i-a raspuns lui ileana

        Chiar daca trebuie doar sa aplaudam travaliul oare de cate ori a trebuit sa aplaudam travaliul ? Golurile sarbilor au fost dupa parerea mea hazardate si oarecum nemeritate. Ale noastre au fost FRUMOASE/ADMIRABILE etc. !!! Daca voi dragi romani vreti doar sa vedeti mizeria/uratul/raul/... si sa cereti vreo demisie continuati sa faceti asta... Din punct de vedere constructiv meciul asta a arat faptul ca avem lipsuri dar primul pas a fost indeplinit !!! Ridica capul sus si lupta !!! LUPTA !!!
  • +3 (5 voturi)    
    romani??? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:04)

    mishu [anonim]

    imi este foarte mila de romanii nostrii...sincer
  • +3 (3 voturi)    
    ma insel eu, sau.... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:05)

    anti-piti [anonim]

    una dintre cele doua "mari surprize" a lu piti - dorel stoica - a ajutat la al doilea gol al sarbilor?
  • +2 (4 voturi)    
    fara comentarii (prea multe) (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:11)

    Cioara din varful parului [anonim]

    sunt de mult scarbit barbugiu ssi de mutu & co.
  • -7 (7 voturi)    
    Arbitrii (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:13)

    roman din talpa [anonim]

    Arbitrii au fost de-a p... Eu daca as fi in locul celor de la federatie as depune o plangere si as cere sa fie anulat meciul! Voi ce ziceti?
    • +1 (1 vot)    
      sfat (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:45)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui roman din talpa

      Eu zic ca ar trebui sa mergi la doctor, ori la psihiatru ori la oftalmolog, pentru ca daca iei de bun (auzi bine) tot ce au comentat cei doi idioti de la Antena 1, care au spus clar ca sarbii au incetat sa mai spuna ceva pe teren exact cu 2 minute inainte de 2-0, si il deplangeau pe tamas care cica primise un cot in figura la 2 minute dupa ce a lovit el grav cu cotul un adversar, este foarte grav.
  • +1 (5 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:17)

    ileana [anonim]

    Puteam stinge lumina...puteam sa ne uitam la handbal....( C-ta si Resita)...puteam sa ne uitam la hochei...suntem masochisti...am ales sa ne uitam cum ii sare gelu' lu'Mutu din freza daca alearga dupa minge....ca natie n-avem spirit de achipa, dar 2-3 jucatori ...
  • -1 (5 voturi)    
    ca batem cu o diferenta de un gol (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:19)

    Basexku a zis [anonim]

    deci luati OPUSUL a ceea ce va spune marinarul si poate veti TRAI mai BINE.
  • -3 (5 voturi)    
    ar trebui sa (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:19)

    chewbacca [anonim]

    invatam de la acest popor ce inseamna onoarea si demnitatea,se razbuna acum ca iam lasat pe yawnkei sai bombardeze slugoiu de tapu a renuntat la prietenia cu sarbii sa slugareasca la americani,sarbi nau fost niciodata slugi si sunt gata sasi dea viata pt onoarea lor
    • 0 (0 voturi)    
      istetule (Duminică, 29 martie 2009, 1:26)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui chewbacca

      Constantinescu a facut ce trebuia atunci. Asa am intrat si noi in NATO. Poate iti plac desenele animate sau filmele SF in care un om mic bate 100 de oameni mari. SUA ii atacau cu sau fara sustinerea noastra. Si castigau indiferent.
      Opunandu-ne nu mai pupam NATO ne puneam rau cu SUA si eram in raza Rusiei aici.
      Sigur, nu a fost frumos ce am facut, dar in viata reala nu e ca in SF-uri, am facut ce trebuia.
  • 0 (12 voturi)    
    Cel mai mare vinovat !... (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:20)

    ciampas [anonim]

    Cum n-a scris nimeni inca ?
    Marinarul , Basescu e de vina. El e cel mai mare vinovat !
    • -2 (2 voturi)    
      exact! (Duminică, 29 martie 2009, 9:41)

      Istvan Gabor [anonim] i-a raspuns lui ciampas

      si in plus, nu ne-o dat AUTONOMIA!!!!
      • +1 (1 vot)    
        .... (Duminică, 29 martie 2009, 22:00)

        pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui Istvan Gabor

        Frate ai baut ceva? Esti sub medicatie? Esti drogat? Ce dracu ai?
  • +1 (1 vot)    
    In declaratii...NESIMTITI (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:46)

    Cony [anonim]

    O furaram si acum!
    Declaratiile dupa meci au fost stupefiante. Lobont, ba, esti un tampit!
    UNII SUNT NESIMTITI !
  • 0 (0 voturi)    
    ca de obicei (Sâmbătă, 28 martie 2009, 23:51)

    directia 5 [anonim]

    nu vedem padurea din cauza copacilor,sigur ca piti are vina sa,corleone este un magar militian si delicvent sustinut de alti magari care au transformat sportul intr o afacere prin care se spala milioanele delapidate,aducem fotbalisti exotici in detrimentul fotbalistilor tineri autohtoni-ar fi indicat o limitare a nr. de jucatori straini,in scoli ora de sport s a transformat intr o oara de consultatii medicale,infrastructura sportiva este la pamant,este nevoie urgent de a promova si stimula competitii sportive la nivel national cu participarea tinerilor,presa ar trebuii s a abandoneze stilul excitant si emotional si s a promoveze o presa implicata si cerebrala,o prezenta mai mare a fanilor in stadioane si sali de sport,etc,altfel si sportul v a avea aceasi soarta ca intreaga societate romana
  • +1 (1 vot)    
    LASA_NEEEEEEEEEEEEEE (Duminică, 29 martie 2009, 0:20)

    eu [anonim]

    PITURCA PLEACA DE LA NATIONALA!!!!!!! LASA_NEEEEEEEEEE LASA_NEEEEEEEE PITURCA LASA_NEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    tot dorel (Duminică, 29 martie 2009, 0:35)

    catalin [anonim]

    vai de ei
  • -1 (1 vot)    
    una peste alta... (Duminică, 29 martie 2009, 0:36)

    done [anonim]

    ...tot noi am fost mai tari, doar am dat trei goluri, nu!... se pricep baietii la d'astea :)))))))))) pacat ca Banel n'a putut sa ajute si el cu ceva ca si el stie d'astea
  • -1 (1 vot)    
    serbia (Duminică, 29 martie 2009, 0:43)

    Un patriot dezamagit de gospodari [anonim]

    Cumpliti. Sarbii se bucurau cu torte(cum e normal, d-aia e deosebit fotbalul...si ar trebuii sa fie liber) iar stwearzii trageau de steagul serbiei sa-l rupa. Ar trebuii arestati si condamnati pentru defaimarea unui stat. Sa nu mai zica a unui stat prieten. Pai cine ne mai respecta daca nu sarbii??????? cefe groase, ungurii, rusii, ucrainienii, italienii?
    Ce-as fi vrut sa fac parte din poporul sarb, nu dintr-o tara care sistematic distruge tot ce e romanesc. Uitati-va ce durere au fata de oamenii arestati la granita cu Basarabia. basescu, boc, columbeanu, vancghelie, iliescu...muriti!!!
  • +1 (1 vot)    
    No Coment (Duminică, 29 martie 2009, 1:00)

    Antraxx [anonim]

    Se zice ca daca critici stilul,mentalitatea , si modul de joc esti ipocrit si lipsit de bun simt . "Ce vrei domne' ca saracii jucatori au dat tot ce au avut mai bun din ei'.
    Hai sictir . Urat au jucat, si ei ca echipa (teoretic si pe foaie echipa, ca in realitate nu au daruire in suflet, si nu se gandesc la milioanele de oameni care au lacrimat campionate intregi pt ei si sperat si iau incurajat).
    Macar am facut un lucru bun. Pentru o "ora am stins lumina sa pot murii linistit ca stiu ca am facut si eu ceva bun in viatza asta.
    Nu ii critic pe sefi de federatie, antrenori sau mau stiu eu ce. Ei sunt pentru bani , mafie, alte lucruri.Nu ii intereseaza de noi. II CRITIC PE EI CA JUCATORI.
    mesaj pentru nationala Romaniei : "Sa va fie rusine caci inca odata ati dat dovada de neinteres si nepasare pentru cei care v-au aclamat si v-au iubit, nesimtitilor!"
  • +1 (1 vot)    
    Romania-Serbia si nu numai... (Duminică, 29 martie 2009, 1:56)

    GabiC [anonim]

    Alo, fotbalul romanesc? Alo, nene, suntetzi de tot kktul, dom'le, s'avem pardon! Inaintea fiecarui meci important, fie ca'i intervievat vreun jucator, fie antrenor, fie patron, totzi se lauda frate, ca facem si dregem si suntem cutezatori si pregatitzi! Pe dreak'!, Mai bine datzi din gura mai putzin si incercatzi macar sa facetzi mai mult!
  • +1 (1 vot)    
    speranta (Duminică, 29 martie 2009, 2:10)

    stupidu [utilizator]

    sper ca pe 2 aprilie politehnica timisoara sa-si recistige cele 6 puncte iar sandu sa-si dea demisia de la frf. odata cu el sa plece si kassai, piturca, lupescu, groparii fotbalului romanesc! am ajuns pe penultimul loc in grupa, doar feroe e mai slaba ca noi!
  • -1 (1 vot)    
    Niste amatori (Duminică, 29 martie 2009, 2:21)

    Catalin [anonim]

    Meciul a scos la iveala cateva lucruri:
    1.Mutu&Co s-au relaxat inainte partidei la o partida de biliard desi jocul sau preferat e fotbalul.
    2.Mutu&Co nu au destul talent sa substituie energia pierduta seara in club.
    4.Penalty-ul sau pomana nu o poti cere atunci cand joci patetic.
    5.Piturca a dovedit inca o data ca e un antrenor slab laudat doar pentru niste meciuri castigate prin noroc.

    Concluzia ar fi ca echipa actuala e formata din amatori profesionisti de fotbal.
  • +1 (1 vot)    
    VAI DE RUMUNIA ! (Duminică, 29 martie 2009, 2:33)

    G. B -Canada [anonim]

    Ca si politica ,politicianul in Romania si fatbalul si fotbalistii !

    Daca in politica nu chear toti comunistii stalinistii securistii si calaii sunt infiltrati find pe prag de moarte acum leau luat locul copii lor,persoane corupte legate intre ele prin preocupari comune care isi apara cu orice pret interesele ca si in fotbalul romanesc !

    E plina tara si de oameni demni capabili si de sportivi demni capabili care ar scoate Romania in lume si cu de ce bun Romania are dar lor li este dat sa traiasca intr un stat corupto mafiot !
  • +2 (2 voturi)    
    fotbal (Duminică, 29 martie 2009, 6:35)

    radu [anonim]

    pai dragi tovarasi si pretini, nu va mai uitati la fotbal si nu mai mergeti la meciuri. Si cand (daca) o sa se intample asta... o sa-i atinga acolo unde-i doare mai tare: la buzunar. Cine s-ar inghesui sa le mai transmita meciurile ? Audienta zero, publicitate zero, drepturi de televizare zero, blabla zero :D si atunci daca bani nu mai iasa, poate o sa-si piarda mafiotii interesul si poate o sa ramana cei care joaca de placere... :D
    (utopie, dar noa... :D)
    (si scuzati greselile)
  • +1 (1 vot)    
    demis (Duminică, 29 martie 2009, 7:30)

    liv [anonim]

    Acest nesimtit trebuie demis sau are un contract tip romanesc cu multiple si favorabile clauze de reziliere,FRF nu mai are nici un Dumnezeu,sunt stat in stat?
  • +1 (1 vot)    
    ??? (Duminică, 29 martie 2009, 8:13)

    Masacru [utilizator]

    Ma, dar filmulete video deloc-deloc?

    ca la campionate obscure tapetati pagina cu ele....
  • +1 (1 vot)    
    nu avem echipa (Duminică, 29 martie 2009, 8:47)

    claudiu [anonim]

    Nu avem echiă naţională, cei de pe teren zici că sunt nişte găini bete, mai bun ar fi ca antrenor Olăroiu, tot a avut o apărare perfectă!
    Nu avem echipă şi nici antrnori!
  • +3 (3 voturi)    
    Mai bine stingeam lumina! (Duminică, 29 martie 2009, 9:34)

    Darren [anonim]

    Inspirat titlul articolului...
    Eu unul ma felicit ca am ales sa o fac alaturi de niste prieteni la o cantare la lumina lumanarii!
  • +1 (1 vot)    
    offffffffffffffffffff (Duminică, 29 martie 2009, 9:39)

    marius [anonim]

    bai piti lasa-ne dracu in pace vezi ca nu mai castigam ce echipa am avut odata si ce echipa avem acum.fa asta macat pentru binele echipei "RAMANIA"si nu pentru bani neam pierdut numele si faima de alta data nu e un capat de drum daca renunti noi te apreciem pentru efortul depus dar lasa si pe altcineva sa preia fraiele echipei.vremea ta s-a dus mesajul asta e si pentru cei din primu 11 lasai incolo de pensionari nu dau numa suntr atatea valori tinere in fotbalul romanesc si tu ii bai paia de dupa generatia de AUR?nu-i chiar asa treaba sa stii ca de asta te contesta toti pentru ca nu folosesti tinerila echipa ce daca nu au evoluat???trebuie sa le ocorzi tuturor o sansa dar cand o sa imbatranesca de tot astia ce o sa faci/??o sa zici ca nai cu cine pentru ca nu le acorzi tuturor o sansa de a se afirma si de a arata cu adevarat valoarea lor normal ca nu ii vazi daca u nu te uiti decat la meciurile stelei mai sunt si pe la finalul diviziei "A"cateva valori tinere dar daca ai prilejul de a citi comentariul meu te rog in numele tuturor suporterilor "ROMANIEI"sa tii conu de aceste sfaturi.dar...........................................
  • +1 (1 vot)    
    Minunat (Duminică, 29 martie 2009, 10:01)

    Bogdan [anonim]

    Mutu a fost sub orice asteptare. Era mai bine fara el, toti au cautat sa-l serveasca pe Mutu si nu au incercat nimic.
    Mai presus de toate insa a fost comentariul meciului. Atat de penibil si atat de amuzant rar iti este dat sa auzi in viata.
  • +1 (1 vot)    
    Felix (Duminică, 29 martie 2009, 10:17)

    Nichipercea [anonim]

    Tiotul se trage de la securistul mafiot Felix Voiculescu care a cumparat de la mafiotul Mitica dreptul de a transmite tot ce e fotbal in tara asta. Banii blestemati se razbuna. Pana nu scapam de aceasta spurcaciune n-o sa avem soare pe strada noastra.
  • +1 (1 vot)    
    Piti, ce mai astepti (Duminică, 29 martie 2009, 10:38)

    cony [anonim]

    nu stiu ce mai asteapta Piti...sa se duca...
    Echipa nu joaca nimic, cred ca acum e momentul de a forma un joc al echipei, o schema ceva. ca parca joaca la intamplare. Nu viziune, nu ...Piti, da-ti tata demisia si o sa fie OK. Sau astepti sa te dea asti afara sa umflii banu? Jigodie mare ce esti...
  • -1 (1 vot)    
    C... (Duminică, 29 martie 2009, 12:05)

    mitika [anonim]

    mari nesimtiti sunt oamenii de fotbal,de la fotal, neterminati,idioti,magari,atribute care nu mai deranjeaza asa rau,ca si pe basescu cu b,care e plin de umor ,ati vazut dupa meci,asta este atitudinea acestor oameni apatrizi carora banuul le da o infinita inconstienta.Sa le fie bine lor ,tarani nenorociti,care s-au trezit boi-eri deodata si nu s-au intrebat niciodata ce sunt, ce fac, cui apartin.Ei sunt fericiti in carnea si oasele lor ,traiesc fara sens,exploateaza fara sens,mor fara sens.In tara noastra avem basescu,loto pt hoti,paduchi arabi,curve frumoase mamele de maine,guvern de hoti si tradatori,televiziune multa,dansez pentru tine dar fara un guvern care sa danseze si pentru noi.SA CONTAM SI NOI PE PAMANTUL ASTA ,SA NU FIM MEREU RUSINATI CA SUNTEM UN POPOR.NE-AU INTRAT IN BUZUNARE,IN FRIGIDERE,IN FAMILII,IN SANATATE,IN VIATA....UMILINTA SI NU CRESTINA
  • -2 (2 voturi)    
    Nu exista vinovati, asta e romanul.. (Duminică, 29 martie 2009, 12:15)

    alex [anonim]

    Nu e prima situatie de genul asta, poate o mica vina are si antrenorul, da pe teren joaca 1 om, sau 11? cate naibi de confirmari mai vreti, asta e romanul, nu e neamt, e roman, latin, smecher, asa e , manelist...plin de fite , bautura si tigari, lipsa de demnitate si respect fata de sine si de restul !!! sa fie clar, isi merita soarta, cat pot de repede o tai din tara asta...
  • +2 (2 voturi)    
    nationala (Duminică, 29 martie 2009, 12:42)

    vasile [anonim]

    Nivelul fotbalului romanesc este mai mult decit modest. Fotbalul romanesc este condus de oameni care pun pe primul plan propriile interese. In aceste conditii nu se poate face performanta. Vedeti rezultatele echipelor de club care ne reprezinta in Europa. Nesimtirea porneste de la virf. Nu se poate mai mult. In loc de baze sportive pentru copii si juniori s-a facut casa fotbalului. De ce si pentru cine? De citi ani este Adalbert Kassai secretarul general al FRF? Indiferent de persoanele care ar fi condus FRF in perioada 1990 - 2000, rezultatele nu puteau fi mai slabe. Ce se asteapta? Sa ne batem numai cu Andora, Feroe, San Marino? Acolo vom ajunge foarte repede! Piturca si nationala de astazi sunt doar efectele unui management necorespunzator. Cauzele sa le vada cine trebuie. Si inca un lucru. Suntem in cadere libera, nu am ajuns la baza! Vom cobori inca mult! Chiar daca il vom schimba pe Piturca nu vom opri declinul fotbalului romanesc. Desteapta-te ROMANE!
  • +2 (2 voturi)    
    Cateva solutii! (Duminică, 29 martie 2009, 12:46)

    Suparatu [anonim]

    Ar fi:
    1. Demisia Mircea Sandu &co
    2. Demisia Mitica Dragomir&co
    3. Demisia Victor Piturca&co
    4. Angajarea unui antrenor serios, neimplicat in scandaluri cu becalistii furaciosi,
    5. Acest antrenor sa incerce sa construiasca in doi ani o echipa din jucatori din tara pentru ca pe criza vor fi mai putini ce vor pleca
    6.Sa vina Gica Hagi ss conduca Federatia de fotbal
    7. Si de Gica Popescu e nevoie
    8. Sa vina antrenor Boloni.
    9. Sau Dan Petrescu.
    10. Sa renuntam la actuala echipa de rasuflati precum Lobont , Contra, Tamas, D. Stoica, Rat - Codrea, Radoi, Cocis , Costea, Marica, Mutu,Banel Tiganel samd.
    11. Sa boicotam pe forum, pe media acesti mafioti din fotbal: becali, sandu, dragomir, copos, samd
    Avem o sansa acum sa scapam de ei si sa relansam fotbalul romanesc!
  • -1 (3 voturi)    
    Base poarta ghinion tarii! (Duminică, 29 martie 2009, 12:52)

    Suparatu [anonim]

    Pentru Tara Romaneasca acest neica nimeni instalat la Cotroceni a devenit o pacoste si pentru tara si pentru fotbal.
    Reamintesc aici ca toate meciurile cu miza din fotbal, handbal s-au pierdut atunci cand a stat dumnealui in tribuna. Sau cand a dat pronostic, ha, ha, ha.
    Poarta ghinion!
    E vremea sa plece!
  • 0 (0 voturi)    
    puturca (Duminică, 29 martie 2009, 18:25)

    cetateanu' neturmentat [anonim]

    S-ar parea ca terenul de la Constanta nu e suficient de prost pt ca puturca & co sa bata pe cineva.Propun ca pe viitor meciurile nationalei sa se desfasoare in alte locatii gen: Rovine ,Podul Inalt , Neajlov. Poate atunci vor bate si ei pe cineva......S-ar parea ca nimeni din staful tehnic nu a sesizat aceasta oportunitate.Acum scuze...dar ma grabesc sa inregistrez idea la OSIM .
    Personal m-am aliniat la curentul ecologist si in perioada meciului nu am folosit curentul electric...iar acum ma felicit ca nu am pierdut nimic.
  • 0 (2 voturi)    
    ROMAN MANDRU (Duminică, 29 martie 2009, 19:56)

    Liviu [anonim]

    Cel mai scarbos lucru este cand vad compatrioti mei care isi urasc tara si neamul.
    Avem si noi o gramada de probleme. DA AICI CHIAR AM AJUNS LA CULMEA. SA VAD ROMANII CARE SPUN, AH SI SARBI IS MAI BINE DECAT NOI CA POPOR. EI SUNT O NATIE PUTERNICA, PUSA BINA NU CA ROMANIA. EHI IATA CA IN 10 ANII SI AU PIERDUT MONTENEGRO, ISI AU PIERDUT KOSOVO, SI AU RAMAS CU PAIUL IN C... ASA CA TERMINAM CU SPORTUL ASTA CRETIN DE A NE INJURA PE NOI INSUSI SI SA INCEPEM SI NOII SA FIEM CEVA MAI PATRIOTI, ASA CUM SUNT SARBI
  • 0 (0 voturi)    
    RUSINE SA VA FIE ! (Duminică, 29 martie 2009, 21:04)

    bbbb [anonim]

    MAI MARE RASUL DE FOTBALUL ROMANESC ! NE BATE ORICE TARA E PE GLOB ! RUSINE !


    PS . ASA E SI GUVERNUL NOSTRU SCUMP SI DRAG EXACT CA ECHIPA NATIONALA DE FOTBAL ! RUSINE !
  • 0 (0 voturi)    
    lumina (Duminică, 29 martie 2009, 22:15)

    fredy lorentz [anonim]

    a fost stinsa de mine; pana si laptop-ul lam parasit in acele "triste" momente; totusi eu vad si un lucru bun: romania nu se mai califica la cm, prin urmare romanii vor primi mai putin circ; prin urmare vor munci mai mult pentru paine; oricum de circ au parte zilnic, de paine....numa sd-isti cand ii pomana electorala,...
  • 0 (0 voturi)