Premier League, Etapa XXVII

VIDEO Chelsea - Wigan 2-1/ Londonezii castiga dramatic in ultimele secvente ale partidei

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 1 martie 2009, 10:00 Sport | Fotbal

Chelsea reuseste sa invinga pe Wigan, scor 2-1, gratie unei reusite marca Lampard in ultimele secvente ale partidei (91')! Succesul este cu atat mai important pentru trupa lui Guus Hiddink cu cat Chelsea a urcat pe doi in Premier League (Liverpool a pierdut la Middlesborough cu 2-0).

Premier League, rezultate consemnate sambata:

Arsenal - Fulham 0-0

Chelsea - Wigan 2-1 (Terry 25, Lampard 90' - Kapo 82')

Everton - West Bromwich Albion 2-0 (Cahill 26', Saha 70')

Middlesborough - Liverpool 2-0 (Alonso 32'-autogol, Sanli 63').

1 Manchester United 62p
2 Chelsea 55p
3 Liverpool 55p

Vezi aici rezumatul partidei Chelsea - Wigan 2-1:

718 vizualizari

Nici un gol nu e de trei puncte... (Duminică, 1 martie 2009, 15:06)

Alin [anonim]

Daca este gol egalizator, aduce echipei un (1) punct, pentru ca fara el pierdea meciul si nu primea nici unul.
    Daca este gol castigator, aduce doua (2) puncte, pentru ca fara el scorul ramanea egal si echipa primea oricum un (1) punct.
    Un gol de trei (3) puncte, cum scrieti sub poza lui Lampard si cum juiseaza protevistii / sportroistii cand marcheaza Mutu in ultimul minut sau in prelungiri, exista numai pentru comentatorii de acelasi nivel intelectual cu iubitul lor Gigi Becali.
    Mai gandeste-te (Duminică, 1 martie 2009, 22:25)

bogdan [anonim]

Esti mult prea inteligent...
    Fara acel gol echipa nu castiga 3 puncte, deci chiar este un gol de 3 puncte(chiar daca avea altfel un punct oricum). Atentie la nuante, aici e vorba de jurnalistica, nu de ...aritmetica.