Piturca: Nu am ce discuta cu Boloni despre echipa nationala

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 26 martie 2009, 20:29 Sport | Fotbal

Piturca a ingropat "nationala" la Klagenfurt
Foto: AGERPRES
Ladislau Boloni vine la Constanta pentru meciul Romania - Serbia. Intrebat daca vrea sa ii ia locul lui Piturca, Boloni a evitat un raspuns concret insa a spus ca este gata sa il ajute pe Piturca daca ii va cere ajutorul.

Boloni: Daca pleaca Piturca, atunci o sa iau in considerare o revenire la nationala... Suna tentant!


Selectionerul a replicat joi seara arogant. "Credeti ca nu e antrenor roman care sa nu aiba postul amenintat? Sunt momente in viata unui tehnician cand pierde trei meciuri si e schimbat. Vorbiti cu domnul Boloni daca vrea la nationala, noi doi nu putem discuta pe marginea acestui subiect", a spus Piturca la Gsp Tv.

Piturca a vorbit si despre presupusul sau conflict cu Adrian Mutu. "Ne-am certat. Vorbesc serios. Dar asta nu inseamna ca nu o sa joace in meciul cu Serbia. Trebuie sa isi faca meseria", a raspuns ironic antrenorul echipei nationale.


Citeste mai multe despre   























3359 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Marfa (Joi, 26 martie 2009, 20:49)

    Goe [anonim]

    Lasa piti tu sa vb cu fratii becali sponsori tai,la care ai tu obligatii cat casa,sper sa pleci cat de curand la ce selectie faci la echipa nationala.
  • +3 (3 voturi)    
    e cel mai tare (Joi, 26 martie 2009, 21:28)

    bogdan [anonim]

    Bravo Piti asa sa faci! la cat bun simt ai nici nu ma mir ca zici asta. Sa ai multe "succesuri" sambata!
  • +1 (3 voturi)    
    Bolovan (Joi, 26 martie 2009, 21:47)

    un roman [utilizator]

    N-ai ce sa te astepti de la asta, vorba aia 'De unde nu-i nici Dumnezeu nu cere'!
  • +1 (1 vot)    
    un anafabet vs un intelectual (Joi, 26 martie 2009, 21:59)

    Cosmin [anonim]

    Piturca este un semianalfabet in timp ce Boloni este un om inteligentcare a facut o facultate pe bune. Asta spune totul.. Vom "invinge" sambata.
  • +2 (2 voturi)    
    asa e (Joi, 26 martie 2009, 22:05)

    nick [anonim]

    "noi doi nu putem discuta pe marginea acestui subiect" ...
    voi doi nu puteti discuta pe marginea nici unui subiect, pentru ca intr-o discutie e nevoie de doi care sa stie vorbi, ori tu, piti, la "scolile" tale e cam greu sa gasesti subiecte de conversatie cu unul cu scoli grele, cum e boloni. Ar fi o singura exceptie: cum sa tragi "tepe" prin cazinouri, da' aici trebuie sa recunoastem ca Loti e cam paralel, pe cand tu ... esti toba de carte ...
  • +1 (1 vot)    
    pitzi, ciocu mic (Joi, 26 martie 2009, 23:31)

    pitigoiul ragushit [anonim]

    Bai Pitzi, in fotbal, dupa cum probabil nu iti dai seama, nu e ca la barbut. Acolo scuipi in palma, faci crucea mare, mai furi un pic, si pac.. iti iese un sase-sase, poarta in casa. Pardon, aia era la table; dar lasa, tu le stii mai bine pe-astea. In fotbal, ca antrenor la echipa nationala, e nevoie de multa rabdare, de mult tact, de spirit de lider, nu de un caracter de mahala specific fratilor becali cu care te vedem tot timpul atarnat, bai bagabontule!
  • 0 (0 voturi)    
    bravo,mai,pizti!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Vineri, 27 martie 2009, 12:21)

    mihai [anonim]

    bravo,ca bravo la magari se spune!!!!!!!!!!!
    mai lasati-ne gasca de lesinati,c-ati ingropat nationala!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    asa pitzi... (Vineri, 27 martie 2009, 15:54)

    liviu_ [utilizator]

    e normal... de obicei prostii refuza indrumarile celor destepti..
    nu o sa fi nici 10% din boloni bai barbugiule...
    o sa scapam de tine anu asta... partea proasta e ca o sa scapam dupa ce ne infunzi si pentru mondialu asta...
  • 0 (0 voturi)