Olaroiu bate in retragere: Imi cer scuze pentru neintelegere

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 1 martie 2009, 12:59 Sport | Fotbal

"N-am insultat pe nimeni, am scos tricoul pentru ca era cald", s-a destainuit Olaroiu dupa castigarea Cupei Coroanei Printului. La distanta de doar cateva ore, antrenorul roman isi schimba pozitia, declarand pentru site-ul oficial al celor de la Al-Hilal: "Imi cer scuze pentru neintelegere". Vineri, fostul antrenor al Stelei a aruncat, dupa victoria cu 1-0 in fata lui Al Shabab,  tricoul inscriptionat cu chipul printului Sultan Bin Abdallaziz, gest considerat inacceptabil in Arabia Saudita.

"Nu am intentionat sa arunc tricoul care era imprimat cu chipul printului Sultan Bin Abdallaziz. Am fost doar iritat de faptul ca jucatorilor mei nu li s-a permis sa intre pe teren. Regele Abdallah Bin Abdallaziz si printul Sultan Bin Abdallaziz sunt in inima mea. Imi cer scuze pentru neintelegere", a declarat Olaroiu pentru site-ul oficial al formatiei arabe.

Cosmin Olaroiu face obiectul unei adevarate telenovele in Arabia Saudita, acolo unde a fost demis, interzis in tara si reinstalat in functia de antrenor al lui Al-Hilal in decurs de doar cateva ore.
 


Citeste mai multe despre   






















2872 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Un taran (Duminică, 1 martie 2009, 13:25)

    Ralf [anonim]

    Un idiot infumurat... chiar inainte de a arunca tricoul s-a apropiat de marele antrenor un suporter in un scaun cu rotile cu mana intinsa pentru a-l felicita. Dobitocul nervos l-a respins cu un gest cretin si si-a continuat mersul, aruncand tricoul (nici vorba ca ii era cald, se vede intentia de a arata dispret..)
    Un cretin. Nici nu ma mir ca este prieten cu ciobanul.
  • -2 (2 voturi)    
    a great coach (Duminică, 1 martie 2009, 13:26)

    hilaly fan [anonim]

    Thank you Sir Cosmin You are the best coach over the world, we'll miss you alot. and We wish you a better future... Alhilal fans cried to you
    We do not want you to leave Al-hilal ...Sir Cosmin,You are leaving Saudi Arabia, but you will never leave our hearts,Will never forget you.. We Love YOU FOREVER...Congratulations Romania to have like such coach...
    thank you again..

    Ebrahim
    • +1 (1 vot)    
      a great coach (Duminică, 1 martie 2009, 16:16)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui hilaly fan

      Yes he is a great coach. The Saudia officials will have to relax a bit. We are in the 21st century. The guy said "I applogize". I'm sorry to say, but the Saudia will loose from this 12'th century attitude.
    • +2 (2 voturi)    
      ??? (Duminică, 1 martie 2009, 16:24)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui hilaly fan

      Oli, tu esti?
    • +1 (1 vot)    
      uai ibrahime (Luni, 2 martie 2009, 11:40)

      Alias [anonim] i-a raspuns lui hilaly fan

      tu ai invatat engleza in drumul taberei!
  • -1 (1 vot)    
    un om cu caracter (Duminică, 1 martie 2009, 17:56)

    alin [anonim]

    de ieri tot citesc comentarii si parereri despre Olaroiu ca a facut bine sau nu a facut bine. Parerea mea este un om cu caracter si onoare. De ce zic asta? Pentru ca a avu curajul sa lupte pentru oamenii lui sa fie toti la un loc sa sarbatoresca evenimentul pentru ca toti au muncit pentru acea victorie. Sincer mi-as dori un asemenea antrenor care tine la oamenii lui si lupta pentru o echipa unita. Bravo Oli, esti un exemplu pentru multi politicieni i antrenori din tara asta.
    • +1 (1 vot)    
      caracter!?!? (Luni, 2 martie 2009, 11:04)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui alin

      Daca avea caracter nu se ducea in Arabia Saudita sa se complaca intr-un campionat submediocru. A facut-o doar pentru bani, si-a cam vandut caracterul
  • +1 (1 vot)    
    am senzatia (Luni, 2 martie 2009, 11:41)

    Alias [anonim]

    ca isi scrie singur comentarii laudative.
  • +1 (1 vot)    
    oli parasuta (Luni, 2 martie 2009, 16:57)

    dmi [anonim]

    oli esri o parasuta ... venea unul spre tine sa te felicite si pe deasupra si cu handicap locomotor si tu arunci tricoul ?????? acum pupi mana sau curul arabilor ca sa te tina ... !!!!!!!!!!! cel mai frica ar trebui sa ii fie lui Radoi ca il gonesc aia si pe el si pierde atatia bani ...:)))))))))))))) .... dar nici o problema ca il i-a nasu' inapoi sa fie capitan :)))))))