Corinthians - Palmeiras 1-1

VIDEO Cata descatusare! Ronaldo marcheaza dupa un an de pauza

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 9 martie 2009, 11:08 Sport | Fotbal

Revenit pe gazon dupa o pauza de 387 de zile, Ronaldo a aratat ca respira in continuare fotbal, fostul Balon de Aur reusind sa marcheze in prelungiri un gol foarte important pentru Corinthians (a facut 1-1 cu Palmeiras).

In varsta de 32 de ani, Ronaldo a intrat pe teren in minutul 63, iar golul marcat cu capul in prelungirile partidei a adus un egal nesperat pentru Cortinthians.

"Este un moment unic si foarte emotionant", a declarat atacantul dupa partida.

Ronaldo s-a accidentat la genunchiul stang pe 13 februarie 2008, in timpul partidei Milan - Livorno, fostul atacant al Braziliei fiind nevoit sa stea departe de fotbal un an de zile.

Vezi aici reusita lui Ronaldo:

2644 vizualizari

nevoit ??? (Luni, 9 martie 2009, 12:21)

kwan [anonim]

eduardo si mai cum il cheama pe cel cu fractura la glezna a revenit mai repede decat asta cu genunchiul. bineinteles ca nu sunt medic sa stiu cata recuperare a necesitat ronaldo, dar e clar ca a fost nevoit o perioada mult mai scurta. prin urmare cred ca a fost nevoit nu datorita accidentarii, ci datorita vietii dezordonate care nu-l onoreaza ca sportiv, datorita faptului ca e supraponderal, datorita lenei de a reveni in forma. Eu cred ca nu va mai juca mult, si in nici un caz nu va mai reveni la ce era candva la Real Madrid.
    Real? (Luni, 9 martie 2009, 12:53)

Don Ciccio [anonim]

Ronaldo era in forma maxima cand juca la Barca...la Real nu a jucat nici jumatate cat juca la Barca, pe vremuri..
    Ce faze, ce patrunderi, ce driblinguri facea pe vremuri..a fost un atacant genial.
    ronny (Miercuri, 18 martie 2009, 22:57)