VIDEO Bursaspor castiga, portarul marcheaza in minutul 94!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 martie 2009, 11:33 Sport | Fotbal

Ivankov se pregateste sa marcheze din penalty
SuperLig din Turcia este campionatul tuturor posibilitatilor. Dimitar Ivankov a fost eroul lui Bursaspor, portarul marcand in minutul 94 golul victoriei pentru Bursaspor, 2-1 acasa cu Fenerbahce. Guiza a deschis scorul pentru oaspeti dupa numai patru minute de joc cu o executie rafinata: scarita peste portarul lui Bursaspor.

Fener a mai avut doua ocazii mari  in prima parte ratate de Gonul si Guiza. Repriza a doua a insemnat insa un asediu constant la poarta lui Volkan. Iar insistenta gazdelor s-a concretizat pe tabela de marcaj. Finalul meciului a fost de infarct. Tuna ('86) egaleaza cu un sut puternic din interiorul careului iar portarul Ivankov si-a asumat in minutul 94 responsabilitatea executarii unei lovituri de la 11 metri. Pe care a batut-o impecabil si Bursaspor a luat cele trei puncte.