Preliminariile CM din 2010

Lituania - Franta, partida care ne intereseaza/ Spania - Turcia, derby-ul serii

de Andra Popa     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 martie 2009, 12:34 Sport | Fotbal

Francezii intalnesc senzatia grupei, Lituania
Foto: AGERPRES
Spania-Turcia este derby-ul zilei in preliminariile CM din 2010, cele doua echipe aflandu-se pe primele doua locuri ale Grupei 5. Intalnirea dintre Lituania si Franta este un meci de maxim interes pentru romani, rezultatul fiind important in lupta de calificare a Romaniei la Mondialul din Africa de Sud. Tot sambata, vor evolua Italia, Olanda, Germania si Grecia.

Clasament Grupa 1:


1. Danemarca - 7 puncte (3 meciuri jucate)
2. Ungaria - 7p (4)
3. Albania - 6p (5)
4. Portugalia - 5p (4)
5. Suedia - 5p (3)
6. Malta - 1p (5)

Malta - Danemarca, 28 martie, 21.00
Albania - Ungaria, 28 martie, 21.30
Portugalia - Suedia, 28 martie, 22.45

Clasament Grupa 2:

1. Grecia - 9p (4)
2. Israel - 8p (4)
3. Elvetia - 7 (4)
4. Letonia - 4 (4)
5. Luxemburg - 4 (4)
6. Moldova - 1 (4)

Luxemburg - Letonia, 28 martie, 18.00
Moldova - Elvetia, 28 martie, 17.45
Israel - Grecia, 28 martie, 20.00

Clasament Grupa 3:

1. Slovacia - 9p (4)
2. Irlanda de Nord - 7p (5)
3. Cehia - 7p (4)
4. Polonia - 7p (4)
5. Slovenia - 7p (4)
6. San Marino - 0p (5)

Irlanda de Nord - Polonia, 28 martie, 19.15
Slovenia - Cehia, 28 martie, 21.45

Clasament Grupa 4:

1. Germania - 10p (4)
2. Rusia - 6p (3)
3. Tara Galilor - 6p (4)
4. Finlanda - 4p (3)
5. Azerbaijan - 1p (3)
6. Liechtenstein -1p (3)

Tara Galilor - Finalanda, 28 martie, 17.00
Rusia - Azerbaijan, 28 martie, 16.00
Germania - Liechtenstein, 28 martie, 21.00

Clasament Grupa 5:

1. Spania - 12p (4)
2. Turcia - 8p (4)
3. Belgia - 7p (4)
4. Bosnia-Hertegovina - 6p (4)
5. Estonia -1p (4)
6. Armenia - 0p (4)

Armenia - Estonia, 28 martie, 18.00
Belgia - Bosnia-Hertegovina, 28 martie, 21.45
Spania - Turcia, 28 martie, 23.00

Clasament Grupa 6:

1. Anglia - 12p (4)
2. Croatia - 7p (4)
3. Ucraina - 7p (3)
4. Belarus - 3p (3)
5. Kazakhstan - 3p (4)
6. Andorra - 0p (4)

Anglia - Ucraina, 1 aprilie
Kazakhstan - Belarus, 1 aprilie
Andorra - Croatia, 1 aprilie

Clasament Grupa 7:

1. Serbia - 9p (4)
2. Lituania - 9p (4)
3. Franta - 4p (3)
4. Austria - 4p (4)
5. Romania - 4p (3)
6. Insulele Feroe - 1p (4)

Romania - Serbia, 28 martie, 20.45
Lituania - Franta, 28 martie, 21.45

Clasament Grupa 8:

1. Italia - 10p (4)
2. Irlanda - 10p (4)
3. Bulgaria - 3p (3)
4. Muntenegru - 2p (3)
5. Georgia - 2p (5)
6. Cipru - 1p (3)

Irlanda - Bulgaria, 28 martie, 21.45
Cipru - Georgia, 28 martie, 20.00
Muntenegru - Italia, 28 martie, 21.45

Clasament Grupa 9:

1. Olanda - 9p (3)
2. Scotia - 4p (3)
3. Islanda - 4p (4)
4. Macedonia - 3p (3)
5. Norvegia -  2p (3)

Olanda - Scotia, 28 martie, 21.45


Citeste mai multe despre   






















1352 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version