Lacatus: Nici nu imi vine sa mai ies din casa

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 10 martie 2009, 11:35 Sport | Fotbal

Lacatus, victorie importanta cu Alba Iulia
Foto: AGERPRES
Marius Lacatus este foarte afectat de parcursul slab al Stelei. Doar locul sase pentru ros-albastri dupa 19 etape. Ingrijorator mai este si faptul ca patronul Stelei a inceput sa il laude pe Cosmin Olaroiu, ramas liber de contract dupa scena pe care a facut-o la Al Hilal.

"Nici nu mai vreau sa ies din casa. Ma deranjeaza atitudinea jucatorilor. De la o etapa la alta exista mari diferente in ceea ce priveste implicarea lor, fac jocuri bune, apoi au prestatii proaste. La Brasov am facut un meci foarte slab", a spus Lacatus la Telesport.

Steaua ar putea sa isi revina in clasament, mai ales ca in urmatoarele cinci etape ros-albastrii vor avea parte de adversari din a doua parte a clasamentului.

Etapa 20: Steaua - Poli Iasi
Etapa 21: FC Arges - Steaua
Etapa 22: Steaua - Gloria Bistrita
Etapa 23: Pandurii - Steaua
Etapa 24: Steaua - Farul


Citeste mai multe despre   






















1643 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    lasa... (Marţi, 10 martie 2009, 11:52)

    liviu_ [utilizator]

    ca vine marele antrenor jiji si o sa aduca steaua in culmile gloriei... cele 5 ligi ale campionilor cosecutive luate pe vremuri de real madrid o sa fie uitate in fata echipei conduse de ciobanul becali...
  • +2 (2 voturi)    
    Mediu toxic (Marţi, 10 martie 2009, 11:54)

    R&D [anonim]

    Din pacate Steaua nu mai poate face performanta. Mediul este atat de toxic iar Becali atat de inconstient, incat pentru Lacatus nu mai exista absolut nici o solutie. Acolo nimeni nu va mai putea faca nimic pana cand Becali nu inteleg ca lotul pe care il are la dispozitie nu este o turma de oi. Jucatorii au nevoie de cineva care sa le fie alaturi si la bine si la rau, nu de inconstienti care sa le dea in cap. Pacat. Imi amintesc de meciurile din UEFA cand impreuna cu Rapid-ul au ajuns pana in sferturi. In perioada aceea erau foarte putine scandaluri in fotbal, iar conducatorii + presa ii ajutau pe jucatori.
  • -1 (3 voturi)    
    peluza.org (Marţi, 10 martie 2009, 11:57)

    peluza.org [anonim]

    Steaua trebuie sa bata in urmatoarele 5 partide.
    Meciurile cu Poli Iasi si FC Arges sunt periculoase, in celelalte 3 ma indoiesc ca Steaua va avea probleme.
  • +1 (3 voturi)    
    Combinatie ideala (Marţi, 10 martie 2009, 12:26)

    berbecali [anonim]

    Conducator-berbecali, presedinte-argateala, antrenor(habar n-are ce-i aia !)-fiara(de fapt mirlanetele care rupea picioarele adversarilor si sarea la gitul arbitrilor).
    Cu asemenea combinatie, plus galeria de tiga (pardon romanoi), Steaua e exemplul tipic de reusita capitalista !!! La mai multi patroni !
  • +3 (3 voturi)    
    Parerea mea (Marţi, 10 martie 2009, 12:53)

    Franz [anonim]

    Din respect, ar trebui sa-ncep cu domnule Lacatus. Fara a-l pierde insa, iti zic draga Marius... Nu am fost si nici nu sunt stelist sau dinamovist, deci subiectivitatea mi se reduce din start. Asa ca, draga Marius, dragostea ta pentru clubul Steaua si pentru fotbal nu trebuie puse in slujba unui personaj cu o credibilitate tot atat de solida ca si a unei mlastini. Din pacate, in antrenorat, aripa geniului nu te-a atins, asa cum a facut-o ca jucator. Nu-i mare bai, nici Di Stefano, nici Baratky, nici Pele nu au fost la vremea lor in situatii mai bune, desi ca jucatori au insemnat enorm pentru fotbal. Sunt sigur ca stii exact la ce ma refer. In general, marii antrenori au fost mici fotbalisti, nici Herrera, nici Pisti Covaci, nici chiar Emerich Ienei nefiind geniali, dar compensand lipsa acestuia printr-o munca si un efort mai mari decat ale coechipierilor. Exceptiile sunt putine, Beckembauer, Cruyff sau Lucescu senior nefacand altceva decat sa intareasca regula de mai sus. Daruirea ta ca jucator, care a dus la aparitia multor legende ale gazonului in care esti eroul principal pozitiv si cu umor (in afara de cele scornite de dinamovisti, care n-au uitat umilinta bancului Shalke 04 si Dinamo 05, cand cele trei goluri ale tale l-au facut pe Moraru sa-si iasa la propriu din ghete... sunt vreo 25 de ani de-atunci), este pentru toti cei care au ochi sa vada si urechi sa auda inteleasa acum pe deplin prin dezvaluirea laturii tale umane. Stiu ca din suflet faci ce faci la club, ca nu banii te-au adus inapoi, dar, deja am impresia ca esti prins la mijlocul unei lupte in care patronul Catalina este pus in fata suporterilor, sa-i numim, generic, Cato… Crezi ca meriti una ca asta?
  • 0 (0 voturi)    
    becali, go back la stâna ! (Marţi, 10 martie 2009, 20:15)

    pax.5 [utilizator]

    Marius este afectat de atitudinea jucatorilor. Pai cred si eu, cu asa o conducere, nu-ti mai arde de nimic !
    Nu mai cred în redresare cat timp berbecu' se amesteca unde nu-i fierbe oala, iar antrenorul nu este in masura sa-i determine sa joace nu doar cu picioarele ci si cu inima.
    Daca - din pacate - tendinta se va mentine, va anunt scorurile posibile :
    Steaua - Poli Iasi 1-1
    FC Arges - Steaua 1-0
    Steaua - Gloria Bistrita 0-0
    Pandurii - Steaua 2-1
    Steaua - Farul 1-1
    Bilant remarcabil : 3 puncte din 15 !
    Solutia redresarii echipei ? Becali, fa si tu un efort (stiu ca-ti cer prea mult) si nu te mai amesteca acolo unde nu te-ai priceput, nu te pricepi si nu te vei pricepe niciodata !
    Hm, ce s-ar fi întâmplat daca Dorinel reusea un 3-0 sau 3-1 în Groapa ? Atunci echipa si-a aratat adevaratul potential. Mi s-a parut cel mai reusit meci din prima parte a campionatului, au jucat realmente surprinzator de bine, fata de alte evolutii sterse. Dar, ghinion : bara, bara etc.
    Asta este, anul asta e al dinamistilor . . . sau al Timisoarei. In rest, numai bine tutulor !
  • +1 (1 vot)    
    Jucatori blazati (Miercuri, 11 martie 2009, 11:07)

    Cristian [anonim]

    Jucatori blazati, ratati dpdv sportiv, depasiti, dezinteresati.
    Cat timp mass-media face audienta si trrafic pe stiri de cacat pe marginea unor asa zise vedete sportive, tot timpul vom depinde de aceste faze care influenteaza negativ performanta sportiva.

    Lacatus pare un om care se daruie, care isi doreste performanta, insa multi dintre jucatori sunt degeaba in acea formatie...
    Gigi, wtf is Gigi. De cand pana cand cine are contul gras si stie ce scoate din gura? Ai bani ai scaun la cap si carte? Iarasi mass-media isi are vina aici ca speculeaza tot felul de rahaturi.