Unirea Urziceni revine pe prima pozitie din Liga 1 (cel putin pana la meciul de duminica al lui Dinamo) dupa un 0-0 pe propriul teren cu FC Brasov. Partida a fost de slaba factura, cele doua echipe fiind preocupate mai mult sa nu primeasca gol decat sa marcheze. Ocaziile importante au fost putine, dar impartite, rezultatul final fiind, pana urma, unul just.

Fluier final de partida. Urziceni - Brasov 0-0

Se arata trei minute de prelungire

88' Coman retine cu mare siguranta o centrare a gazdelor

85' Iese Bilasco si intra Rusescu la Urziceni

83' Iese Buga si intra Hadnagy la FC Brasov

82' Galamaz trimite cu capul, mingea este deviata in corner. Faza ramane fara rezultat

72' Ies Ricardo Gomes si Todoran, intra Brandan si Varga (debuteaza) la Urziceni

Jocul incepe sa devina unul pe contre, cele doua echipe incep sa treaca peste faza de constructie

64' Iese Surdu si intra Sburlea la FC Brasov

61' Bilasco scapa singur pe dreapta, dar sutul sau este dezamagitor

60' Lovitura libera pentru Urziceni, faza ramane fara rezultat

55' Todoran vede cartonasul galben

54' Buga trimite cu capul mult pe langa poarta lui Arlauskis

Brasovul incepe in atac al doilea mitan, elevii lui Razvan Lucescu combina destul de bine pe extreme

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Urziceni - Brasov 0-0.

Se arata un minut de prelungire

43' Danalache trimite cu capul putin pe langa poarta Brasovului

40' Coman plonjeaza superb si retine o minge care putea deveni foarte periculoasa pentru oaspeti

36' Arlauskis respinge in corner un sut puternic al lui Cristescu. Mare ocazie de gol pentru Brasov

35' Todoran patrunde frumos pe partea dreapta, cade spectaculos, dar centralul nu dicteaza nimic

Disputa este una destul de dura, jucatorii celor doua echipe impartindu-si cu lejeritate lovituri in duelurile aeriene

27' Cristescu de la FC Brasov vede cartonasul galben

16' Dani Coman intervine salvator la o faza periculoasa a Urziceniului

11' Lovitura libera pentru FC Brasov, mingea este deviata de Epaminonda in corner