FC Brasov - Steaua Bucuresti 1-0/ Steaua a uitat sa joace fotbal

de Andra Popa     HotNews.ro
Duminică, 8 martie 2009, 12:05 Sport | Fotbal

FC Brasov a ingenuncheat Steaua
Foto: Rompres
Dezastru la Steaua! Cu Lacatus in tribune, stelistii s-au incurcat pe terenul Brasovului lui Razvan Lucescu, scor 1-0, si sansele la titlu aproape ca nu mai exista pentru echipa din Ghencea. Dupa o prima repriza echilibrata, Steaua a inceput in forta repriza secunda, dar brasovenii au fost cei care au marcat la capatul unei faze fixe. Abrudan (`73) a reusit primul sau gol pentru FC Brasov.

Lacatus i-a aruncat in lupta pe Moreno, Lovin si Litu, dar Steaua a ramas fara nicio ocazie clara de a inscrie. Pe finalul partidei, nervii au cedat in tabara stelista si Ghionea a fost aproape sa se ia la bataie cu Razvan Lucescu. Steaua a ramas pe locul 6 in clasament, cu 30 de puncte, la noua puncte de liderul Dinamo, in timp ce FC Brasov a egalat la puncte pe FC Arges (27p).

Razvan Lucescu a stiut sa anuleze avantajele Stelei
: "Meciul a fost foarte aspru, tensionat, dar, in orice caz,a fost un meci echilibrat. Steaua putea sa ne puna mari probleme prin valoarea jucatorilor Stelei, dar noi, prin spiritul de echipa, am reusit sa castigam. Cu foarte multa ambitie am luptat sa tinem piept Stelei pana la final".

Dinu Gheorghe, presedinte FC Brasov (Gsptv)
: "Nu stiu daca a contat ora. Am jucat mai bine. Am castigat pe merit, fara niciun dubiu. Razvan a reusit sa surprinda pe Steaua. Asteptam sa mai castigam si in deplasare la echipele astea mari. Probabil ca Stelei ii va fi foarte greu sa revina in lupta pentru titlu.

Acea altercatie a fost pe fondul tensiunii acumulate pe final. Chiar acum Razvan vorbeste cu Ghionea, asa ca lucrurile s-au calmat".

Massimo Pedrazzini, antrenor secund Steaua: "Sunt foarte dezamagit. A fost un meci dur, in care am muncit mult, dar nu castigat nimic si asta inseamna dezamagire.


Citeste mai multe despre   






















14017 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Lupta Steagu' (Duminică, 8 martie 2009, 14:15)

    cipax [utilizator]

    1-0 gol Surdu !!!! doamne-ajuta
    • +4 (4 voturi)    
      sa... (Duminică, 8 martie 2009, 15:33)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui cipax

      te auda cine trebuie :)
  • +3 (3 voturi)    
    greu fara valize! (Duminică, 8 martie 2009, 16:56)

    alex [anonim]

    de cand joaca fara valize Stelutza e patetica, ce joc de divizia C, hahaha
    • +1 (1 vot)    
      Ambitia Stelei sa ramana in divizia A ! (Duminică, 8 martie 2009, 18:57)

      Ma Mutu [anonim] i-a raspuns lui alex

      Steaua cu sau fara Becali nu este o echipa de nota 10 datorita antrenorului !
      mai bun decat Lacatus este Massimo Pedrazzini de o mie de ori ,dar 'Lacatus e Steaua ,Steaua e Lacatus 'dar cu asemenea clisee nu vom castiga niciodata ! lLacatus( ca si Hagi )este un mare fost jucator dar o nulitate ca antrenor !
    • +1 (1 vot)    
      Re: Valize (Duminică, 8 martie 2009, 20:22)

      ion [anonim] i-a raspuns lui alex

      Ai dreptate in privinta valizelor, dar stai linistit ca vad ca are cine sa le tina locul la capitolul valize.
      Borcea a avut profesor bun la acest capitol ...
      :))
  • +4 (4 voturi)    
    sponsorul e de vina (Duminică, 8 martie 2009, 17:00)

    ady [anonim]

    BECALI sa schimbe sponsorul.
    CITI e falimentara. (RAFO la fel)
    fengshui negativ.
    Sa vorbeasca cu cei de la FED
    :)
    • +3 (3 voturi)    
      ihi! sponsorul si oile sa aduca ploile (Duminică, 8 martie 2009, 17:19)

      zbengshui [anonim] i-a raspuns lui ady

      crezi ca daca ar avea tricouri cu UNICEF ar juca ca Barcelona. becali ar trebui sa lase clubu nu sponsorii. e adevarat ca ban la ban trage. dar in cazul nostru e vorba de faliti.
  • +3 (3 voturi)    
    info (Duminică, 8 martie 2009, 17:32)

    info [anonim]

    Varza steaua si sunt stelist :( oare cand o sa mai transfere si echipa asta vreun atacat ca de canda jucat in cupa uefa acea semifinala.....nu am mai vazut atacanti la steaua ... de mijloc nici nu are rost sa pomenesc..... Sa castige cine merita.
    • +3 (5 voturi)    
      zero (Duminică, 8 martie 2009, 17:57)

      infoman [anonim] i-a raspuns lui info

      semifinala aceea jucata dupa ce ati eliminat marele RAPID si ati baut cu presedintele pana in zori?De la acea neomenie vi se trage.Huo steaua!
  • +2 (2 voturi)    
    zi mare (Duminică, 8 martie 2009, 18:01)

    Cristi [anonim]

    E o zi superba!!!
  • 0 (4 voturi)    
    bambiliki (Duminică, 8 martie 2009, 18:53)

    george [anonim]

    fratzilor am fo la meki .....sunt stelist si brasovean dar asta e ....
    a fost o varza mekiu
    • +5 (5 voturi)    
      limba romana (Duminică, 8 martie 2009, 20:03)

      tot stelist [anonim] i-a raspuns lui george

      Si cand inveti sa scrii romaneste?
    • +3 (3 voturi)    
      bambiliki (Duminică, 8 martie 2009, 22:00)

      titi [anonim] i-a raspuns lui george

      ce mama naibii mai inseamna bambiliki si meki?!
      ati si uitat sa mai scrieti de cand bateti santierele Italiei si va lasati mot galben in frunte
  • +3 (3 voturi)    
    ha!ha! (Duminică, 8 martie 2009, 18:55)

    tzui rapidistu' [anonim]

    O zi in care fotbalu'romanesc isi arata adevarata fata. Fara valize, fara blaturi dar cu ..... multe Oiiiiiiiiiiiiiiii :)
  • +5 (5 voturi)    
    N-avem altceva mai bun de facut (Duminică, 8 martie 2009, 19:20)

    ac [utilizator]

    ... decit sa ne uitam la tristii astia din fotbal? Mai da-i in ma-sa, acusi incepe sezonul de Starcraft.
    • +1 (1 vot)    
      Asa (Duminică, 8 martie 2009, 23:32)

      horhalau [utilizator] i-a raspuns lui ac

      Ha ha
  • +2 (2 voturi)    
    Rar mai vezi (Duminică, 8 martie 2009, 23:12)

    xxx [anonim]

    toata lumea are voturi pozitive . ciar bucura ca oameniu au pareri apropiate macar aici. Legat de staua si fotbal in general, o gasca de critini.
  • +2 (2 voturi)    
    ha ha (Luni, 9 martie 2009, 6:54)

    CaddY [anonim]

    e greu fara valize, dar se ajunge iar, nicio grija
  • +1 (3 voturi)    
    ..gaudeamus... (Luni, 9 martie 2009, 10:20)

    Damocles [anonim]

    Greu de gasit o colectie atat de mare de siluitori ai limbii romane si in aceeasi masura, de frustrati care au ocazia sa dea frau liber bucuriei ca Steaua e in cadere libera ! Ceea ce se intampla la Steaua, este rezultatul unui management dezastruos, al lipsei de profesionalism si mizeriei morale in care este scufundat tot fotbalul romanesc de catre chiar cei care investesc in el.