Champions League

Real Madrid, dezastru galactic/ Mijatovic: Ma simt jenat de prestatia echipei

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 11 martie 2009, 10:26 Sport | Fotbal

Realul a ratat, inca o data, accesul in sferturile Ligii Campionilor. Mai trist pentru madrileni este maniera in care au fost eliminati, 4-0 pe Anfield Road, in fata unui Liverpool care a fost de neoprit. "Ma simt jenat de prestatia echipei", se destainuie Predrag Mijatovic, directorul sportiv al galacticilor.

"Acest rezultat (nr 0-4 de marti seara) este trist si foarte dureros. Am ratat inca o data calificarea in sferturile de finala. Nu am existat pe teren de la inceput pana la final. Ma simt jenat de prestatia echipei", a declarat Predrag Mijatovic dupa dezastrul de pe Anfiel Road.

Liverpool a surclasat Realul cu 4-0 (goluri Torres, Steven Gerrard (doua) si Dossena) si s-a calificat in sferturile de finala ale Champions League. In partida tur, tot britanicii invinsesera, scor 1-0 pe Santiago Bernabeu.

1600 vizualizari

sa ne mai lase cu "galacticii" (Miercuri, 11 martie 2009, 11:22)

visio [anonim]

numai fitze de spaniolii astia; noi am reusit macar sa dam un gol cand am jucat cu ei(cu realul adica)....in afara de salatul banilor mai au si alte preocupari?!!!!!
    De acord! (Miercuri, 11 martie 2009, 13:20)

Iulyanix [utilizator]

Dar sa nu uitam ca primele 2 goluri au fost acordate gratuit de arbitru: fault in atac, la primul gol si 11 metri gratuit la cel de al doilea.
    Oricum din punct de vedere al jocului din cele 2 manse si al scorului final, parerea mea e ca Liverpool a fost mult peste Real.